Skocz do zawartości

Fractal Design Define R5 Chlodzenie


Recommended Posts

Bezapelacyjnie NoiseBlocker Eloop, świetna kultura pracy oraz dobra wydajność. 

140mm

http://www.angela.pl/p11824,noiseblocker-140mm-nb-eloop-bionic-900rpm-b14-2.html

 

120mm

http://www.angela.pl/p9427,noiseblocker-120mm-nb-eloop-b12-ps.html

 

Przedstawiony przez Ciebie schemat będzie tworzył pozytywny obieg powietrza (więcej wtłaczanego powietrza), który teoretycznie jest najlepszy. Chociaż zdarzają się przypadki gdzie negatywny (więcej wypychanego powietrza) przynosi lepsze efekty.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem dawania wentyli na dół obudowy tym bardziej, że aktualnie karty mają rewelacyjne chłodzenia.

 

Pomyśl żeby zapodać chodź jeden wentylator na górę obudowy.

 

Jak miałem Fractala R4 to zapodałem 2x przód, 2x góra i 1x tył (wszystkie wentylatory od fractala) skręcona na MAXA w dół. Wszystko chłodne i ciche + tanie.  

Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem dawania wentyli na dół obudowy tym bardziej, że aktualnie karty mają rewelacyjne chłodzenia.

 

Pomyśl żeby zapodać chodź jeden wentylator na górę obudowy.

 

Jak miałem Fractala R4 to zapodałem 2x przód, 2x góra i 1x tył (wszystkie wentylatory od fractala) skręcona na MAXA w dół. Wszystko chłodne i ciche + tanie.

Witam. Podłącze się do tematu, bo też szukam dodatkowych wentyli do mojej obudowy fractal r5.

Jakie wentyle dokładałeś do swojej r4:

r3 silent, gp 14, czy venturi.

Ja u siebie obecnie mam 2 fabryczne gp 14 (nie są super wydajne, ale mega ciche; u mnie chodzą na środkowej pozycji - czyli 7 lub 9 V).

Do nich planuję dorzucić 1 na front lub na bok i 1 na top.

Moje obecne typy to alpenfohn wing boost 2 plus 140 lub Thermalright ty-141/147. W podobnej cenie można kupić fabryczne fractale gp 14 lub droższe venturi - 65-70 zł lub budżetowe r3 silent - 30 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...