Skocz do zawartości

Asus GL552VW - wybór modelu


Recommended Posts

Cześć.

Stoję przed wyborem nowego laptopa i w oko rzucił mi się Asus GL552VW, który wydaje się być dobrą alternatywą dla awaryjnego Lenovo Y700. Więc znalazłem 2 konfiguracje, które chyba najbardziej podpadają pod moje wymagania:

http://www.x-kom.pl/p/281677-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-xo169t-8-i5-6300hq-8gb-2561tb-win10.html /DYSK SSD 256GB M.2/960 2GB/HD/TYP EKRANU Matowy, LED, EWV (mógłby ktoś wyjaśnić co to EVW?)

http://www.x-kom.pl/p/316269-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm775t-8-i5-6300hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html BRAK SSD/960 4GB/FHD/TYP EKRANU Matowy, LED (tutaj widać już brak tego EWV)

 

Więcej różnic nie zauważyłem, więc tu pojawia się pytanie - który model jest bardziej opłacalny? Lepiej porzucić SSD czy 4gb pamięci karty graficznej i FHD?


f5

Link to post
Share on other sites

Cześć

Wadą pierwszego jest rozdzielczość. Jak skończy się podniecenie nowym sprzętem to zacznie Ci przeszkadzać to 1366 x 768 tym bardziej że jest to 15,6" :/

Drugi wydaje się lepszy ale ma na starcie podzespoły do wymiany czyli dołożenie SSD i wypadało by do 8GB zwiększyć ram. Nie wyobrażam sobie obecnie pracy bez dysku SSD.

 

O tych lenovo nie słyszałem takich strasznych historii a miałem styczność z Y50 którą bym Ci jak najbardziej polecił.

Jakość wygląd podzespoły to właśnie model http://www.x-kom.pl/p/267859-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i7-4720hq-16gb-256gb-win8x-gtx960m.html

Na starcie masz SSD 16GB RAM matryce UHD a wiem co mówię bo użytkowałem ten właśnie model.

Link to post
Share on other sites

Tak Asus oznacza matryce IPS.

 

Jak można polecać laptopa, nie wiedząc do czego będzie wykorzystywany? UHD przy GTX 960M? 16 gb pamięci RAM? Tak to doradza Janusz w sklepie...

 

Autorze, wypełnij wzór.

 

Lenovo nie jest mega wadliwe, ale z powodu jego popularności, więcej słyszy się o jego wadach. Problem z uceglaniem rozwiązuje najnowszy bios.

Link to post
Share on other sites

Tak Asus oznacza matryce IPS.

 

Jak można polecać laptopa, nie wiedząc do czego będzie wykorzystywany? UHD przy GTX 960M? 16 gb pamięci RAM? Tak to doradza Janusz w sklepie...

 

Autorze, wypełnij wzór.

 

Lenovo nie jest mega wadliwe, ale z powodu jego popularności, więcej słyszy się o jego wadach. Problem z uceglaniem rozwiązuje najnowszy bios.

Czyli podane przeze mnie wyżej modele, mają matryce IPS?

 

 

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000zł

2) Laptop nowy/używany: nowy

3) Rozmiar matrycy: 15,6'

4) Główne zastosowanie: jakoś mało wymagające gry, programy biurowe, b. dużo czasu spędzam w internecie. 

5) Miejsce użytkowania: dom

6) Wymagania specjalne: matowa matryca, wysoko kultura pracy

7) Osobiste preferencje: -

8) System operacyjny: tak, najlepiej w10

9) Własna propozycja (model wybrany samemu): 

Link to post
Share on other sites

Janusz...

Widzę jakie zaproponował produkty i za 100 zł więcej ma lepsze podzespoły. Skipper zaproponuj mu "pandę" od razu :P

Matryca UHD może normalnie współgrać z 960 nikt Ci nie każe odpalać wiedźmina na uhd. Chodzi o to aby czcionki były gładsze a zdjęcie bardziej ostre. Widzę że nigdy nie miałeś styczności z takim sprzętem.

Link to post
Share on other sites

@Cytrus

 

skoro chcesz uzywac laptopa w domu to moze jednak stacjonarka? Skoro duzo czasu spedzasz w internecie, to fajnie byloby miec spory i dobrymonitor (albo nawet 2). Za 4 k spokojnie zlozysz cichutka stacjonarke (np w obudowie mATX cz ITX) na ktorej pograsz w mniej wymagajace gry i do tego kupisz dobry monitor/ y.

Link to post
Share on other sites

@Cytrus

 

skoro chcesz uzywac laptopa w domu to moze jednak stacjonarka? Skoro duzo czasu spedzasz w internecie, to fajnie byloby miec spory i dobrymonitor (albo nawet 2). Za 4 k spokojnie zlozysz cichutka stacjonarke (np w obudowie mATX cz ITX) na ktorej pograsz w mniej wymagajace gry i do tego kupisz dobry monitor/ y.

Mieszkam w internacie i muszę mieć komputer zarówno w domu na weekendy jak i na miejscu, więc stacjonarka odpada. :x

Link to post
Share on other sites

A wiesz jak wpływa obniżenie rozdzielczości na jakość wyświetlanego obrazu? Pomyślałeś o tym?

 

Autorze, nadal uważam że Y700 to najbardziej opłacalny laptop. Jakość wykonania i temperatury to jego główne zalety, natomiast matryca za szkłem, to ogromna wada. W Asusie jest lepsza matryca - biorąc pod uwagę tylko 15-calowe modele.

Link to post
Share on other sites

Autorze weź pod uwagę że GTX 960M pozwoli Ci pograć w nowe gry, natomiast FHD + wysokie detale są niestety nieosiągalne. Jednakże jeżeli nie grasz w nic wymagającego, coś ala The Division, a grasz np. w CS-a to bierz 960M i FHD.

Różnica w wydajności między FHD a 768p to ok. 25-30%. Czy to dużo ? Moim zdaniem tak. Ale w twoim przypadku brałbym laptopa koniecznie z matrycą o wyższej rozdzielczości, ze względu na to że uzyskasz większą powierzchnię roboczą. Dostaniesz przy okazji mniejsze ikony, pasek zadań, wyraźniejsze czcionki. Jak dla mnie, same plusy.

Co do walki Lenovo vs Asus to idź do sklepu, pomacaj i się zastanów. Asus fajnie wygląda, ale z tego co widziałem dość mocno się brudzi oraz będzie cieplejszy od Lenovo. Natomiast marka posiada większą renomę, oraz prawdopodobnie lepszy serwis. Z drugiej strony Lenovo cały czas udoskonala swoje laptopy, co można zauważyc po róznicy między Y50-70 a y700-15.

Z gwarancją w przypadku Asusa i Lenovo zapewne będzie podobnie. I tu i tu możesz trafić na dłuższy czas naprawy itp.

Link to post
Share on other sites

Tak Asus oznacza matryce IPS.

 

Jak można polecać laptopa, nie wiedząc do czego będzie wykorzystywany? UHD przy GTX 960M? 16 gb pamięci RAM? Tak to doradza Janusz w sklepie...

 

Autorze, wypełnij wzór.

 

Lenovo nie jest mega wadliwe, ale z powodu jego popularności, więcej słyszy się o jego wadach. Problem z uceglaniem rozwiązuje najnowszy bios.

 

Bzdura. EWV nie jest w żadnym wypadku tym samym co IPS. Jest to po prostu bardzo dobrej jakości matryca TN ze specjalną powłoką zapewniającą kąty widzenia zbliżone do IPS oraz paroma innymi komponentami powodującymi zwiększenie kontrastu, polepszenie kolorów oraz samej czerni. Ostatnio stałem przed tym samym wyborem i napisałem doktorat z matryc w tym modelu. Dopiero 3 sztuka laptopa mnie usatysfakcjonowała. W tym modelu matryca bez EWV to kpina, prezentuje się gorzej niż w 8 letnim Samsungu R580. Natomiast porównując samo EWV do IPS, różnica jest zauważalna, w szczególności w reprodukcji kolorów oraz pionowych kątach widzenia(łatwo odróżnić EWV od IPS). W chwili obecnej tego laptopa z matrycą IPS możesz dostać tylko w Komputroniku. Te posiadające matrycę IPS, mają oznaczenie zaczynające się od CN. Mi udało się jeszcze trafić nie dość, że z IPSem to z aluminiową obudową(wersja plastikowa jest dość tandetna jak na tą kwotę). W takim tandemie jestem jak najbardziej zadowolony z laptopa. Wygląda świetnie, matryca jest wyśmienita a wydajność na odpowiednim poziomie. Dorzuciłem od razu SSD i RAM, bo w standardzie był HDD i 4 GB RAM. Wszystko co piszę, podpieram swoim doświadczeniem. Obejrzałem ten model ze wszystkimi modelami matryc oraz kontaktowałem się bezpośrednio z supportem ASUSa i musiałem się nieźle namęczyć, żeby dostać odpowiedni model, bo w sklepach sami nie wiedzą co sprzedają. 

 

U Xmenów do niedawna wersje FullHD także miały EWV, ale przyszła nowa dostawa, która jest wyposażona w najtańsze TN od AUO.

Edytowane przez Damagus
Link to post
Share on other sites

Bzdura. EWV nie jest w żadnym wypadku tym samym co IPS. Jest to po prostu bardzo dobrej jakości matryca TN ze specjalną powłoką zapewniającą kąty widzenia zbliżone do IPS oraz paroma innymi komponentami powodującymi zwiększenie kontrastu, polepszenie kolorów oraz samej czerni. Ostatnio stałem przed tym samym wyborem i napisałem doktorat z matryc w tym modelu. Dopiero 3 sztuka laptopa mnie usatysfakcjonowała. W tym modelu matryca bez EWV to kpina, prezentuje się gorzej niż w 8 letnim Samsungu R580. Natomiast porównując samo EWV do IPS, różnica jest zauważalna, w szczególności w reprodukcji kolorów oraz pionowych kątach widzenia(łatwo odróżnić EWV od IPS). W chwili obecnej tego laptopa z matrycą IPS możesz dostać tylko w Komputroniku. Te posiadające matrycę IPS, mają oznaczenie zaczynające się od CN. Mi udało się jeszcze trafić nie dość, że z IPSem to z aluminiową obudową(wersja plastikowa jest dość tandetna jak na tą kwotę). W takim tandemie jestem jak najbardziej zadowolony z laptopa. Wygląda świetnie, matryca jest wyśmienita a wydajność na odpowiednim poziomie. Dorzuciłem od razu SSD i RAM, bo w standardzie był HDD i 4 GB RAM. Wszystko co piszę, podpieram swoim doświadczeniem. Obejrzałem ten model ze wszystkimi modelami matryc oraz kontaktowałem się bezpośrednio z supportem ASUSa i musiałem się nieźle namęczyć, żeby dostać odpowiedni model, bo w sklepach sami nie wiedzą co sprzedają. 

 

U Xmenów do niedawna wersje FullHD także miały EWV, ale przyszła nowa dostawa, która jest wyposażona w najtańsze TN od AUO.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Mam jeszcze pytanie, czym się różnią te 2 modele, że cena różni się o 200zł?

http://www.x-kom.pl/p/285195-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm350t-8-i5-6300hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html

http://www.x-kom.pl/p/316269-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm775t-8-i5-6300hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html

tutaj też model znacznie tańszy, a jedyną różnicą jaką zauważyłem jest 2gb pamięci karty graficznej, za to zyskujemy matryce IPS ;_;

Link to post
Share on other sites

Damagus, uargumentuj swoją wypowiedź. Ja kontaktowałem się z Asusem jak i paroma sklepami i wszyscy twierdzą że to IPS. Oczywiście możesz mieć rację i nie odbieraj tego jako atak, a jako próbę rozwiązania kwestii typu montowanej matrycy.

 

Poszukałem informacji na ten temat - w recenzjach twierdzą że to IPS, na forach że TN lub IPS. Znalazłem również wpis że to matryca wyprodukowana przez Samsunga - odpowiednik IPS od LG.

Link to post
Share on other sites

GL552VW ma dobry ekran, z tego co widziałem w Mediamarkcie i jemu podobnych że to jest IPS - dobre kąty widzenia w poziomie oraz w pionie, średnia jasność ekranu.

Nie każdy EWV jest IPS-em, ale prawie każdy IPS jest EWV ... Nie wiadomo na którą matrycę trafisz zamawiając przez internet ..

Wniosek jest jeden - chcesz IPS - musisz poszukać po sklepach

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Mam jeszcze pytanie, czym się różnią te 2 modele, że cena różni się o 200zł?

http://www.x-kom.pl/p/285195-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm350t-8-i5-6300hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html

http://www.x-kom.pl/p/316269-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm775t-8-i5-6300hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html

tutaj też model znacznie tańszy, a jedyną różnicą jaką zauważyłem jest 2gb pamięci karty graficznej, za to zyskujemy matryce IPS ;_;

 

Miałem podobną rozterkę z tym modelem, ale w innej konfiguracji i już śpieszę z wyjaśnieniem, którego sam dociekałem. Modele nie różnią się kompletnie niczym, ten z numerkiem 775 to po prostu świeższa dystrybucja a z 350 starsza, ale na własnej skórze przekonałem się, że lepiej brać tą starszą, bo jest szansa że dostaniesz EWV. Do nowszych już tego nie montują(informacja od supportu ASUSa.)

 

 

Damagus, uargumentuj swoją wypowiedź. Ja kontaktowałem się z Asusem jak i paroma sklepami i wszyscy twierdzą że to IPS. Oczywiście możesz mieć rację i nie odbieraj tego jako atak, a jako próbę rozwiązania kwestii typu montowanej matrycy.

 

Poszukałem informacji na ten temat - w recenzjach twierdzą że to IPS, na forach że TN lub IPS. Znalazłem również wpis że to matryca wyprodukowana przez Samsunga - odpowiednik IPS od LG.

 

Co tutaj chcesz żebym argumentował. Napisałem jasno, że sam sprawdziłem. Fotek nie robiłem, żeby Wam pokazać, bo nie brałem pod uwagę, że mogę się komuś przydać. Sklepom nie ma co ufać, bo Sferis próbował mi na siłę wkręcić, że mają IPS, ale sami nie wiedzieli skąd mają taką informację. "Wykwalifikowani pracownicy" tak uznali. Nie ważne, że na pudełku nie ma żadnej wzmianki o tym i nic na to nie wskazuje, a wręcz odwrotnie. Z technicznego punktu widzenia do tego laptopa montują 4 matryce:

 

TN od AUO - to ta okropna matryca.

EWV od AUO i kogoś tam jeszcze - całkiem niezły TN(natomiast nie udało mi się na niego trafić w modelu GL552, widziałem go w wersji 17 calowej GL752, ale podobno w GL552 też występował do czasu ostatniej dystrybucji.)

IPS od Samsunga, a właściwie to PLS - montowany do maja zeszłego roku. Wycofali go ze względu na migotanie na poziomach innych niż 100% i problemy ze smużeniem.

IPS od LG - sam ją posiadam i jest to model LP156WF4. Miałem nawet porównanie z tym Samsungiem, bo zamontowany był w UX501 i szczerze mówiąc LG ma lepsze kolory, kontrast i czerń, zaś trochę słabszą jasność. No a do zalet na pewno można dołączyć brak smużenia i migotania.

GL552VW ma dobry ekran, z tego co widziałem w Mediamarkcie i jemu podobnych że to jest IPS - dobre kąty widzenia w poziomie oraz w pionie, średnia jasność ekranu.

Nie każdy EWV jest IPS-em, ale prawie każdy IPS jest EWV ... Nie wiadomo na którą matrycę trafisz zamawiając przez internet ..

Wniosek jest jeden - chcesz IPS - musisz poszukać po sklepach

 

Też chodziłem po sklepach i np. w RTV Euro mieli zwykłą TNkę, która wyglądała jakbyś na ekran rozlał mleko. W MM jest model CN167, który na pewno ma IPS(te z początkiem CN tak mają, a informację podał mi Pan z supportu), ale jest relatywnie drogi. Żeby mieć pewność co siedzi w lapku na opakowaniu powinno być napisane przy informacji o ekranie np. 15.6 FullHD Slim WV i te dwie ostatnie literki są kluczowe. Oznaczają, że matryca będzie albo typu EWV albo IPS.

 

Zatem reasumując, musisz albo prosić o kod seryjny i uderzyć na czat Asusa, żeby uprzejmy Pan sprawdził Ci co siedzi w tym konkretnym laptopie, albo chociaż o tą linijkę z informacją o ekranie, a najlepiej jak wspomniał cytowany kolega, iść i sprawdzić na własne oczy. Ja przez zamawianie internetowe 2 razy zwracałem sprzęt i 3 raz poszedłem zobaczyć na żywo z Live Windowsem i HWiNFO.

Edytowane przez Damagus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...