Skocz do zawartości

Chłodzenie na procesor i5 do 150zł. Jakie ??


Recommended Posts

Witam. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić chłodzenie na mojego proca a mianowicie na i5 760 gdyż chcę go podkręcić. Do wydania mam 150zł. Szukam czego fajnego z wyglądu oraz oczywiście dobrego i co ważne cichego żeby go nie było słychać w całym domu.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cichego, to zależy w głównej mierze od Wentylatora, do 150 zł to

 

Zalman Performa/ Flex/ ewentualnie nieco taniej to jeszcze Fortis HE1225

 

Scythe Mugen II rev.B

 

lub dołożyć 20 zł do Scythe Yasya :(

 

Mugen 2-3 C lepszy od Performy, czyli raczej nie warto dopłacać

Link to post
Share on other sites

właśnie ze Mugen się źle montuje ze względu na gabaryty :( I raczej nie obejdzie sie bez wyciągania Mobo z obudowy :)

 

Ale tu każdy powie co innego, czytałem często ze Mugen jest trochę ciężki w montażu, np Fortis sie montował banalnie tylko mobo trzeba było wyciągać :)

Link to post
Share on other sites

kiedyś pamiętam jak kolega miał tez zalmana i się namęczył trochę chyba z tym ale potem chyba temperatury i w ogóle było wszystko OK.

 

czyli radzisz jednak abym zakupił tego zalmana http://allegro.pl/zalman-cnps10x-perfor ... 73176.html wydaje mi się że przy tym chołodzeniu zegar CPU tak mniej więcej do 4GHz może 3.8 dojdzie bez problemów ?

Link to post
Share on other sites

kiedyś pamiętam jak kolega miał tez zalmana i się namęczył trochę chyba z tym ale potem chyba temperatury i w ogóle było wszystko OK.

Jesli ci nie szkoda kasy a zależy ci bardzo na tych 3C i koniecznie chcesz to weź MUGEN II ale jak dla mnie to bez sensu bo Performa jest tylko trochę mniej wydajna i mniejsza, Mugen zajmie ci dwa sloty na RAM :( Performa + dobry wentyl jak lubisz świecidełka to jakiegoś Enermaxa i będzie super, w Zalmanie jest jeszcze dodatkowo bardzo dobra pasta :)

Link to post
Share on other sites

no właśnie mnie wyprzedziłeś gdyż nie będzie problemów jak zamienię na jakiegoś leda ?

niby czemu miały by być problemy? Jak to bedzie dobry wentylator to będzie jeszcze lepiej :(

myślałem nad czymś takim http://allegro.pl/aab-cooling-super-sil ... 63005.html

 

a co do problemów to wole się zapytać i niż potem coś zepsuć

Link to post
Share on other sites

Ty piszesz bardzo mądrze :) jeden slot będzie zakryty, chyba ze wentylatora dasz z innej strony...

 

http://img268.imageshack.us/img268/1982/mugen13d.jpg

 

A jak ma Ram z radiatorami to sobie wsadzi... :(

Ściągasz wentylator i masz pełny dostęp do ramów. Robię tak zawsze i jakoś nie mam z niczym problemów. Wszystkie narzekania na Mugena 2 to wymysł leniwych użytkowników.
Link to post
Share on other sites

Ty piszesz bardzo mądrze :) jeden slot będzie zakryty, chyba ze wentylatora dasz z innej strony...

 

http://img268.imageshack.us/img268/1982/mugen13d.jpg

 

A jak ma Ram z radiatorami to sobie wsadzi... :(

Ściągasz wentylator i masz pełny dostęp do ramów. Robię tak zawsze i jakoś nie mam z niczym problemów. Wszystkie narzekania na Mugena 2 to wymysł leniwych użytkowników.

Tylko czy Autor będzie co chwila wyciągał i wkładał ram? czy po prostu wsadzi i nie będzie ruszał, bo jeśli ma wyciągać i wkładać bez przerwy przy tym ściągać wentylator to trochę bezsensu, sa gusta i guściki ale o tym sie nie dyskutuje :)

Link to post
Share on other sites

DomiHD2 i .daft, główny problem to mobo. Na moim starym też były problemy z Mugenem i ramami, na Asusie ta odległość jest większa i problemy znikły.

 

DomiHD2 ja jestem z tych co wyciągają co trochę coś i nie narzekam, jestem przyzwyczajony do takiej obsługi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...