Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry

 

Tak jak w temacie, komputer ma być za 1600zł ( maks 1900zł)

 

Do czego będę używać? 

 

Głównie do Grafiki, ale również do grania czasami w LoL'a z kumplami lub osu!

(ten drugi tytuł nie jest w ogóle wymagający)

 

 

Bardzo i to bardzo nie chce AMD bo strasznie się grzeją

Nie, nie chcę używanych komponentów... tak wiem że za tą cenę będzie słaby komp

ale nie jestem wcale wymagający

 

Za 1900zł

https://www.morele.net/inventory/info/shRYnc/

 

Czemu od razu z tak dużej ceny? 

Nie umiem robić zestawu budżetowego =/

 

Fajnie jak by ktoś zrobił podział cenowy na 1500zł 1600zł, 1800zł bo później się zdecyduję  

 

 

 

Pozdrawiam  

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zestaw ma być na s.1151 czy 1150, lecz twoja propozycja nie jest w ogóle kompatybilna. Zacznijmy od płyty głownej pod s.1150 przy czym wybrałeś g4400 na skylake'u. Jeżeli chcesz zestaw, który będzie wydajny w stosunku do ceny to poleciłbym ci i3 6100 + gtx 750 ti [ten za 479 od msi wystarczy, niepotrzebnie pakujesz się w wersję gaming, która oferuję ci jakieś 1-2 fps za cenę 70 zł]. Do tego buda RG1 z piwnicą, ramy wystarczą dual channely od cruciala za 170 zł [corsairy vengance jedynie dodają uroku budowie oraz są jakieś 5% wydajniejsze co według mnie nie jest dobrym rozwiązaniem; jedynie, że stawiasz na wygląd]. Do tego antec wystarczy oraz wd blue. Co do mobo; pozostawiam wybór tobie; ważne by obsługiwał ddr3 i było pod socket 1151

Link to post
Share on other sites

Dzięki, właśnie teraz patrzę i faktycznie.. wybrałem nie te MOBO =/ Zobaczę za ile wyjdzie mnie ten zestaw.

 


Może być te MOBO? 

Płyta główna MSI B150 GAMING M3, B150, DDR4, SATA3, USB3.1, ATX

 

 

I może 16GB bo troche programów będę miał otwartych :D

 

Co do budy to może z3?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Snicker
Link to post
Share on other sites

Wiesz... zestaw który ci zaproponowałem ma zmieścić się w budżecie 1900 zl czyli taki jaki szukałeś. Jeżeli jednak będziesz miał więcej pieniędzy na ten cel to mozesz śmiało brać Z3. Co do pamięci RAM : 8gb spokojnie starczy, jeśli używasz sporo programów "ramo-żernych" i chcesz by wszystkie były na bieżąco uruchomione to weź 16gb, chociaż jeśli nie robisz jakichś wielkich serwerów lub nie renderujesz wielkich map 3D, itp. to nie widzę sensu brania 16. W tematyce mobo ekspertem to ja nie jestem ale mogę powiedziec że ta płyta sobie spokojnie da radę oraz nie będzie z nią żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

 

 

Fajnie jak by ktoś zrobił podział cenowy na 1500zł 1600zł, 1800zł bo później się zdecyduję  

 

 

W PhotoShop i Maya....  
 

Ale nikt tu nie będzie robił pierdyliona zestawów bo i tak kwota 1800zł to tutaj niewiele, nawet idąc w używane podzespoły jak CPU.

 

Jaki masz monitor, na czym do tej pory pracowałeś ?

Co w PS'ie dłubiesz, jak duże formaty, rozmiar, rozdzielczość ? w Mayi samo modelowanie czy też jakiś render projektu przez V-ray się trafi ?

Link to post
Share on other sites

 

 

acer Extensa 5620Z

Tu i tak bez cudów , ale cokolwiek będzie tu ogromnym skokiem  

 

1 x  Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock H110M-DGS /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno) 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  GoodRam 16GB (2x8GB) 2133MHz CL15

 

4 rdzenie/4 wątki na budżetowym mobo. 16gb ddr4 z racji tego, że w pracach Ci się przyda, jak i od razu będzie dual channel co wspomoże igpu. Zestaw bez karty graf., integra do lola Ci wystarczy. Zasilacz ma 3366w na +12v co jest bardzo dużym zapasem mocy. Obudowa z 2 wentylatorami 120mm i piwnicą na psu. Szybki ssd 240gb na kościach mlc i gwarancją 5 lat. 


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki ci bardzo. Obawiam się trochę do tego ramu... ale można go zmienić za np: 3 miechy, tak samo z karta graficzną. Nie lepiej wziąść WD caviar blue 1TB zamiast tego SSD? Te 250 GB to troche za mało. Zapomniałem również że zestaw chcę na morelach, bo mam blisko do nich ;p Faktycznie te MOBO mocno budżetowe... ale widzę że ma UEFI i zintegrowaną grafikę. i5 na morelach jest trochę droższa, niż od tej z esc.pl, ale za to zaoszczędzę na Dysku.

 

https://www.morele.net/inventory/info/1LwIBm/

Edytowane przez Snicker
Link to post
Share on other sites

ohh, to słabiutko... może zmienić ram na takie Hyperx

 

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-2x8gb-2133mhz-cl14-hx421c14fb2k2-16-869008/

 

I zasilacz

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

 

Myślisz że było by to trochę lepsze ?

Edytowane przez Snicker
Link to post
Share on other sites

A jest jakaś inna pamięć prócz Cruciala za tanie pieniądze? Co do tego PSU to wiem że seasonic jest najlepsze, ale czy wystarczy mi te 350W do GTX 960 strix? chcę go kiedyś dodać dlatego się pytam. Dzięki za twoją pomoc :P

Edytowane przez Snicker
Link to post
Share on other sites

Dzięki ci bardzo. Widzę że ten Intel HD graphics nawet radzi sobie z overwatchem na najbardziej obciążającej mapce na 70FPS (oczywiście na grafice normal) więc jak dołożę do 960 to będzie bomba (oczywiście dla mnie). Temat można zamknąć 


[EDIT] Cholera, dobrze że jeszcze nie kupiłem tego zestawu... okazało się że mam za mało miejsca w górę, czyli nie będzie się dało dać tam budy. Postanowiłem więc poskładać komputer z obudową mini ITX... w sumie wszystko to samo tylko inna obudowa, MOBO i RAM z ADATA. O to mój zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/HLH4z/

 

Teraz pytanie: czy MOBO się zmieści do tej obudowy i chłodzenie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Snicker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...