Skocz do zawartości

Modernizacja komputera czasy z77 - budżet 3500zł


Recommended Posts

Witam

 

Kupiłem sobie Msi 1070 Gaming i chciałbym dokupić kilka innych podzespołów. Głownie do gier.

 

Obecnie mam:

 

Obudowa: Fractal Arc Midi

Wiatraki: w obudowie Fractal 3 szt. (wdł. mnie są tandetne)

Procesor: i5 3570k (nie kręcony ;p, do gtx 670 dawał rade)

Płyta: Gigabyte z77-ud3h (miałem wcześniej MSI za tysiaka i podziałała 3 miesiące)

Chłodzenie procesora: noctua (nie pamiętam modelu ale jakieś gorsze coś jak NH-L12)

RAM: 2x4GB GB Kingston 1600

Dyski: 1x120GB OCZ, 1x240G Curcial, WD 1,5TB

Karta graficzna: MSI 1070 Gaming (włożona do obecnego zestawu zamiast Gtx 670)

Zasilacz: OCZ ZT 650W (taki sobie, trzyma ale już trochę zmęczony, kultura pracy raczej odbiega od tego co jest na rynku obecnie, chyba*)

Monitor: Dell 24 cale 16:10 FHD 2412M

Głosniki: Edifier C3 (w porównaniu do Creative co miałem za 300zł to jest kosmos jakości)

System: Windows 7 64 bit

-----------------------------

Chce wymienić z w/w podzespołów (no i podkręcić do tych 4,5 procka):

Wiatraki: na noctua (jak starczy kasy)

Procesor: na i7 6700k

Chłodzenie procesora: noctua nh-d15

RAM: wpadły mi w oko Corsair Vengeance 2x8GB 3000.

Dysk: Nowy 120GB Curcial  na system, obecny ma kilka lat i zapis wydajnościowy 1/2-1/3 tych co są teraz.

Płyta: Asus maximus VIII ranger (boje się tej firmy, miałem 3 płyty główne i z każdą coś było nie tak, jak działa serwis nie muszę pisać............ ale co tu wybrać, myślałem też o Asus Pro gaming albo  Gigabyte Z170-d3h ), w obecnej w idle słychać piski z sekcji zasilania, chciałbym trafić na coś bez tego efektu.

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W, tutaj się poddaje ile zasilaczy tyle opinii ;), coś 550-650W, nie bedę robił SLI, wole zawsze 1 kartę.

System: Windows 10 (zrobi się upgrade lub kupie na allegro używkę)

 

To co mi zostanie sprzedam na allegro czy znajomym, ewentualnie dokupię co będzie brakowało i zrobię zestaw. Czyli mam 3500 w kieszeni a z handlu trochę się wróci.

 

Jak to oceniacie ?.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Grafika OK.

Na procesor zaloz Corsair H80 albo H110GT i podkrec i5.
Na plyte ci nie wejdzie i6700k. Jak chcesz to poszukaj sobie i7 3770k, to jest max co ci wejdzie na ta plyte. Ale mysle ze nie masz potrzeby ladowac sie w nowa plyte jezeli obecnie masz z77.

Jestes pewny ze to piski z plyty?

Wez najpierw jakis zasilacz ok 750W, np Corsair lub Seasonic i zobacz czy to pomoze.

Na system nie kupuj mniejszego niz 240gb SSD.

 

 

//daj Pan spokój z takimi radami ...

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

"Jestes pewny ze to piski z plyty?"

 

Pojawiło się po zmianie płyty z MSI (popsuła się) na Gigabyte, sprawdzałem na 2 kartach grafiki, jest to związane z oszczędzaniem poboru mocy procesora, gdy jest na niskich taktowaniach to występuje, jak wskoczy zegar do nominalnych to jest cisza, grafika jest w tym momencie  nie obciążona i śpi, (jak wyłączyłem oszczędzanie energii w biosie też była cisza). Może jeszcze to powodować zasilacz tzn. oddziałuje może jakoś na płytę ale nie mam innego na podmianę. Grafika też popiskuje ale to jak jest dużo klatek np w Wiedz. 3, menu ponad 2k+), zasilacz też wtedy świerka ;p.

Edytowane przez mocdyfer2
Link to post
Share on other sites

I5-6600k, Noctua NH-D15, ASRock Z170 Extreme 4, Ram jaki podałeś jest ok, Cooler Master G550M. Na morelach cena ok. 2770 zł. Zestaw na i5 nowej generacji, mobo z mocną sekcją zasilania, które da rade z noctuą podkręcić i5 do 4.5GHz. Zasilacz z modularnym okablowaniem i mocną linią V12. Dyski sobie przełożysz i będzie git. Masz jeszcze zapas budżetu więc możesz zapodać sobie dobrą bude, wentylatorki i jakieś oświetlenie RGB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...