Skocz do zawartości

Phanteks Luxe Wentylatory


Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

 

Posiadam obudowę Phanteks Luxe która posiada 2 wentylatory PH-F140SP i jeden PH-F200SP które są dość głośne jak się mocno załączą. Chciałbym zamienić je na 140mm które będą cichsze ale też aby miały dobry przepływ powietrza. 

Myślałem nad silent wings 2, a jakie są wasze propozycję z uzasadnieniem ? 

 

Budżet nie ograniczony. Kolor czarny lub biały. 

 

Sprzęt w sygnaturze.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
 

 

Musisz mieć jakieś wadliwe, mam 3x f140sp i tą dwusetke w mojej luxe, do 1000rpm słychać jedynie szum powietrza. Przy jakich obrotach jest "głośno"?

 

Powyżej tych 1000 każda 140 będzie głośna

 

Jeżeli rzeczywiście coś jest głośne to raczej obstawiam że to frontowy ci przeszkadza, on rzeczywiście nie ma super łożyska. Możesz go wymienić na 2x140mm np Alpenfohn Wingboost2. Skręć wszystkie do ok 500-600rpm, więcej ci nie potrzeba przy tym sprzęcie.  

 

No i polecam przednią 200 odłączyć od pwm huba i bezpośrednio do płyty głównej wrzucić

 

Nie cytuj całych postów! //gtr

Edytowane przez gtr76
cytowanie całych postów
Link to post
Share on other sites

Wszystko do HUBa jest podłączone, dodatkowo buda stoi na biurko także może dlatego wydaje mi się że są głośne. 

 

Lepszym wyborem nie będzie Thermalright TY 147, Silent wings 2 ? Głownie chodzi o łożyska. 

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Po pierwsze ta obudowa nie jest wyciszana, więc szum zawsze będziesz słyszał

Po drugie frontowy 200mm powinieneś podłączyć osobno do płyty głównej.

 

Jeżeli okaże się że to 200mm (u mnie w IDLE się nie kręci nawet, a pod obciążeniem zagłusza go i tak karta, ale ja mam zdjęty cover na zasilacz i zamontowany 140 na dole budy) jest głośny do zmień go na 2x140mm

Silent Wingsy są strasznie nieopłacalne - Alpenfohny 140 kosztują 50zł a oferują dosłownie troszkę mniej. Ew. Fractal Design venturi HF-140

 

A jak serio nie masz co z pieniędzmi robić to jeszcze są Eloopy 140.

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...