Skocz do zawartości

Jaki Gtx 1070 (najtańszy)


Recommended Posts

Gamerock ma dualbiosa reszta to kosmetyka. Większe możliwości OC ze względu na podwyższony power limit. Inny wygląd. Można powiedzieć jeszcze, że większe takty w standardzie.

 

Jetstream nie ma dualbiosa dalej to kosmetyka. Gorsze możliwości OC lecz można to zmienić wgrywając bios z gamerock'a i będzie to samo. Inny wygląd. Mniejsze takty w standardzie.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Jetstream nie ma dualbiosa

Gdzie żeś znalazł tą informację? Sprawdziłeś ją wcześniej na stronie producenta?

http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=pl

Wystarczy porównać sobie wszystkie modele 1070 i wyjdzie że jedynie najtańsza wersja Dual nie ma Dual Biosa.

Podepnę sie pod temat odnośnie gtx 1070, a dokładniej o wersję od Palita. Na rynku mamy dostępne dwie wersje od tego producenta: GameRock, oraz JetStream.

Mamy więcej wersji 1070. Pełna lista na stronie: http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=pl

GameRock Premium + G-Panel

GameRock Premium

GameRock

Super JetStream

JetStream

Dual

Fanboys Edition

 

Jeśli chce się porównać wersje między sobą, czym się różnią, to można to zrobić na stronie Palita.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

Zaczynając od początku : Mój aktualny monitor (ma już kilka dobrych lat) : LG Flatron W2242s = 22" 1680x1050


O ile wyczytałem ma on tylko D-sub ( VGA ). A więc pozwól mi że rozwiążę twój problem - natywnie ostatnie karty które obsługują VGA poprzez prostą przelotkę za 3-5zł to GTX seria 9XX tak więc nie dokładając 30-50zł do najtańszego konwertera obrazu z dvi lub hdmi na vga 3 najmocniejsze karty jakie możesz kupić to GTX 970, GTX 980 i 980Ti. Żadne 1060, 1070 i 1080 nie ma sygnału VGA. A więc najlepiej razem z kartą ( jeśli chcesz 1060 lub 1070 ) kupić monitor.
Ja z tego samego powodu wybrałem na ten moment GTX 970, bo pasuje pod mój monitor i jest póki co wystarczająca do moich potrzeb. A IMO nie opłaca się kupować konwertera obrazu jakiegoś badziewnego za 30-50zł którego jak trafisz będzie super a jak nie trafisz to nie będzie w ogóle działać albo będzie źle działać jak i tak zmienisz monitor.
Link to post
Share on other sites

Autor pytał o GameRock i JetStream, a Fanboys Edition nawet nie warto brać pod uwagę. ;)

Jeśli chodzi o różnice między GTX 1070 GameRock i JetStream, to obie bazują na tym samym coolerze (praktycznie ten sam co w GTX 1080) ale mają inne biosy, a dzięki temu i taktowania i inne możliwości OC. Pozatym i kolorystyką nie różnią się niczym. Wersje powyżej JetStream mają wyższe TDP (170W zamiast 150W) a to własnie ze względu na wyższe możliwości OC (dzięki innym biosom). Jeśli wgra się do wersji JetStream bios od GameRock Premium, to będzie się miało to samo co GameRock Premium.
Wersje Premium i Super mają wyższe takty standardowe niż ich podstawowe modele (odpowiednio: GameRock i JetStream).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Wynika z tego, jezeli ma się trochę czasu, umiejętności, oraz oleju w głowie to poprzez zmiane biosa i OC można za cenę tańszego JetStreama osiągnąć wyniki GameRocka Premium, pozostawiając złotówki w kieszeni i cieszyć się takimi samymi jak nie lepszymi osiągamy.

 

Posiadasz informacje, bądź dostęp do nich, ewentualnie jakiś tutorial, link, plik który pomoże przeistalowac biosa? (wystarczy pobrać bios update z oficjalnej strony Palita do GameRock Premium i zainstalować na np. JetStreamie? Jeżeli to nie jest takie proste to będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu.)

 

Ewentualnie podążać za instrukcja tutaj?

Edytowane przez Behmont
Link to post
Share on other sites

 

O ile wyczytałem ma on tylko D-sub ( VGA ). A więc pozwól mi że rozwiążę twój problem - natywnie ostatnie karty które obsługują VGA poprzez prostą przelotkę za 3-5zł to GTX seria 9XX tak więc nie dokładając 30-50zł do najtańszego konwertera obrazu z dvi lub hdmi na vga 3 najmocniejsze karty jakie możesz kupić to GTX 970, GTX 980 i 980Ti. Żadne 1060, 1070 i 1080 nie ma sygnału VGA. A więc najlepiej razem z kartą ( jeśli chcesz 1060 lub 1070 ) kupić monitor.

Ja z tego samego powodu wybrałem na ten moment GTX 970, bo pasuje pod mój monitor i jest póki co wystarczająca do moich potrzeb. A IMO nie opłaca się kupować konwertera obrazu jakiegoś badziewnego za 30-50zł którego jak trafisz będzie super a jak nie trafisz to nie będzie w ogóle działać albo będzie źle działać jak i tak zmienisz monitor.

 

 

No właśnie już z tydzień temu kupiłem coś takiego : http://allegro.pl/adapter-konwerter-displayport-dp-do-vga-dsub-wwa-i5992027629.html

 

Sprawdziłem to na mojej aktualnej karcie (radeon hd 7770) - i obraz przesyła, więc mam nadzieję, że 1060/1070 - też będzie przesyłał obraz przez ten konwerter.

 

Tylko największy dylemat mam czy warto mi dopłacać do 1070, - jeśli monitor kupię FHD / WQHD - i nie musi być wszystko ultra .. średnie ustawienia z ~ 60 fps w WQHD - by mi wystarczyło, a gry w jakie planuję grać to Battlefield 1 + GTA V

 

Wydaje mi się, że 1070 - nie będzie wykorzystany teraz na starym monitorze, a na nowym jak już kupię to może 1060 też by wystarczyło ... ?

Link to post
Share on other sites

@UP

Tak więc potwierdziłeś moją myśl - i kupię 1060 (na 90% będzie to Gaming X od MSI) - zamawiać będę w przeciągu najbliższych dni - czekam tylko gdzie karta będzie w najlepszej cenie, i myślę również o sklepie w którym kupić, czy lepiej nie będzie dołożyć ~ 50 zł - a kupić z "pewnego źródła" (x-kom) - czy ryzykować i kupić taniej w np. Techplanet

 

Kupował ktoś coś w tym Techplanet ? lub poleci ktoś coś innego (sprawdzonego/ i pewnego)?

Link to post
Share on other sites

Podłączę się pod temat, stoję przed zakupem GTX 1070 do PC z sygnaturki, warunek jest taki że musi być to karta z komputronika bo mam możliwość kupić taniej. Waham się pomiędzy EVGA GTX 1070 FTW a EVGA GTX 1070 SC ewentualnie oklepana opcja z MSI GTX 1070 Gamming X od razu zaznaczam że Palit nie wchodzi w grę bo mam do tej firmy uraz i powiedziałem sobie że więcej nie kupię grafiki z ich stajni. Gigabyte to suszarka więc też odpada a asus podobno jest mocno średni. Także który z tych 3 był by najlepszy? Warto dopłacać do wersji FTW 150 zł? 

Link to post
Share on other sites
Tylko największy dylemat mam czy warto mi dopłacać do 1070, - jeśli monitor kupię FHD / WQHD - i nie musi być wszystko ultra .. średnie ustawienia z ~ 60 fps w WQHD - by mi wystarczyło, a gry w jakie planuję grać to Battlefield 1 + GTA V

Sam kupiłem monitor QHD 144Hz. Do fps takich jak BF4, overwatch stałe 110 FPS ze wszystkim na full. Więc jak chcesz więcej to możesz sobie coś zmniejszyć.

Pytanie zasadnicze ile w roku wychodzi złotych pereł, które mogą wycisnąć ostatnie soki z grafiki ? 2-3 ?

Nawet w takim wiedźminie 3 ze wszystkim na full, modyfikacją na HairWorks fps trzyma się od minimalnego dropa 52 fps w górę.

Tak więc panowie nie przesadzajmy. Do FHD to jest marnotrawstwo. W większości gier chodzi na obniżonych taktowaniach.

Link to post
Share on other sites

Podłączę się pod temat, stoję przed zakupem GTX 1070 do PC z sygnaturki, warunek jest taki że musi być to karta z komputronika bo mam możliwość kupić taniej. Waham się pomiędzy EVGA GTX 1070 FTW a EVGA GTX 1070 SC ewentualnie oklepana opcja z MSI GTX 1070 Gamming X od razu zaznaczam że Palit nie wchodzi w grę bo mam do tej firmy uraz i powiedziałem sobie że więcej nie kupię grafiki z ich stajni. Gigabyte to suszarka więc też odpada a asus podobno jest mocno średni. Także który z tych 3 był by najlepszy? Warto dopłacać do wersji FTW 150 zł? 

 

Palit Jestream lub wersja Super bądź EVGA SC ACX 3.0 Gaming.

 

Dwie najlepsze jakościowo i cenowo opcje (chodź według mnie 2200 zł za EVGA to za drogo). Ja wyhaczyłem w promocji z klawiaturą z xkom - klawe sprzedałem i karta mnie wyszła parę zł ponad 2000.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienie, to teraz pytanie czy warto dopłacać 150 zł do wersji FTW? 

 

Nie wydaje mi się bo pascale słabo się kręcą i dużo większych wyników nie osiągniesz. Idąc tym tokiem myślenia już lepiej kupić najtańszą wersję GTX 1080 zamiast jedną z droższych GTX 1070. 

Link to post
Share on other sites

Witam

Podepnę się do tematu, przymierzam się do zakupu 1070 i czytam że palit zbiera dobre opinie a wszyscy psioczą na gigabyte że suszarka itp czy chodzi o model windforce czy gaming g1? gigabyte można dorwać 200pln taniej od palita i tu się zastanawiam jak to rozegrać 8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...