Skocz do zawartości

Wymiana części pod streamowanie


Recommended Posts

Hej, daję skrina mojego obecnego zestawu.

http://prntscr.com/am1q8r +  Zasilacz: Corsair VS Series™ VS450 — 450 Watt Power Supply

Chciałbym coś w nim wymienić, aby zwiększyć perfomens mojego zestawu, gdyż podczas strimowania gry takiej jak Counter-strike:global offensive mam około 100 FPS co przy moim 144 HZ nie jest zbyt fajne. I tutaj mam problem, bo nie wiem w czym leży problem. W karcie graficznej? Czy w procesorze? A może w czymś innym? http://www.chip.pl/++resource++ws.forum/emoticons/smile.gif Dodam też, że nawet bez strimowania FPS potrafią mi spaść... a wychodzą coraz nowsze gry i czuję, że muszę coś wymienić, bo nie wiem co może być przyczyną tak małej ilości FPS
.

 

Mam do wydania około 2000 zł.

 

Myślałem, o procesorze i7 6700k i do tego płyte główną jakąś tylko właśnie nie wiem jaką.(oczywiście dochodzi też koszt DDR4). Zastanawiam się czy się opłaca i na jak długo taki procesor starczy, bo pamiętam gdy kupowałem swój komputer to płaciłem koło 2800 zł, a teraz przy wymiane w sumie jednej części wypłacę się prawie jak za komputer :D W dodatku w grudniu(?) około mają wyjść AMD ZEN i prawdopodobnie spadłyby ceny Inteli? ajajaj. Help.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie procesor, zwłaszcza w csgo, ta i5ka nie ma wystarczająco mocy obliczeniowej, żeby ogarnąć na raz grę i renderowanie wideo na stream.

 

W tym budżecie można szukać używanych i7 haswella, bo różnica w mocy nie jest duża, a można je dostać dużo taniej, płyty są tańsze, jest więcej używek i nie ma problemu z ram.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie procesor, zwłaszcza w csgo, ta i5ka nie ma wystarczająco mocy obliczeniowej, żeby ogarnąć na raz grę i renderowanie wideo na stream.

 

W tym budżecie można szukać używanych i7 haswella, bo różnica w mocy nie jest duża, a można je dostać dużo taniej, płyty są tańsze, jest więcej używek i nie ma problemu z ram.

Myślałem o i5 6600k i do tego płycie  ASRock FATAL1TY Z170 GAMING K4. I tak gram na ustawieniach "niskich" i myślę, że i7 to trochę overkill by był. Myślę, że by stykło.

Link to post
Share on other sites

Na nowszej i5 będzie lepiej, ale nie wiem, czy tak diametralnie lepiej, raczej będzie to poprawa rzędu kilkunastu procent i to również ze względnu na nowsze ramy. Generalny konsensus jest taki, że HT jest baaardzo przydatny przy streamowaniu i ogólnie przy zadaniach związanych z obróbką wideo itd.

 

Moim zdaniem do grania nie potrzeba wymieniać tej i5, którą masz, bo jest jeszcze wystarczająco mocna, do streamowania - nawet nowa i5 nie da ci pełnego komfortu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...