Skocz do zawartości

Modernizacja nowego PC'ta


Recommended Posts

Witam! Nie dawno nabyłem nowe podzespoły w celu złożenia nowego PC'ta po swojemu (składaka), niż kupować jakiegoś gotowca z nieznanego źródła. Otóż o co mi chodzi ? Poszukuję dobrego zasilacza i grafikę pod podzespoły, które poniżej je podam.

 

Płyta Główna: ASUS P5QL-VM EPU

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 4x 2.66GHz

RAM: 2x GoodRAM GR800D264L6/2G DDR2

Chłodzenie: Artic Freezer 7 Pro

 

Aktualnie pod ten zestaw wyżej wymieniony mam wsadzony zasilacz chinol jakiś i-Box 400w (wiem czarna lista zasilaczy się kłania) i grafikę ze starego mojego PC'ta ATI Radeon HD 4670.

 

Otóż chce zakupić rekomendowany dobry zasilacz wraz z dobrą grafiką. Aktualnie jeszcze dokupuje sobie dysk twardy, ale z tym to nie będzie problemu dla mnie.

 

I tak, co byście polecieli z grafiki i zasilacza ? PC'ta chce użytkować do normalnego użytku codziennego i jak pogrania w jakieś gry typu Euro Truck Simulator 2 na wysokich detalach i skalowaniu 300%.

 

Kumpel na tych wymaganiach co wyżej podałem gra na grafice 9600GT i mu wyśmienicie gra, a przeglądając oferty na Allegro czy na OLX znalazłem Geforce 8800 GTX. 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

 nabyłem nowe podzespoły w celu złożenia nowego PC'ta

 

 

Płyta Główna: ASUS P5QL-VM EPU Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 4x 2.66GHz RAM: 2x GoodRAM GR800D264L6/2G DDR2

eeeeeeeeeeeee

 

A ile to masz kasy na to?

Link to post
Share on other sites

Na zasilacz bym wydał ok. 100zł, na grafikę 200-300zł . znalazłem ostatnio Geforce 8800GTX za ok. 130 zł i to jeszcze w moim mieście. Co o tej grafice myślicie ? I znalazłem też zasilacz Xilence 500W za ok 100zł . warto brać taką grafikę i zasilacz ? Od razu mówię że komputer do codzienniego użytkowania i do grania w starsze gry lub tę nowsze tytuły jak Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator i podobne.

Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz, wysokie detale i skalowanie na 300% mają działać wyśmienicie na 9600GT ? To chyba jakieś żarty, miałem kiedyś radeona hd4650 1gb i ets2 na wysokich lagował i to mocno a co dopiero skalowanie 300%... no chyba że masz monitor HD to co innego. Nie kupuj tych gtx'ow, sa juz za stare i nie nadają się do grania w etsa na "wysokich" detalach.

Link to post
Share on other sites

To co byście proponowali ? Chociaż żeby jakaś dobra grafika była w etsie2 bo na tej swojej grafice starej gram na średnich ustawieniach i na 125% skalowaniu i jako tako się gra ale czasami w mieście zlaguje mi .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...