Skocz do zawartości

Komputer 3000tys tylko CS GO


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym się was poradzić jeśli chodzi o złożenie blaszaka, moja znajomość tematu zatrzymała się na etapie gdy królowały i5-3570k więc ciężko mi tutaj coś samemu ogarnąć. Na komputerze grałbym głównie w CS GO i sezonowo w Diablo 3. Nie nastawiam się na granie w inne gry. Jeśli chodzi o części to jak najbardziej mogą być używki, pamiętam że swego czasu na rynku wtórnym dużo taniej można było dostać karty graficzne z długą gwarancją. Ogólnie części chciałbym poskładać jak najszybciej tak żeby to działało. Potem wyjeżdżam do pracy za granicę i wrócę końcem września więc kartę graficzną mógłbym kupić wtedy o ile będzie sens czekać. Moja kobieta i tak z niej użytku nie zrobi gdy mnie nie będzie ;)

 

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

  • Zastosowanie komputera : gry, CS GO
  • Maksymalna kwota : 3000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : buda plus monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli będzie taka możliwość to jak najbardziej
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak
  • Specjalne wymagania : max fps w CS i chyba tyle
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak

 

Link to post
Share on other sites

Do CS"a duzo tańszy wystarczyłby do grania na ultra w full hd i minimalnie 120 fps.

Jak wyjdzie taniej to lepiej dla mnie, dodam że gram na 1024x786 i wszystko mam na low. takie mam przyzwyczajenie już od czasów 1.6 także te ultra i full hd to mnie nie potrzebne :)

Link to post
Share on other sites

Panie, za 3000 kupimy monitor full hd + Dobry PC. Wstępnie szukaj i3 6100+ h110 + 8 GB ddr4 + Radona 380 ( Szukaj używanej na gwarancji) zasilacz 500-550w, dysk hhd + ewentualnie Ssd. Na szybko.... i3 jakies 500, Płyta 250,ram 150, używana 380 750zl, zasilacz 200,dysk HDD 200, Ssd 250 jakaś obudowa 200. Wystarczy na jakiś monitor Full HD

Chyba ze nie chcesz tego Full HD, w tedy ten Radeon ci nie potrzebny, integra wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Panie, za 3000 kupimy monitor full hd + Dobry PC. Wstępnie szukaj i3 6100+ h110 + 8 GB ddr4 + Radona 380 ( Szukaj używanej na gwarancji) zasilacz 500-550w, dysk hhd + ewentualnie Ssd. Na szybko.... i3 jakies 500, Płyta 250,ram 150, używana 380 750zl, zasilacz 200,dysk HDD 200, Ssd 250 jakaś obudowa 200. Wystarczy na jakiś monitor Full HD

Chyba ze nie chcesz tego Full HD, w tedy ten Radeon ci nie potrzebny, integra wystarczy.

CS to gra która siada na procesor z tego co słyszałem, i3 tutaj wystarczy ? Chciałbym mieć przynajmniej te 250fps.

Link to post
Share on other sites

Co do 144 Hz to powiedz mi czy różnica będzie naprawdę duża ? Nie jestem pro graczem i nigdy nie będę, jednak w CS naprawdę lubię grać, gram bardzo dużo i pewien poziom prezentuję. Dobrze wiem że sprzęt nie czyni gracza lepszym, jednak te 144 Hz kusi. Także czy ta różnica będzie odczuwalna ? No i czy warto ? :)

 

Dodam jeszcze że byłbym wdzięczny gdybyście zaproponowali mi jakąś kartę dźwiękową za rozsądną cenę tak żeby się zmieściła w tym budżecie. Moje słuchawki to Superluxy HD-681. Taniocha, ale godna polecenia :)

Link to post
Share on other sites

Myśle ze integra w takiej lepszej płycie za 400-500 powinna ci wystarczyć, ba bym powiedział ze całkiem niezła jest.

Na alledrogo można dostać używanego Xonara DG poniżej 100zł oraz Xonara DX w okolicy 200zł. Na forum adivxv polecał je w jednym z tematów związanym z CS. Taka integra nawet w lepszej płycie zagra chociażby na podobnym poziomie ?

Link to post
Share on other sites

Warto iść w 144 Hz. Różnice odczujesz nawet podczas poruszania myszą po pulpicie. Mam bardzo rzadko styczność w takimi szkiełkami bo sam mam 60Hz i zawsze jak usiądę, to morda się cieszy 

W takim razie zdecyduję się na 144 Hz :) pytanie tylko który monitor wybrać, jestem kompletnie zielony w temacie monitorów. No i trzeba by złożyć resztę za pozostałe pieniądze. Do budżetu w razie gdyby trzeba było mogę dołożyć 200/300zł.

Link to post
Share on other sites

Akurat patrzę na allegro, to szału na monitory nie ma póki co. 

 

AOC 144 Hz w sklepie kosztuje 1050 zł. 

Jak dołożysz do tego 300 zł, to zostaje 2250 zł na zestaw. Za tyle to i z nowych części można ugrać zestaw bez możliwości OC albo z możliwością OC 6400 na H170 Hyper za pomocą BCLK + GPU z allegro typu 7850 2GB DDR5

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/plyta-asrock-z77-extreme-2x4gb-1600mhz-elpida-i6351283420.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx950-2gb-ddr5-strix-i6361405339.html

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-3570k-3-4ghz-lga1155-i6363257211.html

 

Tutaj z przesyłkami masz jakieś 1600 zł. 

 

Do tego chłodzenie SPC Fortis 3 - 130 zł, obudowa SPC RG1 - 120 zł, SSD Iridium Pro 240 GB - 300 zł, zasilacz CX 550M 220 zł

 

Zostaje te 1000 zł na monitor. Z używek za bardzo nic nie widać. Za 1000 zł masz AOC G2460PF

Link to post
Share on other sites

Przy CS:GO akurat warto celować w okolice stałych 250 - 300 fpsów na 144Hz z jak najmniejszymi spadkami. Mowa tutaj oczywiście o sprzęcie dla pro gamingu. 

tym bardziej widzę jakie są spadki FPS na nowym np. Nuke .

Myśle ze integra w takiej lepszej płycie za 400-500 powinna ci wystarczyć, ba bym powiedział ze całkiem niezła jest.

to zależy na jakim dźwięku nam zależy.Interga wcale nie wystarcza gdyby tak usłyszeć, co jeszcze można usłyszeć, ile w dźwięku da się jeszcze poprawić ale też trzeba pamiętać, że nie każdy odpowiednio wyczulony słuch, nie zwracając na pewne detale. 

Dodam jeszcze że byłbym wdzięczny gdybyście zaproponowali mi jakąś kartę dźwiękową za rozsądną cenę tak żeby się zmieściła w tym budżecie. Moje słuchawki to Superluxy HD-681. Taniocha, ale godna polecenia :)

możesz pomyśleć o używanym X-Fi Titanum, dobrze się zgrywa z tymi Superluxami ew. Xonar D2 (250zł allegro). W przypadku zmiany chęci słuchawek już potrzeba jaśniej określić kryteria. Powiedzmy, że chcemy odczuwać lepsze muzyczne wrażenie podczas grania, także otwarte Takstary TS671 byłby bardzo ciekawym wyborem ze względu na świetną kierunkowość , przestrzenność ale już tutaj wypadało mieć trochę lepsze/droższe układy jak wymienione ,czyli Prodigy Cube Black Edition, SMSL DAC M2 oraz inne jeśli byłbyś zainteresowany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...