Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy w przedziale 3000-3500 zł do grania


Recommended Posts

Witam, posiadam fundusze w wysokości +/- 3000-3500 zł (nie jest to sztywna granica, tylko orientacyjna)

 

Chciałbym złożyć zestaw komputerowy na kilka najbliższych lat (tak z 5 lat) (żebym mógł odpalić każdą nową grę płynnie w około 60 FPS, a za te 5 lat w +30 fps). Nie przykładam aż takiej wagi do max detali w gierkach pokroju Wiedzmin 3, GTA 5 itp, ważne żeby grało się płynnie w te najnowsze hity, nawet kosztem minimalnych detali za te 5 lat (powiedzmy że będą to czasy WIedzmina 4 i GTA 6 ;). Monitor mam Full HD, toteż chciałbym w tej rozdzielczości odpalać te gierki ;). Myślę, że GTX1060 będzie dobrą kartą dla mojego zestawu, ale są różne wersje tego GTX, nie wiem, może stwierdzicie, że GTX 970 będzie lepszy do mojego zestawu, albo nawet coś od AMD...

 

Moja prośba: dobierzcie mi wszystkie elementy zestawu komputerowego w widełkach 3 - 3,5k, tak żeby osiągnąć najlepszy stosunek cena jakość + chciałbym aby elementy były całkiem solidne, aby mi te 5 lat wytrzymały :)

Link to post
Share on other sites
1 x  Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB 2133MHz CL15 1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

 

3506 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Wyciągasz maks jeżeli chodzi o opłacalność zakup. Mocne i5 bez możliwości OC na co prawda budżetowej mobo mATX H110. Jak ja to mówię, swoje zadanie spełni. Wszystko będzie działać jak należy. Do tego GTX 1060 z autorskim chłodzniem, HDD na dane, SSD na system i najczęściej odpalane gry. Zasilacz z mocą ponad 400W na +12V będzie tutaj jeszcze z sporym zapasem. W przyszłości zostaje ewentualna rozbudowa pamięci do 16 GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jakbys oszczedzil na dysku twardym SSD GoodRam 240gb iradium za 300zl i wzial  Sandisk SSD Plus 120GB za 180zl

 

pozwoliloby ci to wymienic ta szmire palita na najlepsza 1060 MSI Gaming X wszystko razem 3540zl

 

msi gaming

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=72977

 

sandisk 120gb

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=45529

Edytowane przez maniuox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

jakbys oszczedzil na dysku twardym SSD GoodRam 240gb iradium za 300zl i wzial  Sandisk SSD Plus 120GB za 180zl

To nie jest oszczędzanie tylko zamienianie siekierki na kijek - Sandaisk jest zdecydowanie wolniejszy i to nawet nie tylko z racji wariantu objętościowego.

 

 

 

pozwoliloby ci to wymienic ta szmire palita na najlepsza 1060 MSI Gaming X wszystko razem 3540zl

No rzeczywiście Palit to gorszy sort i nie ma co się nim interesować :-> Na pewno to nie Palit zrobił takie ciche modele jak JetStream i Game Rock. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x  Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB 2133MHz CL15 1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

 

3506 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Wyciągasz maks jeżeli chodzi o opłacalność zakup. Mocne i5 bez możliwości OC na co prawda budżetowej mobo mATX H110. Jak ja to mówię, swoje zadanie spełni. Wszystko będzie działać jak należy. Do tego GTX 1060 z autorskim chłodzniem, HDD na dane, SSD na system i najczęściej odpalane gry. Zasilacz z mocą ponad 400W na +12V będzie tutaj jeszcze z sporym zapasem. W przyszłości zostaje ewentualna rozbudowa pamięci do 16 GB

 

 

Zestaw Polecony przez kolegę Kajtka jest bardzo fajny, jednak mam takie pytanko, czy gdy za dwie generacje kart graficznych zdecyduje się na GTX 1260 (wnioskuję że tak będzie się nazywać), to procesor który mi zaproponowałeś (i5-6500) nie będzie blokował tej nowej karty ;) ? Oczywiście w przypadku tego upgrade wpakuje drugą kość 8GB ramu, aby osiągnąć to 16 GB.. ;)

 

Wiem, że nie wiecie jakie parametry będzie miał ten GTX1260, lecz odpowiedzcie mi (czy I5-6500 nie ograniczy GTX 1260)  na podstawie przyrostu mocy kart graficznych zielonych w poprzednich latach :)

 

P.S. Jeżeli to coś pomoże, przyjmijmy, że GTX 1260 pojawi się w 2020 roku ( za 4 lata, bo jedna generacja trwa około 2 lat).

 

I jeszcze kolejna "podpowiedź" przyjmijmy, że GTX 1260 będzie miał takie parametry jak GTX1080Ti, którego zobaczycie w tej tabelce:

 

http://www.purepc.pl/image/news/2016/05/24_plotka_specyfikacja_gtx_titan_gtx_1080_ti_oraz_gtx_1060_0.jpg

Edytowane przez Adrianek50k
Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw Polecony przez kolegę Kajtka jest bardzo fajny, jednak mam takie pytanko, czy gdy za dwie generacje kart graficznych zdecyduje się na GTX 1260 (wnioskuję że tak będzie się nazywać), to procesor który mi zaproponowałeś (i5-6500) nie będzie blokował tej nowej karty ?

Ze szklanej kuli tutaj nie wróżymy...

 

 

 

Wiem, że nie wiecie jakie parametry będzie miał ten GTX1260, lecz odpowiedzcie mi (czy I5-6500 nie ograniczy GTX 1260)  na podstawie przyrostu mocy kart graficznych zielonych w poprzednich latach

Przyrost nie jest funkcją liniową.

 

 

 

I jeszcze kolejna "podpowiedź" przyjmijmy, że GTX 1260 będzie miał takie parametry jak GTX1080Ti, którego zobaczycie w tej tabelce:
 

Na podstawie suchych danych nikt nic Ci nie powie. Na papierze RX 480 powinno być lepsze od GTX 1060, a w rzeczywistości jest na odwrót.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x  Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam 8GB 2133MHz CL15 1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

 

3506 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Wyciągasz maks jeżeli chodzi o opłacalność zakup. Mocne i5 bez możliwości OC na co prawda budżetowej mobo mATX H110. Jak ja to mówię, swoje zadanie spełni. Wszystko będzie działać jak należy. Do tego GTX 1060 z autorskim chłodzniem, HDD na dane, SSD na system i najczęściej odpalane gry. Zasilacz z mocą ponad 400W na +12V będzie tutaj jeszcze z sporym zapasem. W przyszłości zostaje ewentualna rozbudowa pamięci do 16 GB

 

A gdyby zamienić kartę GTX1060 na RX480? Czy prawdą jest, że w grach które wyjdą za 2-3 lata karta rx480 bedzie miała przewagę nad GTX 1060? Gdzieś wyczytałem, że karty AMD są dłużej wspierane i przegrywają rywalizacje w momencie kupna, ale w długim użytkowaniu są korzystniejsze (po 2-3 latach od zakupu, w nowych grach) ??

 

Chciałem kupować ten komputer na dniach, ale chyba się jeszcze wstrzymam do premiery RX470, bo gdyby była podobna w osiągach do gtx970 ewentualnie o 5 fps słabsza w grach, a kosztowałaby700-800zł to chyba bym się na nią zdecydował...

Edytowane przez Adrianek50k
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy prawdą jest, że w grach które wyjdą za 2-3 lata karta rx480 bedzie miała przewagę nad GTX 1060? Gdzieś wyczytałem, że karty AMD są dłużej wspierane i przegrywają rywalizacje w momencie kupna, ale w długim użytkowaniu są korzystniejsze (po 2-3 latach od zakupu, w nowych grach) ??

 

Nie no daj spokój. Jest trochę w tym prawdy natomiast czekanie 2-3 lat na to ....

 

 

 

Chciałem kupować ten komputer na dniach, ale chyba się jeszcze wstrzymam do premiery RX470, bo gdyby była podobna w osiągach do gtx970 ewentualnie o 5 fps słabsza w grach, a kosztowałaby700-800zł to chyba bym się na nią zdecydował...

 

Patrząc na RX 480 - to jest wydajność zbliżona do GTX 970 w wyższej cenie niż sam GTX 970.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Witam, posiadam fundusze w wysokości +/- 3000-3500 zł (nie jest to sztywna granica, tylko orientacyjna)

 

Chciałbym złożyć zestaw komputerowy na kilka najbliższych lat (tak z 5 lat) (żebym mógł odpalić każdą nową grę płynnie w około 60 FPS, a za te 5 lat w +30 fps). Nie przykładam aż takiej wagi do max detali w gierkach pokroju Wiedzmin 3, GTA 5 itp, ważne żeby grało się płynnie w te najnowsze hity, nawet kosztem minimalnych detali za te 5 lat (powiedzmy że będą to czasy WIedzmina 4 i GTA 6 ;). Monitor mam Full HD, toteż chciałbym w tej rozdzielczości odpalać te gierki ;). Myślę, że GTX1060 będzie dobrą kartą dla mojego zestawu, ale są różne wersje tego GTX, nie wiem, może stwierdzicie, że GTX 970 będzie lepszy do mojego zestawu, albo nawet coś od AMD...

 

Moja prośba: dobierzcie mi wszystkie elementy zestawu komputerowego w widełkach 3 - 3,5k, tak żeby osiągnąć najlepszy stosunek cena jakość + chciałbym aby elementy były całkiem solidne, aby mi te 5 lat wytrzymały :)

 

Hej, minęło kilka gorących dni, były premiery kart graficznych AMD, więc trochę zmieniły się moje wymagania:

 

Taki zestaw mnie interesuję teraz, pomoże ktoś? ;)

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry + przeglądanie internetu
  •  
  • Maksymalna kwota : dobrze by było zmieścić się w 3000 zł
  •  
  • Kiedy kupię komputer? : teraz, lub czekam na obniżki cen RX470 / Premierę 1060 3 GB (czyli 2-3 miesiące...)
  • Których części potrzebuję : Całe pudło + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie znam się na tym
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1400x1050 (4:3) lub kupię full HD 24 cal za 550zł
  • Specjalne wymagania : 22x50x50 przód x bok x wysokość to moja półka, czyli idealnie byłoby, aby obudowa była mniejsza i miała wydmuch z tyłu (moja półka jest niezabudowana z tyłu)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : NIC !
  • Własna propozycja zestawu : poczytałem testy, i najlepszą kartą graficzną w moim budżecie będzie jakieś RX 470 (w DX11 wszystko, co wyszło do tej pory będzie działało w 50-60 fps na ultra, a w DX12 jest prawie ta sama wydajność co w GTX 1060 ZA 300-400 ZŁ więcej , tylko nie wiem, dokładnie która: 4 GB czy 8 GB i autorstwa Sapphire czy MSI ? a może jeszcze inna firma?
  • Inne : jakiś szybki dysk SSD chciałbym mieć oraz jakąś najtańszą nagrywarkę, na sztukę, byleby czytała płyty (użyję może 2-3 razy w roku) :) Chciałbym aby reszta podzespołów i zasilacz były ze średniej półki, nie najgorsze żeby nie ograniczały możliwości rx470, ale też żeby mi nie windowały bardzo ceny całego zestawu)...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...