Skocz do zawartości

Karta do 700zł, 2GB vs 4GB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez katystopej,

Recommended Posts

Witam,

szukam karty do 700 ziko, na oku mam jakąś r9 270x 4gb pewnie z allegro i r9 380 2gb---> http://www.ceneo.pl/38395391#mh=W5N6oi6H79000Y6ypGf-KA8LyNP46Aw4vKiEkyhOQpTqygO0ZxIsmXJqVdS7GDY-H2eGjqI93Ursp80nEZgo4b1VIaXxGeoEeJLFazXZio9Yah9zmlV6xHkoTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_bXdZ0LceubuUudTvovivlcunZ9p8t_7Sxhj_mPt6eQqg2

Oprócz tych 2 głównych zastanawiałem się nad hd 7950(problemem jest wiek karty, nie ma nowych) i r7 370 4gb jakaś mocna wersja.

R9 380 wydaje się najlepsza ale nie wiem czy te 2 GB są przyszłościowe i czy wystarczą mi na 3 lata. 

Sprzęt będzie pracował z 8gb RAMu, i7 2600 3.4GHz i zasilaczem corsair vs 450. 

Edytowane przez michal191098
Link to post
Share on other sites

R7 370 to stary hd7850 któremu 4gb na nic się nigdy nie przyda, r9 270x tak samo przerost fory nad treścią, szukaj albo r9 280x koniecznie z gwarą, albo r9 380 4gb albo gtx'a 960 4gb, tego ostatniego dostaniesz na pewno za 700.

A jak z żywotnością gtx'a? Słyszałem że nvidia szybko porzuca swoje karty i wydaje sterowniki obniżające z czasem ich wydajność.

Link to post
Share on other sites

A jak z żywotnością gtx'a? Słyszałem że nvidia szybko porzuca swoje karty i wydaje sterowniki obniżające z czasem ich wydajność.

 

Herezje i mity kilku amatorów, którzy "gdzieś coś kiedyś od kolegi - kolegi słyszeli", że nvidia "osłabia, uwala" swoje karty lub porzuca wsparcie. 

 

Zobacz, że ludzie mają starsze karty jak np. GTX 560, 660, 680 itd. ja sam nie dawno miałem GTX 780 i oprócz kłopotów technicznych karta sprawowała się wyśmienicie. (wydajność, wsparcie na b. dobrym poziomie).

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak z żywotnością gtx'a? Słyszałem że nvidia szybko porzuca swoje karty i wydaje sterowniki obniżające z czasem ich wydajność.

Mity i legendy polskich for. GTX 780Ti do tej pory jest na równi z GTXem 970, tak było w dniu premiery maxwella tak jest i teraz, do tej pory da się grać na wysokich detalach na takim dziadku jak gx 580.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mity i legendy polskich for. GTX 780Ti do tej pory jest na równi z GTXem 970, tak było w dniu premiery maxwella tak jest i teraz, do tej pory da się grać na wysokich detalach na takim dziadku jak gx 580.

 

Herezje i mity kilku amatorów, którzy "gdzieś coś kiedyś od kolegi - kolegi słyszeli", że nvidia "osłabia, uwala" swoje karty lub porzuca wsparcie. 

 

Zobacz, że ludzie mają starsze karty jak np. GTX 560, 660, 680 itd. ja sam nie dawno miałem GTX 780 i oprócz kłopotów technicznych karta sprawowała się wyśmienicie. (wydajność, wsparcie na b. dobrym poziomie).

Chyba jednak wezmę tego gtx'a, chyba że po okazyjnej cenie znajdę r9 380 4GB. Wielkie dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...