Skocz do zawartości

Modernizacja kompa do gier - z powodu awarii mobo


Recommended Posts

Witam

Jestem zmuszony modernizowac moj gdyz obecny padl - prawdopodobnie plyta glowna. Wiec prosze o porade co sensownego moglbym kupic zeby wykorzystac podzespoly z obecnego kompa.

Informacje dla Was wg wzoru:

Zastosowanie komputera : Gry / Internet
Maksymalna kwota : nie podam gdyz bede kupowac w UK a tu ceny sa troche inne
Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz
Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak


Obecny sprzet:
Obudowa    Fractal Design Arc 2 Midi    
Plyta Glowna    MSI Z77A-GD55    
Procesor    Intel Core i5 3570K    
Chlodzenie CPU    Be Quiet Dark Rock Pro 2    
Zasilacz    OCZ ZT Series 650W    
Karta Graficzna    Gigabyte GTX 670 Windforce 3X 2GB    
Pamiec RAM    Corsair Vengeance Jet Black Low Profile 8GB DDR3 1600 MHz CAS 9 XMP (2x4GB)    
Dysk SSD    Samsung 128GB 840 Pro Series    
Dysk HDD    Seagate 1TB ST1000DM003    
Naped Optyczny    Liteon Ihas124


Wiec podejrzewam, ze musze kupic nowa plyte glowna, procesor, chlodzenie procesora i pamieci RAM. Przy okazji tez chcialbym zmienic grafike na nowsza.
Prosze zaproponujcie co nowego kupic - nie musi to byc high end, wiec podejrzewam jakis procesor i5, 8GB RAM i grafike z serii 10xx.
Czy z nowa plyta bede mogl wykorzystac oba stare dyski, czy do tej nowej plyty potrzebny dysk SSD na M2? Oraz czy obecny zasilacz i obudowa dadza rade w nowej konfiguracji czy tez do wymiany?
 

Chcialbym uniknac zakupu sprzetu od MSI gdyz zdenerowali mnie tym, ze obecna mobo padla 3 tygodnie po gwarancji.

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Możesz zmienić samą płytę główną i GPU. Będzie znacznie taniej

 

Jeżeli cała podstawka, to 6600K + Asrock Z170 Extreme4 + 8 GB DDR4 3000 MHz + w zależności od budżetu GTX 1060 / GTX 1070.Całą resztę z obecnej konfiguracji bez problemu podłączysz. 

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz kajtek. Ide w strone zmiany podstawki wiec druga opcja.

Dodatkowe pytania:

Ten RAM musi byc low profile zeby wszedl pod chlodzenie, nie?

Obecne chlodzenie Dark Rock Pro 2 chyba nie obsluzy socketa 6600K wiec potrzebne nowe. Rozumiem ze Dark Rock pro 3 da rade ale prosze o polecenie czegos podobnie wydajnego lecz tanszego jeśli mozliwe. Hardkorowego overclocka robic nie bede.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Obecne chlodzenie Dark Rock Pro 2
 

 

1155 to ten sam rozstaw co 1151 - obsłuży

 

 

 

Ten RAM musi byc low profile zeby wszedl pod chlodzenie, nie?
 

 

Miejsca na ramy masz sporo ale ja zawsze jestem za pamięciami low-profile. 

Link to post
Share on other sites

Kajtek, dzieki za wszystkie podpowiedzi. Prosze mi jeszcze potwierdzic czy wybralem wlasciwe podzespoly w tym sklepie wg Twoich porad i ktora wersje karty graficznej:

 

1. ASRock Z170 Extreme4, Intel Z170, S 1151, DDR4, SATAe, M.2 (PCIe/SATA), 2-Way SLi/3-Way CrossFire, GbE, USB 3.1 A+C, ATX

cena 112 funtow, okolo 557 zlotych.

 

2. Intel Core i5 6600K, S 1151, Skylake, Quad Core, 3.5GHz, 3.9GHz Turbo, 6MB Cache, 1150MHz GPU, 35x Ratio, 91W, CPU, OEM

cena 213 funtow, okolo 1100 zlotych.

 

3. CMK8GX4M2B3000C15 - 8GB (2x4GB) Corsair DDR4 Vengeance LPX Black, PC4-24000 (3000), Non-ECC Unbuffered, CAS 15-17-17-35, XMP 2.0, 1.35V

cena 50 funtow, okolo 258 zlotych.

 

4a. EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5 VR Ready Graphics Card, 1920 Core, 1594MHz GPU, 1784MHz Boost

cena 456 funtow, okolo 2350 zlotych.

czy:

4b. MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 VR Ready Graphics Card, 1920 Core, 1582 MHz GPU, 1771 MHz Boost, Twin Frozr VI

cena 460 funtow, okolo 2370 zlotych.

 

5. Arctic MX-4 Thermal Compound 4g Tube for All Coolers

cena 4.80 funta, okolo 25 zlotych.

 

 

Czy to wszystko?

Czy stosujac swoj stary wiatrak na procesor Dark Rock Pro 2 potrzebuje jakichs innych elementow z otrzymanego zestawu czy dokladnie tylko te elementy, srubki ktore obecnie mam uzyte w plycie Z77A? Bo nie moge odnalezc pudelka od tego coolera.

Link to post
Share on other sites

Dzieki kajtek za porady. Czesci zamowione i powinny byc jutro. Wybralem GPU od MSI.


Wymienione podzespoly przybyly i juz uruchomione. Komp znowu chodzi bez problemu. Jednakze mam pytanie co do plyty Asrock Z170 Extreme4. Nie moge podpiac wiatraka do CHA_FAN3 gdyz karta graficzna calkowicie zaslania dojscie i jakbym wpial tam wiatrak to by zmiazdzylo. Taka wada konstrukcyjna czy co? Jesli nie da sie tego jakos ominac to czy moge kupic jakas zlaczke czy cos zeby dwa wiatraki spiac razem i oba podlaczyc do np CHA_FAN2 ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...