Skocz do zawartości

Administrator serwera Jaki


Recommended Posts

Zastanawiam się czy nie zatrudnić firmy czy może szukać jakiejś zorientowanej osoby, ktora zajmie się tym na własną rękę. Zalezy mi na stąłym zleceniu, odpada zatrudnienie bo jednak roboty nie jest tak dużo ;)

 

Ile może kosztować miesięczne utrzymanie takiego niewelkiego serwera? I na co zwracać uwagę przy wyborze firmy? 

Link to post
Share on other sites

Zależy co masz na myśli poprzez "niewielki serwer", dla mnie to 128GB RAM + dual xeon i macierz z 10 dysków i do tego router na bazie debiana z zainstalowanymi paczkami z dual 1Gbps ze ściany :D I jednak lepiej zatrudnić osobę niż firmę, szczególnie jeżeli to ma być serwer w budynku firmy. Za sysadma taka średnia płaca to 3,5tyś./msc a taka osoba często zrobi więcej i lepiej niż firma (plus sama będzie się dokształcać i będzie mogła zaistnieć z większymi kwalifikacjami na rynku pracy). Jednak to nadal zależy jakie konkretne obowiązki będzie mieć, jeżeli tylko opieka nad serwerem i brak integracji z pracownikami (pomoc techniczna można to nazwać) to też inaczej wygląda.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wszystko zależy od specyfikacji, od tego jaki soft ma na tym pracować. Czy taki administrator serwera to ma być usługa dostępna 24h czy tylko w godzinach pracy?

Jaki masz budżet na ten cel? B2B wiadomo, najkorzystniej, bo można wrzucić w koszta, ale kolega wyżej też pisał o możliwościach jakie daje zatrudnienie człowiek na etacie.

Link to post
Share on other sites

No 128 Gb serwer nie ma ;) Jest trochę mniejszy i naprawdę nie opłaca mi się zatrudniać osobnej osoby . W grę wchodzi również raczej praca zdalna. Myślę,że i nam byloby tak wygodnie i komuś kto ta administracją serwera by się zajmował. 

 

qvazi* no wypadałoby aby można się było skontaktowac w każdej chwili bo jak coś padnie w piątek po południu to nie za bardzo czekać z tym do poniedziałku. Budżetu dokładnego nie mam, jeszcze jestem na etapie orientowania się ile to będzie kosztowało. 

Link to post
Share on other sites

Popytaj na facebooku jeszcze. Ewentualnie zorientuj się na takich portalach jak linkedin lub goldenline. Czyli miejscu w którym zarejestrowanych masz specjalistów z danej dziedziny. Sam często dostaję tam różnego rodzaju propozycje współpracy. Ewentualnie zapytaj tutaj https://administrator-serwera.pl/ robią to też zdalnie. Zapytaj o wycenę i warunki, czy są dostępni 24h.

I trzeba mieć świadomość, że usługa dostępna 24h jest adekwatnie droższa...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...