Skocz do zawartości

Nagłe spadki klatek ?


Recommended Posts

Witam. Od dość długiego czasu borykam się z problemem "spadków fps"? trwającym pół sekundy. Gram sobie w coś, wszystko działa ładnie pięknie w 60 fps, aż nagle mam ścinkę (jak już wyżej pisałem pół sekundową) i zaraz wszystko wraca do normy. Nie jest to wina gry, gdyż mam tak w każdej produkcji: Wiedźmin 3, Call of Duty: Black ops III (gdzie wcześniej tu tych spadków nie było) Far craye, Assassyny itp. Jedynie w Mad Maxie tego nie zauważyłem. 

Liczę na pomoc, nie mogę w nic spokojnie zagrać, a na żadnym innym forum nikt nie zna rozwiązania. 

Specyfikacja:

I7 4770
Gtx 970 4 GB Gigabyte
16 GB ram
Zasilacz XFX XTR 650

Dodam, że temperatury w normie.

Link to post
Share on other sites

jakie temperatury mają podzespoły 

jaki posiadasz dysk polecam przeskanować dysk w poszukiwaniu bad sektorów 

to samo zrobić z pamięcią ram spr czy nie są uszkodzone i nie mają błędów 

oraz na jakich detalach grasz masz tylko 3,5 g b szybkiej pamięci i może się zapychać jeśli grasz w wysokiej rozdzielczości lub masz tekstury na ultra 

pamiętaj że 970 ma następce i nvidia ma ją już daleko w poważaniu i nie optymalizuje sterów pod jej ułomną pamięć może pomóc wgranie starszych sterowników 

zasilacz raczej nie będzie tu problemem ale ostatecznie warto by było też sprawdzić 

przeskanuj także system i ogólnie uporządkuj go 

brudny system to wolny system 

Link to post
Share on other sites

jakie temperatury mają podzespoły 

jaki posiadasz dysk polecam przeskanować dysk w poszukiwaniu bad sektorów 

to samo zrobić z pamięcią ram spr czy nie są uszkodzone i nie mają błędów 

oraz na jakich detalach grasz masz tylko 3,5 g b szybkiej pamięci i może się zapychać jeśli grasz w wysokiej rozdzielczości lub masz tekstury na ultra 

pamiętaj że 970 ma następce i nvidia ma ją już daleko w poważaniu i nie optymalizuje sterów pod jej ułomną pamięć może pomóc wgranie starszych sterowników 

zasilacz raczej nie będzie tu problemem ale ostatecznie warto by było też sprawdzić 

przeskanuj także system i ogólnie uporządkuj go 

brudny system to wolny system 

Temperatury w normie - to sprawdzałem w pierwszej kolejności (karta max 65 procek tak samo) 

Dysk miałem HDD - ludzie pisali że to dysk (dawałem im screeny) Kupiłem SSD. Nic to nie pomogło.

Bez różnicy czy gram na najniższych czy na maksymalnych - kolega miał tą samą kartę, również grał w 1080p  i nie miał żadnych problemów.

Sterowniki nic nie dają.

Zasilacz mam nowy tyle co kupiony więc on nie jest problemem

Jak już mówiłem dysk nowy więc nawet nie ma co skanować.

Dlatego pytałem czy przez te "skoki procesora" może to być problemem. 

To nie jest takie typowe gram dzieje się jakaś akcja, wybuchy itp i mam spadek, tylko mam takie "rwania klatek ?" tak jakby mi pomijało jakąś klatke czy coś - fpsy spadają do 0 dosłownie na ułamek sekundy czy coś. Nw mikro stuttering czy co. W każdym razie nie wiem jak to naprawić i proszę o pomoc na forum.

Link to post
Share on other sites

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14080269&N=1#post0-14097540

Link do tematu autora z innego forum.

1)Jaka płyta główna?

2)Zmieniłeś dysk na ssd, a gry masz na czym hdd, SSD? 3)System zaktualizowany? Jakie masz sterowniki graficzne?

Ten screen w linku wyzej z grą i gpuz pokazuje przebieg gry z tym zatrzymaniem obrazu?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupiłeś nowy zasilacz to może nie podłączyłeś dodatkowego zasilania do proca i się dławi? Widziałem podobny przypadek więc może posprawdzaj kable

Nie kable są dobrze. Odpowie mi ktoś na pytanie czy podczas gry takie skaczące użycie procesora jest normalne ? http://www.gry-online.pl/galeria/forum/8/523542040_554.jpg

Link to post
Share on other sites

C

 

Co do screena - nie możliwym jest zrobienie go w odpowiednim momencie, gdyż jak mówiłem trwa on ułamek sekundy

W gpuz w gpu load i niżej masz spadek użycia karty kreska na wykresie

 

 

Dlatego pytam, czy po włączeniu tego programu i uruchomieniu gry wystąpił problem, a następnie wykonałeś ten zrzut?

Link to post
Share on other sites

C

W gpuz w gpu load i niżej masz spadek użycia karty kreska na wykresie

 

 

Dlatego pytam, czy po włączeniu tego programu i uruchomieniu gry wystąpił problem, a następnie wykonałeś ten zrzut?

O kurde nie pamiętam jak to było, jutro z rana włączę gpu-z i zrobię screena Zaraz po spadku.

http://imgup.pl/di/1BHA/bez-tytu-u.png

Tutaj masz drugiego podczas gry w Wiedźmina 3.http://imgup.pl/di/SPNN/x.png

I co ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Zależy mi abym w miare szybko rozwiązał ten problem.

Edytowane przez dawko062
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...