Skocz do zawartości

Dell U2414H - wrażenia po zakupie


Recommended Posts

Witam,
ok. 8 dni temu zakupiłem 24' monitor DELL U2414H, przesiadka ze starej 17'.
Jestem zadowolony z monitora, chociaż cenowo wyszedł o ok. 100 zł drożej niż planowałem.
Wahałem się między tym modelem, a nowym P2417H, jednak było o nim bardzo mało informacji.

 

Po przesiadce z 17'  monitor wydaje się wielki jak stodoła, ale rekompensuje to jakością wykonania
(w tej klasie cenowej) oraz innymi zaletami; no i wreszcie nie muszę podkładać książek pod monitor z racji pivota :). Bałem się matrycy IPS chociażby ze względu na jasne rogi ekranu, szczególnie opisywane w dellach na forach. Nie jest źle z tym "świeceniem" w rogach, jest według mnie małe i nie przeszkadza w grach czy filmach, szczególnie jak mamy np. lampkę w nocy.

Jeśli chodzi o jasność, to w dzień siedzę na ok.15%, zaś w dzień ok. 10%. Kontrast mam ustawiony różnie, między 50%-65%. Z tego co zauważyłem tryb multimedia jest w miarę ok, natomiast tryb movie oraz game mają jednak zbyt "agresywne" kolory i jasność. Innych trybów jeszcze bardzo nie używałem.

Monitor nie męczy moich oczu, w tygodniu siedzę przy nim ok. 3-4h, max. 5h, w weekend trochę więcej jak mnie dorwie syndrom ostatniej tury w CIV 5:

Gry 30%,
filmy 30%,
Internet, ogólne użycie 40%

 

Monitor ma dotykowe przyciski na panelu, które dość dobrze działają, dla mnie to jest in plus.

W grach typu COD MW 3, NFS Shift czy Wiedźmin 3 nie zauważyłem negatywnych zjawisk typu "ghosting" , smużenie czy innych - monitory della podobno są dobre jeśli chodzi o te niepożądane efekty. Nie jestem zawodowcem jeśli chodzi o gaming, lubię pograć trochę wieczorkiem i jestem z tego monitora zadowolony. Tak a propo jeśli chodzi o negatywne efekty, to na tym monitorze widać jeszcze wyraźniej niż na starym, że w Firefoxie pojawia się jakby poziome "rwanie obrazu" w pojedynczych liniach. Nie mam tego w chromie ani w IE, podobno problem się wiele razy powtarza u innych użytkowników.

Dzięki za wszelkie wcześniejsze opinie, komentarze na tym forum, które wystarczyły mi do zorientowania się w temacie. Z resztą jest duużo komentarzy w necie na temat monitorów. Wrzucam jeszcze foto monitora w ciemności (oczywiście powinno się siedzieć z lampką) z lekko świecącymi dwoma rogami
( na zdjęciu wygląda gorzej niż w realu). Pzdr.

http://IMG_20160720_222251.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...