Skocz do zawartości

Thermaltake V4 vs ~250 zł


Recommended Posts

Witam, mianowicie zastanawiam się czy w skład mojego zestawu dołączyć w/w obudowę, bądź Gladiatus'a 600 w cenie do 250 zł. Miał ktoś którąś z wymienionych? Słyszałem o cienkiej blaszce Gladiatus'a 600, i jak jest z V4? Proszę o opinie, sugestie linki do recenzji etc. ;)

Link to post
Share on other sites

Brak czarnego środka:

Cooler Master Elite 370

Antec Three Hundred

 

Która z tych będzie najlepsza pod względem przepływu powietrza, i drgań (oczywiście jak najmniejszych)?

Cooler Master Elite 430

SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

Cyclone Cage CR707

Silverstone Precision SST-PS03B

Silverstone Precision SST-PS05B

 

Zależy mi na solidnej obudowie, z dobrym przepływem powietrza (prawodpodobnie SLI gtx460), oraz w miarę dobrą blaszką.

Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio szukałem obudowy w cenie ~250zł i moim zdaniem lepiej zrobiłem dorzucając 10zł więcej na zakup CM 690. Koniecznie "obmacaj" obudowy przed zakupem. Z przeczytanych recenzji, byłem bardzo pozytywnie nastawiony do rodzimych Gladius'ów, jednak po wizycie w sklepie i zobaczeniu wielu obudów (niestety nie było "Antków"), bezsprzecznie wygrał właśnie wcześniej wspomniany CM 690 - również wyglądem, ale to kwestia gustu (niestety lajtowa wersja nie posiada czarnego wnętrza). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Żadnego CM 690, sam od niego jak najszybciej uciekam, nie można w nim za nic ułożyć kabli, ma poważnie skopany system układania kabli. Tak samo z tyłu, za płytą główną mamy bardzo mało miejsca. Gladius 600 i 800 biją tego CM'a w prawie każdym calu, możemy ułożyć w nim kable tak jak chcemy.

Link to post
Share on other sites

Heh... to ciekawe, bo Ja nie miałem najmniejszego problemu z kabel-menedżmentem :(, przy czym przyznaję Tobie rację, że faktycznie jest mniej miejsca za blachą, w porównaniu z Gladiusem. Niedopatrzeniem jest również dziura przeznaczona na kable wychodzące z zasiłki. Dłuższe puszki prawdopodobnie zasłonią skutecznie cały otwór. Niemniej każdy ma swoje zdanie, a przy odrobinie cierpliwości można i tak: http://www.overclock.net/5761340-post3045.html.

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Panowie, jak wygląda obecnie temat puszek w okolicach 250 złotych? Zanim tu zajrzałem byłem ostro napalony na Gladiusa 800 z oknem, ale teraz bardzo daliście mi do myślenia nad tym CM 690 II (RC-692-KKN3). Najbardziej zależy mi na jak najmniejszym dłubaniu śrubokrętem w budzie, czyli żeby większość podzespołów można było szybko "wyrzucić/przerzucić", bo mam dużo podstarzałych kompów na hacjendzie i zawsze się coś w jednym psuje i trzeba na drugim sprawdzać co.

Edytowane przez rozbrajacz
Link to post
Share on other sites

W CM 690 II Advance bez narzędziowo odkręcisz boczne ścianki obudowy, wymienisz karty rozszerzeń na slotach pci wyjmiesz dyski hdd, urządzenia w slotach 5,25, przednią i górną część obudowy.

 

Jak o czymś zapomniałem to mnie poprawcie.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...