Skocz do zawartości

Cichy Tani PC pod TV i Monitor


Recommended Posts

Wita Wszystkich.

 

Zakupiłem ostatnio PS4 i jako ze w gry na pc nie gram w ogóle lub jeśli mnie najdzie to raczej stare tytuły ( GTA 3, Vice City San Andreas Twierdza Krzyżowiec pierwszy Wiesiek) a mój stary PC jest juz dla mnie nieznośnie głośny chciałbym  się go pozbyć i zamienić na coś co nie będzie wydawało z siebie dźwięków i pożerało mało prądu

  • Zastosowanie komputera : internet60%, yt, filmy hd 40%
  • Maksymalna kwota : 1k
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : około 2tyg.
  • Których części potrzebuję : Wszystkie oprócz dysku 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Monitor 24" 1920x1080 plus TV 
  • Specjalne wymagania : Cichy wielkość Xbox One :)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk
  • Własna propozycja zestawu : Nie ma
Link to post
Share on other sites

A może kup sobie te mini komputery na intel Atom Pc stick czy jakoś tak, wpinane bezpośrednio do hdmi w tv ciche to będzie na 100 dużo miejsca nie zajmie, w te gry powinieneś pograć, koszt tego cos koło 400/600 zł, do tego dysk na usb i gitarrra ;)

Link to post
Share on other sites

A może kup sobie te mini komputery na intel Atom Pc stick czy jakoś tak, wpinane bezpośrednio do hdmi w tv ciche to będzie na 100 dużo miejsca nie zajmie, w te gry powinieneś pograć, koszt tego cos koło 400/600 zł, do tego dysk na usb i gitarrra ;)

Miałem to :) nie sprawdza sie za bardzo :) za mało ramu czasem otwieram z 10 kart w przeglądarce a tam jest tylko 2 GB Ramu. Coś ala komputerek jak z filmiku był by miodzio :)

Link to post
Share on other sites

Może coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/fl0W1J/

 

można ewentualnie ram na 1866 zmienić to będzie z o 30-40 zł mniej. 

 

Podejrzewam, że da się trochę taniej dostać niektóre części w innych sklepach.

Bardzo fajna alternatywa . I chyba da sie to rozbudować tak ???? Ale Pamięci chyba przy tym rodzaju procka powinny byc jak najwyżej taktowane ???  A jak z kulturą pracy ???

Edytowane przez maniott
Link to post
Share on other sites

Pamięć dużo daje przy grafice, na początku miałem 1600 przy a8-7600 (komputer był z przeznaczeniem do przeglądania www i oglądania filmów głównie) potem dołożyłem 1866 i w Diablo III na średnich ustawieniach lata po ok 50-60 fps (ok. 10-15% większa wydajność grafiki w porównaniu do 1600). Przy 2155 i 2400 już jest mniejszy przeskok bo o ok 5% chyba. Na głośność nie narzekam, szczególnie że mam leciwą obudowę i dysk HDD, przy SSD będzie na pewno jeszcze ciszej. Dla mnie z przesiadki starego kompa na to to wręcz bezgłośnie chodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...