Skocz do zawartości

Przesiadka i5 2500k na i5 6600k, a przyrost wydajności


Recommended Posts

Cześć witam,

 

Zastanawiam się nad przesiadką na nowszego i5 oraz ddr4

 

Obecnie posiadam:

i5 2500k (4,3ghz)

8gb ddr3 (1600mhz)

płytę asrock p67 pro3

 

Przejście na nowy sprzęt licząc, że:

i5 6600k kosztuje 1100zł

płyta główna do OC około 500zł

ddr4 8gb 200-300 (2400-3000mhz? opłaca się dopłacić?)

 

Jeśli za stary sprzęt dostałbym jeszcze 900...(?)

To dopłacę 1000zł za jaki przyrost wydajności?

 

Chodzi mi o to, czy warto? Bo patrząc na porównania 2500k vs 6600k z YouTube w grach miałoby to jako tako sens.

Kilkunastoprocętowy przyrost w klatkach, jeśli się nie mylę, a w oprogramowaniui? (chodzi mi tutaj o windows czy pracę w photoshopie).

 

Mija tyle lat od wydania poczciwego i5 2500k, a muszę kwestionować przyrost w wydajności sprzętu względem jego ceny :\ :\

 

Proszę o Wasze obiektywne opinie

Link to post
Share on other sites

Osobiście przesiadłem się z i5 4670k na i7 6700k przyrost jest niesamowity (jak dla mnie zapewne z tego względu, że to i7. Lecz patrząc na to jak łatwo i bezboleśnie walnąć 4,5GHz na i5 6600k również odczujesz przyrost mocy w grach na bank, w dodatku w programach użytkowych również. Masz nowszy sprzęt a sprzedajesz tamten puki jeszcze jest coś wart ( i nie ponosisz tak dużych kosztów przesiadki... Nawet możesz dozbierać do i 7 jeśli masz robotę... Dozbieranie do i7 to był koszt niepalenia przez miesiąc....

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Jeśli chodzi o gry i ogólne korzystanie z komputera to nie ma najmniejszego sensu zmieniać tej platformy.

 

Sam mam i5 2500k na 4.0Ghz, 8gb ramu 1600Mhz, oraz płytę msi p67gd55

 

Teraz wstawiłem do tej platformy EVGA gtx 1070 SC  - i też się obawiałem że procek będzie "dusił" grafikę, ale tak się nie dzieje. Ta platforma jeśli jest podkręcona to daje spokojnie radę ze wszystkim. Porównałem fps w paru grach i różnice są na poziomie 1-5fps poniżej tego co jest w testach na najnowszych platformach.

 

Tak więc - jak dla mnie to jeszcze nie czas na zmianę platformy na nowszą.

Pozdrawiam

Edytowane przez Pablo
Link to post
Share on other sites

To dość ciekawe Pablo bo ja właśnie przesiadłem się z combo i5-2500k@4.5 Ghz + G1 Gaming 970 na i7-6700k@4.7 Ghz i różnica np. w Wiedźminie jest rzędu 10-12 fps czyli dość duża. Oczywiście zmieniłem też pamieć z 12 GB 1600 mhz na ddr4 16 GB 3200 mhz ale zakup jest jak najbardziej trafiony. Dodam jeszcze że 970-tka jest już sprzedana, a w piątek przesiadka na 1070 Xtreme Gaming od Gigabyte'a :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o moja odp. to zapomniałem dopisać że nadal korzystam z FHD rozdzielczości. i oczywiście system i gaming na ssd. Tak więc to pewnie też ma duży wpływ na moje odczucia jesli chodzi o róznice w fps do benchmarków.

 

Nie cytuj całych postów// gtr

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem chyba nie warto dopłacać aż 1000 to już chyba lepiej proca na i7 z K do twojej obecnej płyty. Albo mocniejszą kartę graficzną. Ja mam proc ivy i5 i porównujac go do nowych wersji i5 to aż tak dużo nie traci by wydawać na to kasę, jeśli bym miał robić upgrade to zmienił bym gtx960 na coś mocniejszego np rx480 albo gtx 1060.

Link to post
Share on other sites

Jak powyżej. Zmiana na 6600 nie będzie "urywać tyłka", chyba że masz mocną kartę graficzną którą ograniczasz prockiem (nie napisałeś jaką używasz kartę). Jeżeli chcesz "poczuć różnicę" na procku, dozbieraj na 6700. Multi-threading i dużo lepszy zegar są całkiem przyjemne.

 

PS. Gry to kiepski wyznacznik "mocy procesora" bo są głównie zasobożerne w odniesieniu do karty graficznej. No chyba że jak już wspomniałem ucinasz świetną kartę graficzną, słabym procesorem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...