Skocz do zawartości

Smartfon do 1400. Nexus 5x, galaxy s6 czy może honor 7 ?


Recommended Posts

Witajcie !

 

Chciałbym żeby użytkownicy forum w miarę chęci i możliwości pomogli mi w doborze smartfona, kupuje i tak na raty ale nie chce by rata wyniosła ponad 60 max 70zł/m-c przy umowię na 24 miesiące.

Najlepiej też żeby wydajnościowo wystarczył na minimum 1.5 roku.

 

 

Myślałem o galaxy s6 edge ale to już trochę powyżej mojego budżetu, ale prócz zakrzywionego ekranu odstaje od galaxy s6? chyba nie, lecz liczę na jakieś Wasze opinie.

 

Mama przedłuża umowę w ORANGE i myślałem nad p9 lite bo to jedyny telefon w tej sieci którego cena nie jest "z kosmosu" ale po co p9 lite jak można pare zł dołożyć i kupić 5x, poza tym kupowanie telefonu w orange wiąże się z dodatkową opłatą w zdejmowaniu sim locka.

 

 

Co do Nexusa 5x, czytałem że bardzo fajny telefonik, co do wyglądu no nie wygląda tak stylowo jak galaxy s6 ale to mi nie przeszkadza. Bardziej problem z nagrzewaniem który słyszałem że wystepuje.

No i te 2gb ramu czy starcza? Niby czysty soft to powinno być ok ?

 

Honor 7 to podpowiedz ludzi z innego forum, sam o nim za dużo nie wiem.

 

Po testach benchmark wpadłem też na pomysł LG g flex 2 ? Tylko jest trochę duży i zastnawiam się czy wygodny.

 

 

Podsumowując szukam telefonu w rozsądnej cenie, najlepiej poniżej 1500 (ale jeśli jest warto to przemilcze i 1600-1700). 

 

NAJważniejszy dla mnie jest stabilny system. Krew mnie zalewa jak telefon się zacina bez większego powodu. Aktualnie mam lumie 735 LTE i po aktualizacji do wp 10 jest po prostu tragedia, teleofon już 2 razy lądował na chodniku bo nie mam do niego cierpliwośći ^^.

 

Jeśli macie inne propozycje rozpatrzę każde !

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

 

 

galaxy s6 edge

Ten ekran krawędziowy nic nie wnosi. Ma tylko za zadanie ładnie wyglądać. I nie każdemu dobrze leży w dłoni

 

 

No i te 2gb ramu czy starcza? Niby czysty soft to powinno być ok ?

Nawet bardzo ok

 

 

Honor 7

Również bdb smartfon

 

 

LG g flex 2

Przegrzewa się, strasznie

 

 

Podsumowując szukam telefonu w rozsądnej cenie, najlepiej poniżej 1500 (ale jeśli jest warto to przemilcze i 1600-1700). 
 

W sklepie tak?

Bo np z przedłużenia umowy za ok 1500 masz P9...

Link to post
Share on other sites

Planowałem w sklepie na raty ew. payu raty na allegro ale większość aukcji jest jako przesyłka zza granicy.

 

 

Mam nr w Viking mobile oni nie mają ofert z telefonem, mama może przedłużyć umowe w Orange, ale po 1. ich ceny telefonów są z kosmosu (tylko p9 LITE jest w dobrej cenie) po 2. W orange chyba wciąż sprzedają telefony z simlockiem jako jedyna sieć...

 

 

@btw. Ciekawe z kąd orange bierze takie ceny np. w Media Expert nowy iPhone 5s 1400zł, w orange abonament 35zł/m-c + 35zł/m-c za telefon przez 24 miesiące a dodatkowo na start trzeba im dopłacić 1300zł HAHAHHA

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że straszna lipa w tym Orange

 

 

850 zł na start + rata co miesiąc 35 zł na 24MC = razem  daje 1689 zł. Do tego jeszcze abonament 55 zł x 24MC = 1320 zł

Wychodzi około 3000 zł. Polecam przejść do t mobile

 

http://iv.pl/images/92194031979945014758.png

 

850 zł na start + rata co misiac 


Policzyłem Huawei P9 za 840 zł.

Link to post
Share on other sites

Wybór sieci nie zależy ode mnie niestety.

 

Sam abonament wystarczy za 25zl zostaje ok 35-45zl na raty na telefon. Może być na 30 miesięcy. W tym zakresie jedyne sensowne to : P9 lite, xperia m5 lub LG G3.

 

Xperia m5 podobno awaryjna

LG g3 solidny ale stary już troche

Link to post
Share on other sites

A no złodziejstwo ale zawsze tam tak byli. Niestety nie mamy, mama już b. Dlugo ma ten nr, czy jest szansa ze z racji tego w samym salonie można negocjować lepsza ofertę ? Mowi się ze przez internet już jest najlepsza oferta niby.

 

 

W abonamencie 25zl, P9 lite ma 30 miesięcy - 25zl miesięcznie rata za telefon wiec place im za sam telefon 750zl to chyba jedyna dobra cena

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisalem wyżej za pól roku a zależy mi na czasie.

Poza tym czy inne sieci maja takie super oferty ? Nie wydaje mi się. W każdej sieci jest kilka telefonów w dobrej cenie a reszta i tak jest z kosmosu.

 

Zostańmy przy tym ze ORANGE jest musem.

 

P9 lite, xperia m5 czy lg g3?

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym czy inne sieci maja takie super oferty ?

 

 

Hehe Masz w t-mbobile abonament na 12 MC za 69 zl = 840 zł  całość za 12MC 

 

Do tego P9 Lite na start kosztuje 450 zł. Razem z abonamentem 1289 zł

Jeśi P9 to 1250 zł na start płacisz  wtedy wychodzi razem 2090 zł razem z abonamentem 

 

Tutaj  maszprzynajmniej 12MC  umowę,potem możesz jakoś wynegocjować lepsze warunki.


A w Orange nie masz opcji - umowy na 12MC + telefon. Jest 12MC opcja, ale bez telefonu.

Link to post
Share on other sites

Gdyby wybór należał do mnie wybrałbym LG G3. Jestem jego użytkownikiem i jestem z tego telefonu zadwolony. Co najważniejsze możesz samodzielnie wymienić baterię. Ponadto na androidzie 6.0 działa bardzo płynnie. Ale tak jak pisze to mój wybór:)

Link to post
Share on other sites

Ja jako ex użytkownik G3 już bym jej ponownie nie chciał. Tragiczna bateria i wymienialna to nie taki plus bo gwarancji jest tylko pół roku a na nie wymienialną 2 lata. Moja okazała się wadliwa i zepsuła płytę główną. Dodatkowo 100 zł za nową baterię. By nie była wymienialna to bym nową za darmo dostał.

Bym tego p9 lite wybrał chociażby ze względu na lepszą baterię i ekran full HD który tak nie zjada baterii i nie obciąża procesora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...