Skocz do zawartości

GTX 770 umiera, czas na coś nowego do 1,4-1,5k


Recommended Posts

JW. Szukam grafy do 1,4-1,5k.

CPU: i5 4570 bez K

PSU: TT Smart SE 530w

 

obecna GTX 770 zdycha, pozwala na pogranie w bf4 w minimalnych / średnich , ale przy wysokich pokazuje różne artefakty. Six Siege odpala na chwilę, sporo artefaktów i koniec grania ...

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

I wykrakałem ... 2 crashe kompa, jeden po drugim w odstępie kilku minut, najpierw jeden, zrestartował się komp, odpaliłem grę i po chwili drugi ...

 

EDIT: 3 crash .. jakieś pomysły ?

 

Temperatury ok, CPU max 67-69C na boxie, GPU pod 82 podchodzi. dyski 33 ssd / 44 hdd

Wszystko do dzisiaj działało normalnie, poza grafą, która czasem szalała - artefakty na całym ekranie itp, teraz to ustało ...

 

EDIT2: Zapuściłem Furmarka, po 10 minutach jest dalej ok. Gpu-z pokazuje temp 79-81C max, GPU LOAD 99%, zegary lekko spadły z 1149 do 1032 mhz... Power Consumption na początku 101% TDP, teraz 94%

 

EDIT3: W podglądzie zdarzeń mam 3 krytyki, 3 reastarty były i oznaczenie kernel power - nieoczekiwany restart, utrata zasilania / system uległ awarii

Zasilacz ?

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony zasilacz 250-300zł gtx 1060 1500zł ... zostawiam na godzinke kolejna furmarka, wrócę do domu to zobaczymy czy padł czy żyje dalej ;d jak nie padł to podłącze pena z linuxem i memtestem, potem jeszcze occt. i jak padnie w occt to będzie pewnie zasilacz ... chyba że to tylko 3 krotny błąd ktory już się nie powtórzy, a taki jest najgorszy :(

 

EDIT: jej jeszcze jeden podejrzany -  2TB seagate osiąga przy obciążeniu grafy 48C - a na nim jest zainstalowany Six Siege, którego mi wywalało, potem BF-a wywaliło który był na ssd które ma 35C ...

 

EDIT2: 1,5h furmarka i nic ... po zainstalowaniu msi afterburner i rivy wywalilo furmarka ;p

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

Jak masz możliwość to sprawdź zasilacz, lub kompa na jakimś innym. OCCT jest słabe do testowania CPU. Lepiej użyć prime 95, mocniej wymęczy. Mój 6600K nawet bez kręcenia się nudził na occt :D

Link to post
Share on other sites

Spk, wczoraj w idlu znowu wywalił się, błąd krytyczny po raz 4ty. Dzisiaj prime i furmark będę sprawdzał

 

Chyba jest winowajca - 5 minut w prime + furmark temp w pokoju jakieś 25C i...

Temp CPU: 87C

Temp GPU: 80-82

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...