Skocz do zawartości

duży i wygodny gryzoń bezprzewodowy; okolice 200 zeta


Recommended Posts

Od tygodnia chodzi za mną pomysł zafundowania sobie nowej myszki. Od prawie roku korzystam z jakiegoś beznadziejnego zestawu od MS, dawali go w Erze za punkty z programu lojalnościowego. Klawiatura w sumie spokojnie starcza, ale ta mycha już mnie drażni, jakby nie to że mam akumulatorki i ładowarke to bym ją dawno wyrzucił.

Wymagania konieczne:

- bez kabla

- duża (mam dużą dłoń i długie paluchy) i dobrze wyprofilowana, tylko modele dla praworęcznych, żadnych uniwersalnych konstrukcji

- nówka, min 3 lata gwarancji

- wiem że dla każdego to znaczy coś innego, ale ma cieszyć oko. Jak wydaje na coś troche kasy musi mi sie podobać

 

mile widziane aczkolwiek niekonieczne

- akumulatorki i możliwość ładowania zamiast baterii

- no już szczytem wypasu byłaby stacja dokująca-ładująca

 

Dodam jeszcze że gracz ze mnie raczej niedzielny, więc nie musi być jakaś super precyzyjna. Chociaż lubie od czasu do czasu odpalić Coda albo SC2

 

Przeglądam allegro i nie moge znaleźć nic ciekawego. Mamba sporo za droga, MX Evolution nie widziałem nigdzie nówki do kupienia, jedynie Refubrisched za dziadowską cene 210 + wysyłka. Podobała mi sie Roccat Pyra ale to maluszek do notebooka więc do mocih "grabi" sie nie nadaje. Jak nie wymyślicie nic ciekawego to w zanadrzu mam M705; a zaoszczędzoną kase przepije :(

Link to post
Share on other sites

bez kabelka powiadasz...

i do 200zł...

 

wygodną (choć niektórzy mają zastrzeżenia do układu przycisków pod kciukiem, wg mnie jest on genialny, no ale są tacy którzy marudzą) mychą jest Microsoft Sidewinder X8

Mysz bezprzewodowa, na dobrym sensorze (działa nawet na szkle, ale interpoluje od ok. 1000 dpi, jeśli nie ciupiesz nałogowo w CoD czy BF tudzież nie jesteś grafikiem to nie odczujesz tego problemu, wyjdzie ci on tylko w specjalnych testach)

Mysz ma akumulator i ładuje się ją za pomocą kabelka prowadzonego od nadajnika

Wymaga ładowania co ok 30h (i w praktyce też jest to 30h, wiem bo użytkowałam gryzonia przez kilka miesięcy) Ergonomia myszy dostosowana przede wszystkim do osób o dużych dłoniach

 

Logitech M705 też jest fajną myszką, tylko działa na normalną baterię. Za to ta trzyma ładnych kilka miesięcy. Mysz pod gry będzie jednak znacznie słabsza (niskie dpi, częstotliwość próbkowania na standardowym poziomie i pojawiająca się jednak interpolacja, o efekcie akceleracji już nie wspominając nawet)

 

jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy do tych 200zł to dam znać

te dwie myszy z czystym sumieniem jednak mogę polecić

Link to post
Share on other sites

dla mnie było wygodne, choć na tę mysz mam trochę za małe dłonie

 

ale mój mąż (jak na górala przystało - łapska ma wielkie) tego gryzonia sobie chwalił

chwili wymagało przyzwyczajenie się do układu przycisków pod kciukiem, ale wynikało to raczej z tego, że był przyzwyczajony do układu horyzontalnego, a nie wertykalnego

Link to post
Share on other sites

ciężko o dobrą, bezprzewodową mysz w cenie do 200zł

 

dostałam SteelSeries XAI i sobie ją zatrzymałam, więc MS X8 przestała mi być potrzebna

na codzień sporo robię w grafice, a XAI ma dobry sensor laserowy, wysoką rozdzielczość i nie interpoluje - a to dla grafika ważne

no i na XAI dosięgam do wszystkich przycisków, a na MS miałam z tym problem - bo mam małe łapki ;)

Link to post
Share on other sites

już zakupiłem tego X8, nówka z przesyłką wyszła mnie 209 zyli, więc orzy tej cenie nie ma sie co zastanawiać

 

Miałem wcześniej obawy co ergonomii tego wynalazku, ale jednak ręka leży na nim jak ulał. Uważam zakup za udany i dziękuje za porady

 

a jaką małą (rozmiary QCK mini) i cienką! podkładke polecacie, w miare tanią (podoba mi sie razer sphex ale to samoprzylepne g** na dole i cena 70 z wysyłka ją dyskwalifikuje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...