Skocz do zawartości

SLI z niereferencyjnej Msi GeForce GTX 1080


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Blitz007,

Recommended Posts

Witam , czy opłaca się złożyć SLI 2-way z MSI GeForce GTX 1080? Dużo się naczytałem o tym ,że głównie referenty do SLI ale rdzenie Pascal są dużo "zimniejsze" niż np te z 7xx (przykładowo referencyjny titan black grzał mi się podczas gry nawet do 90-95*C) a 1080 w idle ma około 35-38*C z wyłączonymi wentylatorami(po grze czasami zostaje w granicach 45-50*C) i max 60-68*C podczas grania z włączonymi do 800-1000RPM wentylatorami. Mam dobrze wentylowaną obudowę - dwa wentylatory na przodzie obudowy które wsysają powietrze i jeden wyciągający. Czy opłaci się to SLI? Jak będzie z temperaturami z obecnymi trzema wentylatorami? Obudowa to Be Quiet Dark Base 900 PRO. Dziękuje  :)

Link to post
Share on other sites

W tym właśnie problem czy wydajność by była większa w 2x 1080 czy 1x 1080ti , jak oglądałem testy to w dwóch czy trzech grach mniej było fps na dwóch kartach niż na jednej w 1080p , a druga sprawa to mostek HB którego dosłownie nigdzie w Polsce nie idzie dostać co znów odpada ,ponieważ 2x gtx 1080 ma w niektórych grach 2x więcej fps w 4k niż jedna karta ale znowu potrzebny do tego jest ten lepszy mostek + dodatkowo nowy monitor. Szczerze to nie wiem czy by nie poczekać na Volta albo jeśli coś nV wypuści w 2017 roku. Chciałem zrobić zestaw żeby mi starczył na jakiś czas niż np brać odświeżonego titana x na rdzeniu pascal który będzie za prawie 2x tyle co gtx 1080 i będzie miał kilka % większa wydajność :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zakładając, że 1080ti będzie podobna wydajnościowo do Titan X(P) to wtedy będzie zapewne wydajniejsza o jakieś 30% (byłem u wróżki  :D ) - a tak serio to oparte na stosunku 980ti - 1080 - Titan X(P). Pomijając fakt, że nie wiadomo kiedy ta karta się pojawi, to obawiam się, że będzie ona niezwykle droga (SLI z 1080 jest w cenie jednego Titan X). Co do wydajności to na pewno nie przebije SLI.

Jeżeli chcesz najwyższej wydajności to warto wziąć SLI.

Co do kart, to jeżeli nie masz ani jednej 1080, to warto jednak się zastanowić nad FE, zgłasza, że plotki głoszą, że się one lepiej kręcą i są łatwiejsze do LC. Dzieje się tak dlatego, że turbina wyciąga powietrze na zewnątrz i gorące powietrze nie chłodzi karty obok. Co najmniej jedna karta powinna mieć turbinę w SLI (obejrzyj test Lipton-a na Morele tv na YT - Wymarzony komputer - tam są 980ti, ale w 1080 będzie podobnie). Poza tym warto poważnie zastanowić się nad LC. 

Jeżeli koniecznie chcesz niereferenta, to zastanów się nad Palitem (chłodniejszy i cichszy niż MSI - testy na pure PC). Jednak ja i tak brałbym referencyjne.


A co do monitora to nawet z jednym 1080 nie warto bawić się przy rozdziałce poniżej 4k.

Mostki sli powinny być na newegg.com

Co do Volty to skończył mi się limit pytań u wróżki  :/

Link to post
Share on other sites

Dzięki , wcześniej miałem referenta titana black (ok. 2 lata) ale męczyło mnie to strasznie ,że tak się grzał i co włączenie gry miałem przeczucie ,że zaraz się coś uszkodzi :P no i się skończyło na niereferencyjnej 1080 od msi no i jestem zadowolony i dlatego tak chciałem SLI ale odpuszczę na razie i poczekam może AMD czymś jeszcze zaskoczy , co prawda jestem "fanboyem" nV no ale kto wie  :D

Link to post
Share on other sites

Ja budując sobie ostatnio PC wziąłem 1080 od Palit-a, ale przygotowałem wszystko, żeby SLI ruszyło od razu po włożeniu drugiej karty.

 

Co do AMD, to obawiam się, że nic ciekawego się nie pojawi, co mogło by zagrozić 1080. Na logikę RX 490(jak już wyjdzie), będzie konkurował z GTZ 1070, a 1080 będzie już pewnie miało następce...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...