Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Offtop

Tak z innej beczki zapytam, dało coś postawienie systemu w trybie UEFI i aktualizacja BIOS-u ? Poprawa wydajności w grach / systemie etc.? 

 

Bo ogólnie wersje biosu mam P1.50 + system legacy. (bez tego tematu nawet bym tego nie zauważył  :D)

I nie wiem czy się w to bawić ?

Edytowane przez EseY
Link to post
Share on other sites

@Offtop

Tak z innej beczki zapytam, dało coś postawienie systemu w trybie UEFI i aktualizacja BIOS-u ? Poprawa wydajności w grach / systemie etc.?

 

Bo ogólnie wersje biosu mam P1.50 + system legacy. (bez tego tematu nawet bym tego nie zauważył :D)

I nie wiem czy się w to bawić ?

Ja póki co nie odczuwam szczególnie ale i nic poza zmianą na uefi nie grzebalem, czasu nie było :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@EseY,

Na systemie w uefi ten zintegrowany intel HD 530 ma nowsze biosy i bardziej dopracowane o ile się nie mylę, u mnie póki co jest tak że bez uefi jest vbios 1039 a z uefi jest 1046 i niektóre gry może nie tyle lepiej chodzą co jest mniej bugów w tych grach.

@@youngroscoe,

Chyba to wina monitora lub kabla by była jeśli dzieje ci się to i na laptopie i na komputerze...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na systemie w uefi ten zintegrowany intel HD 530 ma nowsze biosy i bardziej dopracowane o ile się nie mylę, u mnie póki co jest tak że bez uefi jest vbios 1039 a z uefi jest 1046 i niektóre gry może nie tyle lepiej chodzą co jest mniej bugów w tych grach.

Rozumiem, że na dedykowaną grafikę UEFI nie ma wpływu i problemu nie będzie? 

Link to post
Share on other sites

udało mi się nagrać frapsem o co mi chodziło w football managerze i zrobilem wam screen z filmiku, wrzucę może ktoś się wypowie,

 

dzięki!

 

https://zapodaj.net/8e7fe81d405b0.jpg.html

 

trwa to dosłownie ułamek sekundy w momencie jak przechodzi w ten etap "rozmazania"

Edytowane przez youngroscoe
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że na dedykowaną grafikę UEFI nie ma wpływu i problemu nie będzie? 

W przypadku dedykowanych GeForce jak i Radeonów zwykle biosy są oba takie same, i różnią się tylko tym że jeden wspiera UEFI a drugi Legacy. Nie wiem czemu Intel w swoich grafikach ma różne biosy legacy i uefi (być może tak testują, poprawiają itd)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To akurat wygląda ja artefakty, tylko czy serio coś takiego też miałeś na laptopie?

Tak czy inaczej, zrób sobie test memtestem:

http://www.memtest86.com/download.htm

np. zrób z nim bootowalnego pendrive (tam jest wersja 7.1 free na ubs lub cd)

 

Sam niestety nie posiadam Rocket league więc nie mogę sprawdzić czy po prostu ta gra tak chodzi na HD 530,
Ale np. przed tą najnowszą dużą aktualizacją do 10tki Forza 6 apex miałem np. złe tekstury. O dziwo Po aktualizacji 10tki do najnowszej wersji Forza zaczęła mi chodzić na 99% bez błędów graficznych.

Link to post
Share on other sites

To akurat wygląda ja artefakty, tylko czy serio coś takiego też miałeś na laptopie?

 

Tak czy inaczej, zrób sobie test memtestem:

 

http://www.memtest86.com/download.htm

 

np. zrób z nim bootowalnego pendrive (tam jest wersja 7.1 free na ubs lub cd)

 

Sam niestety nie posiadam Rocket league więc nie mogę sprawdzić czy po prostu ta gra tak chodzi na HD 530,

Ale np. przed tą najnowszą dużą aktualizacją do 10tki Forza 6 apex miałem np. złe tekstury. O dziwo Po aktualizacji 10tki do najnowszej wersji Forza zaczęła mi chodzić na 99% bez błędów graficznych.

 

 

na laptopie absolutnie nic takiego nie miało miejsca, wszystko działało bez zarzutu, dziwi mnie to bo ten komputer ma ledwo miesiąc.. a cały czas coś.. już sobie sprawdzam to co mi przysłałeś.

Link to post
Share on other sites

Jakby co, robisz sobie z tym programikiem bootowalny pendrive lub cd. Jak masz takie coś gotowe to wpinasz pendrive lub wkładasz cd, uruchamiasz ponownie komputer i przy pomocy biosa zanim wczyta się windows każesz komputerowi wystartować z tego właśnie pendrive'a (tak jak przy instalacji systemu) i tak jakby co ten programik się uruchamia i tam są testy pamięci ram. Jeśli znajdzie jakieś błędy to możliwe że trafiły ci się jakieś trefne ramy.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Jakby co, robisz sobie z tym programikiem bootowalny pendrive lub cd. Jak masz takie coś gotowe to wpinasz pendrive lub wkładasz cd, uruchamiasz ponownie komputer i przy pomocy biosa zanim wczyta się windows każesz komputerowi wystartować z tego właśnie pendrive'a (tak jak przy instalacji systemu) i tak jakby co ten programik się uruchamia i tam są testy pamięci ram. Jeśli znajdzie jakieś błędy to możliwe że trafiły ci się jakieś trefne ramy.

 

 

Mam tylko nadzieję że CPU jest okej..

Memtest przeszedł bez problemów, dalsze sugestie? Co ciekawe podczas jego trwania nie widziałem tych białych pasków na monitorze podczas najprawdopodobniej odświeżenia które występują u mnie w Windows.

Nikt, nic?

W Tomb Raider 2013 nie zaobserwowałem żadnych problemów, ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jest to jakiś problem związany ze źle zrobionymi sterownikami pod tą grę to albo płyta albo procek... Także albo problem ze sterownikami pod tą grę albo coś sprzętowego.

Tak jak pisałem, w gta v i tomb raider żadnych problemów z kolei manager i rocket league to co zamieściłem, czyli rozumiem, że pójście do proline i pokazanie im tych screenów będzie dobrym pomysłem? Może wezmą na gwarancje i sprawdzą, zwłaszcza,że jeszcze go nie kręciłem nawet.

Link to post
Share on other sites

No ja powiem tak, sterowniki intela idealne nie są. Jak chcesz mieć pewność możesz do nich zanieść sprzęt lub pożyczyć nawet na chwilę od kogoś znajomego jakąkolwiek kartę graficzną i odpalić na niej te gry, jeśli na nich będzie normalnie to znaczy że po prostu sterowniki w tych grach do tego intela leżą w tych grach. Sam np. mam błędy w ETS 2 typu że albo dzień w grze wygląda jak noc, albo jak pada to krople deszczu są artefaktami. Z kolei w NFS Shift 1 jest sytuacja typu: jestem przed wzgórzem na torze, a przeciwnik który jest przedemną już to wzgórze przejechał i teoretycznie nie powinienem go widzieć (bo powinienem przed sobą widzieć drogę, wzniesienie) a niestety widzę przez to wzniesienie prześwitujące światła stop przeciwnika który jest po drugiej stronie owego wzniesienia. Ale miałem możliwość sprawdzenia tych gier na AMD jak i NV i w obu przypadkach wszystko było w porządku.

Link to post
Share on other sites

No ja powiem tak, sterowniki intela idealne nie są. Jak chcesz mieć pewność możesz do nich zanieść sprzęt lub pożyczyć nawet na chwilę od kogoś znajomego jakąkolwiek kartę graficzną i odpalić na niej te gry, jeśli na nich będzie normalnie to znaczy że po prostu sterowniki w tych grach do tego intela leżą w tych grach. Sam np. mam błędy w ETS 2 typu że albo dzień w grze wygląda jak noc, albo jak pada to krople deszczu są artefaktami. Z kolei w NFS Shift 1 jest sytuacja typu: jestem przed wzgórzem na torze, a przeciwnik który jest przedemną już to wzgórze przejechał i teoretycznie nie powinienem go widzieć (bo powinienem przed sobą widzieć drogę, wzniesienie) a niestety widzę przez to wzniesienie prześwitujące światła stop przeciwnika który jest po drugiej stronie owego wzniesienia. Ale miałem możliwość sprawdzenia tych gier na AMD jak i NV i w obu przypadkach wszystko było w porządku.

tylko sam widzisz, u mnie normalnie "w grze" jest ok, problemy pojawiają się w menu, bądź przy przelaczaniu ekranów

Ja załatwię kartę to podpiąć hdmi pod nią i sprawdzić te gry tak?

Link to post
Share on other sites

Tak normalne, bo jej nie używałeś. Chyba żebyś miał dwa monitory podłączone, jeden do 1060 i drugi do integry to wtedy jedno i drugie by było. Także jeśli na normalnej grafice wszystko jest dokładnie tak jak trzeba no to będzie to wina sterowników intela ;) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...