Skocz do zawartości

[1200 zł] Laptop do pisania, internetu...


Recommended Posts

Cześć, poszukuję jak najlepszej opcji pod poniższe kryteria. Ważne: chcę go kupić w sklepie stacjonarnym - u mnie w mieście jest Media Markt, Media Expert, Komputronik, rtvEUROagd, Alsen.

Zastosowanie - szeroko pojęte prace biurowe, a dokładniej:
- pisanie tekstów itp. (Word, Excel),
- obróbki dźwięków w Audacity (to nie jest duże obciążenie)
- surfowanie po necie: nałogowe słuchanie muzyki na Youtube, długie pobyty na Facebooku, do tego śledzenie rozmaitych witryn, blogów, for itp.. Zazwyczaj wszystkie karty załączone jednocześnie.
- czasami chciałbym obejrzeć jakiś film (nie zależy mi na rewelacyjnej jakości kolorów).

Wymagania:
- do 1100-1200 zł
- jak najlepsza matryca dla oczu (od długiego przesiadywania przy lapku często mam suche oczy i muszę używać kropli) - najlepsza będzie matowa, prawda? Rozmiar min. 14", najlepiej 15.6".
- brak zacinania lapka podczas przeglądania tych kilku(nastu) kart jednocześnie. Mam nawyk włączania wielu kart od razu i przeglądania ich dopiero, gdy już wszystko sobie pootwierałem. Zrozumiem krótkie "zawiechy" procesora na 2-3 sekundy, ale już czekanie kilkunastu sekund na przełączenie karty/programu będzie irytować http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/kwasny.gif
- niby mam dostęp do oryginalnego Win'a 7 i 8 dzięki współpracy uczelni z Microsoftem, ale za rok to wygasa i wtedy musiałbym ogarniać nowy system, więc wolałbym już mieć lapka z wgranym Windowsem.

Oto propozycje, które znalazłem. Myślicie, że znajdę coś lepszego od tych? Jeśli nie, to która z tych opcji jest lepsza?

 

1) https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-hp-250-g4-n0z81ea

2) https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-hp-255-g4-windows-7

3) https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-hp-250-g3-2

Link to post
Share on other sites

Te celerony w Cinebench 15 mają 80 punktów. To strasznie mało!!!!. Obawiam się, że to Youtube nie pociągnie. Niestety ale taki procek, 4 GB RAM i dysk 5400,  może się do niczego nie nadawać. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz laptopa z 8 GB RAM, SSD i 250 punktami w Cinebench i legalnym systemem. Tyle, że używany niestety, ale we wszystkim lepszy niż Twoje propozycje. 

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Jeszcze nie kupiłem tego lapka. Teraz chciałbym to sfinalizować. Nieco zwiększyłem budżet - teraz mogę wydać 1300-1350 zł i nie muszę mieć systemu (będę miał dzięki współpracy uczelni z Microsoftem - planuję wgrać Win'a 7).

Czy na tym pułapie cenowym poniższy egzemplarz jest w porządku? Spełni moje wymagania z 1. postu? ;)

 

 

Lenovo B50-80 80EW03P4PB, Core i3 5020U

http://www.camino.pl/notebook-lenovo-ideapad-b50-80-15-6-hd-core-i3-5020u-4gb-1tb-dvd-+rw,twr,86351.html

A może jakieś inne propozycje? (nie chcę używanego sprzętu...)
 

Edytowane przez cristian9
Link to post
Share on other sites

Tragiczna matryca, najgorsza wśród laptopów klawiatura, mizerny czas pracy na baterii, bardzo przeciętna wydajność, prawdopodobnie przy +10 kartach na raz będzie spowalniał znacząco.

 

E; W tej cenie poza czymś używanym naprawdę nie ma wyboru.

Edytowane przez hecto
Link to post
Share on other sites

A może jakieś inne propozycje? (nie chcę używanego sprzętu...)

 

Ja nie mówię o używkach typu Lenovo G albo Ideapady, bo te nawet jako nowe to niestety ale chłam. Są laptopy używane poleasingowe, które nowe kosztują 5 i więcej tysięcy. To jest inna liga, bez porównania z klasą  marketowo/komunijną. Często przez 3 lata leżą w korporacji w stacji dokującej, mają baterie niezniszczone, praktycznie nowe klawiatury i zawiasy. Kiedyś kupiłem 4-letniego Thnkpada  jeszcze z fabrycznymi naklejkami na matrycy, bateria miała 18 cykli ładowania, na klawiaturze prawie wcale nie było widać śladów i wytarć. Serie biznesowe wytrzymają 10 lat. Takie Ideapady 2 lata to max. Potem ci popęka obudowa lub zawiasy. Za 1000 zł da radę kupić coś z i5, SSD 240 GB i o 8GB RAM. Spokojnie ci na kilka lat wystarczy a potem go jeszcze odsprzedasz za 500 zł . Takiego ideapada po paru latach latach nikt kijem nawet nie będzie chciał dotknąć. Nawet za 2000 nie kupisz przyzwoitego laptopa, a używkę jak najbardziej. Hecto dobrze ci mówi o tym Lenovo. Niedawno w podobnym G585 dwuletnim wymieniałem koledze zawiasy i popękaną obudowę. Laptop był naprawdę w bardzo dobrym stanie, widać, że cały czas stał na biurku a i tak się rozleciał. Używany z i5  Ivy Bridge będzie miał CPU jakieś 4x szybsze niż ten Celeron w Lenovo. Nie mówiąc już o dysku SSD i 2x więcj RAMu

Link to post
Share on other sites

Ja nie mówię o używkach typu Lenovo G albo Ideapady, bo te nawet jako nowe to niestety ale chłam. Są laptopy używane poleasingowe, które nowe kosztują 5 i więcej tysięcy. To jest inna liga, bez porównania z klasą  marketowo/komunijną. Często przez 3 lata leżą w korporacji w stacji dokującej, mają baterie niezniszczone, praktycznie nowe klawiatury i zawiasy. Kiedyś kupiłem 4-letniego Thnkpada  jeszcze z fabrycznymi naklejkami na matrycy, bateria miała 18 cykli ładowania, na klawiaturze prawie wcale nie było widać śladów i wytarć. Serie biznesowe wytrzymają 10 lat. Takie Ideapady 2 lata to max. Potem ci popęka obudowa lub zawiasy. Za 1000 zł da radę kupić coś z i5, SSD 240 GB i o 8GB RAM. Spokojnie ci na kilka lat wystarczy a potem go jeszcze odsprzedasz za 500 zł . Takiego ideapada po paru latach latach nikt kijem nawet nie będzie chciał dotknąć. Nawet za 2000 nie kupisz przyzwoitego laptopa, a używkę jak najbardziej. Hecto dobrze ci mówi o tym Lenovo. Niedawno w podobnym G585 dwuletnim wymieniałem koledze zawiasy i popękaną obudowę. Laptop był naprawdę w bardzo dobrym stanie, widać, że cały czas stał na biurku a i tak się rozleciał. Używany z i5  Ivy Bridge będzie miał CPU jakieś 4x szybsze niż ten Celeron w Lenovo. Nie mówiąc już o dysku SSD i 2x więcj RAMu

Benutzer ma 300% racji - aukcje poleasingowe często kryją prawdziwe skarby. Wiele sklepów stancjonarnych oferuje poleasingowy sprzęt, który jest naprawdę dobry jakościowo. Sam ostatnio na jakiejś aukcji poleasingowej w raiffeisenie wyczaiłem monitor za bezcen - akurat potrzebowałem drugiego i pojawił się jak na zawołanie. Warto poszukać i poszperać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...