Skocz do zawartości

Płyta MSI Z170A-G43 Plus i brak możliwości aktualizacji Biosu


Recommended Posts

Witam.

Komputer nowy, samemu składałem i jedyny mankament to płyta MSI Z170A-G43 Plus, albo raczej brak możliwości aktualizacji biosu(z 3.0 na 3.7) poprzez pendrive.

 

Używałem penków 2.0, 3.0 i nadal nie widoczny w trybie "M-Flash". Dodam, że poza tym trybem wszystkie porty USB działają jak i same penki.

 

Próbowałem też aktualizacji z Windowsa poprzez MSI Live Update 6, ale po 30 minutach program się zawiesił. Zresetowałem komputer i zawitałem tutaj.

 

Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam, 

Eftar

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites
Witam.

Komputer nowy, samemu składałem i jedyny mankament to płyta MSI Z170A-G43 Plus, albo raczej brak możliwości aktualizacji biosu(z 3.0 na 3.7) poprzez pendrive.

 

Używałem penków 2.0, 3.0 i nadal nie widoczny w trybie "M-Flash". Dodam, że poza tym trybem wszystkie porty USB działają jak i same penki.

 

Próbowałem też aktualizacji z Windowsa poprzez MSI Live Update 6, ale po 30 minutach program się zawiesił. Zresetowałem komputer i zawitałem tutaj.

 

Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam,

Eftar

Próbowałeś wgrywać bios po kolei? 3.1 , 3.2 itd?

 

Link to post
Share on other sites

Na pena zgrywam za pomocą aplikacji MSI Live Update 6. - "Pobierz i instaluj", kreator prowadzi do wyboru z pena lub z windowsa. - Gdy wybieram pena, to program wszystko mi "instaluje" na nim. Oprócz samego biosu powstaje wtedy carnelsys lub coś podobnego(nie pamiętam teraz dokładnie). 

 

Nawet sam plik biosu nie jest rozpoznawalny.

 

Podłączałem do każdego złącza USB i niestety nie ruszyło. Dodam, że bootowalny pendrive z Windowsem rusza.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Robiłem przed chwilą dla pewności wg tego linka i nic. Robiłem wg sugestii, aby użyć Biosów po kolei i nadal nic. Pendrive nadal nie jest wykrywany przez "M-Flash".

 

/edyta

Czy w tych nowszych płytach, wersjach biosów etc. mogę pominąć programy typu "M-Flash" i zbotwać bezpośrednio pena? I w związku z tym nadpisać bios?

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Chyba próbujesz robić aktualizację plikami exe. a nie plikami rozpoznawanymi przez MFLASH. Na sformatowany pendrive skopiuj plik potem wejdź na pamięć USB i uruchom skopiowany plik, dalej aktualizacja pójdzie już sama. Nie wyciągaj pamięci z portu aż do zakończenia procedury. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie poprzez narzędzie MSI lub surowe wypakowanie pokazane na zamieszczonym wcześniej filmie. Nic innego nie robię. I, kolego, problem nie jest w zawartości pena, tylko w tym, że go nie widzi.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

@gepardmak, skoro mam wyłączone bootowalne USB, to jak startował mi Windows z tego samego pena? Nie kumam ;/ - Post #6.

 

@vicodin, fat32 i próbowałem nawet z exFAT.

 

Wg informacji o podobnych problemach powinienem skorzystać z 

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=116721.0

Dam znać jak poszło dla potomności.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...