Skocz do zawartości

Opłacalność 2500k plus jaka płyta do tego?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Wypadłem trochę ze świata komputerów a czas na jakiś update. Obecnie siedzę na E8400 OC do 3.9GHZ MSI Neo 2FR 4Gb ram DDR2 RADEON 7770 2 GB zasilacz 500 W chieftec.

 

 

Chciał bym niedużym kosztem zmienić środek. 

 

Obudowa Cooler Master zostaje, również nagrywarka DVD ( sata) 1 dysk SSD 120 Gb i 2 talerzowe ( Samsung 250 GB SATA ) kiedyś działały w RAID0. I zostawiam jeszcze grafikę na komputerze nie gram do tego mam Xboxa 360.

 

Wybór padł na Intel 2500K ( cena 450 zł ) używany, i jaka płyta do tego żeby szło OC zrobić na przynajmniej 4.5 GHZ ? Chłodzenie teraz też mam konkretne nie wiem jak się dokładnie nazywa bo już nie pamiętam ale nie jest to box od intela. Tylko nie wiem czy pójdzie je zamontować na LGA 1155 z aktualnego LGA 775. Na płytę przeznaczyć myślę ok 250 zł używana jak najbardziej może być i do tego dorzucę jakieś 8 GB ram ale to już coś znajdę na allegro.

 

Czy jest jakaś inna konfiguracja CPU/MOBO do powiedzmy 800 zł 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź jak składałem tego kompa to był chyba 2007 rok więc przez 9 lat nie siedziałem w Hardware.

 

Pozdrawiam Paweł :)

Link to post
Share on other sites

Chciałem zrobić zdjęcie i wstawić ale znalazłem napis pentagram w google i mam Pentagram Karakorum  tylko raczej na 1155 nie da rady chyba że jakaś przejściówka ? Ogólnie chciałbym OC. Tak wiem że muszę nowe ramy na DDR3 ale to już sam ogarnę. Oj patrze ceny na OLX i Allegro i 2500k stoi po 450zł taniej nic nie ma są licytacje ale po 5 dni do końca, i na pewno cena jeszcze pójdzie w górę. Czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa CPU do 500 zł oczywiście mowa o używce ? Czy 2500K to najlepszy wybór ?

 

 

A no i dziękuje za błyskawiczną odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc wybór masz bardzo ograniczony. 2500k albo 3570k + mobo do OC. Ewentualnie polowanie na procki pokroju 4460, ale to gorsze rozwiązanie, głównie ze względu na brak możliwości OC.

 

A co do coolera, masz dwa wyjścia. Pisać do producenta z pytaniem o nowszy zestaw montażowy (prawie pewne, że takiego nie dostaniesz), albo kupić nowe chłodzonko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do 100zł upolujesz SilentiumPC Fortis 2/Thermalright Macho 120.

 

EDIT: Sam mam na sprzedaż Fortisa 2 z wentylatorem Scythe Slipstream + mały bonus za 100zł, jakbyś był zainteresowany to daj znać na PW.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Nada się, ale dużo to Ty z niej nie wyciśniesz. Dojdzie max do 4,5Ghz i górna granica osiągnięta. W mojej opinii bez problemu wejdzie na 4,3Ghz, a potem to już kwestia szczęścia/testowania, dlatego warto by było się potargować.

 

Zawsze też możesz na miejscu potestować, zobaczyć jak się kręci itp, a z tego co widzę to rzekomo 4,5Ghz jest możliwe. Jak się nie spodoba/płyta będzie wariować to podziękujesz Panu grzecznie za gościnę i do domu.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://olx.pl/oferta/plyta-glowna-asus-p8z68-gen3-b3-najnowszy-bios-lga-1155-2500k-2600k-CID99-IDgxmWh.html

http://allegro.pl/asus-p8p67-evo-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i5817290863.html

http://allegro.pl/asus-p8z68-v-gen3-ddr3-z68-32nm-hdmi-usb3-fv-i6238676786.html

http://allegro.pl/asus-p8z68-v-pro-ddr3-socket-1155-intel-i7-i5-i3-i6351354544.html

http://allegro.pl/asus-p8p67-pro-3-0-usb3-sata3-1155-ddr3-fv-i6319030503.html

 

Każda z tych się świetnie nada i pozwoli na bardzo wysokie OC (nawet do 5Ghz). Od Ciebie teraz zależy wybór najkorzystniejszej oferty, ale według mnie najlepsza będzie czwarta od góry. Najlepszy chipset, świetna sekcja zasilania, dobrze chłodzona, no i kompletne wyposażenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie prześpię się z tematem i jutro będę coś działał, jeżeli zakupie to zgłoszę się na PW po chłodzenie bo z tego co widzę na stornie Pentagrama to aktualnie aby Tablety/Smartfony w ofercie więc raczej wycofali się z rynku PC


A co powiesz o 

 

ASRock P67 Extreme6

 

bo mam ofertę z 2500k za 650 zł ?

Link to post
Share on other sites

Pepis i jako kolejny powtarzasz bzdury. to jakim cudem mając tę płytę i tego procka na 4.7  z taktowaniem w spoczynku 1.6 ? z vcore <1.0>  Tym się te płyty różnią, że nie trzeba  główkować  z +-offsetami, sama idealnie dobiera, a oc to kwestia przestawienia 4 opcji. A 4.5 na vcore 1.32, stock 0.94

Edytowane przez Paaacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...