Skocz do zawartości

Karta graficzna w okolicach 1200 złotych


Recommended Posts

Witam,

 

Chcę kupić kartę w tej cenie jak w tytule. Mam monitor z Freesync i na tyle mi się spodobało działanie tej funkcji w moim monitorze, że chcę, by to była karta obsługująca technologię freesync, czyli karta z obozu AMD.

 

Kupować za 1200 Sapphire R9 390 8GB Nitro z backplate, czy może lepiej przeczekać jeszcze miesiąc? Trochę mi się mierznie siedzenie na integrze już od kwietnia.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie wróżyć wróżyć z fusów, do jutra (premiera GTX1060) akurat warto by poczekać. Jeżeli GTX1060 okaże się sukcesem (wydajność GTX980, lub nieco wyżej) to można się spodziewać kolejnego spadku cen na rynku i nowych kart, i kart używanych z obu obozów.

 

A na razie to pozostaje kupno 390, lub niereferentów 480 (na to jeszcze poczekamy).

Link to post
Share on other sites

cóż warto poczekać miesiąc na rx 480 nitro według testów vulkan i dx12 jest to poziom 390 ale niższe TDP i pobór prądu 

a do tego czasu dozbiera się kasy na np nitro 8gb czy cuś 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Właśnie...

Po prostu już jeden z głosów w mojej głowie krzyczy, żebym kupił już kartę, bo chce zagrać w te wszystkie zaplanowane gry, a drugi każe czekać na niereferenty RX480... Właściwie ten temat nie był jakoś bardzo potrzebny, tylko ten pierwszy głos się niecierpliwi i nakazuje działanie :P 

 

No, kasy to ja mam nawet na 1080 ale po prostu dla mnie nie ma potrzeby kupowania czegoś tak drogiego, nie muszę mieć wszystkich suwaków na ultra w 2560x1080 (21:9)

 

W DOOMie RX480 była wyzej nawet niż 390X, a przez rok się z 5 dych oszczędzi na tym poborze prądu.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Jak masz kasy na 1080 to weź sobie kup tego 390, a mi spraw 1070. :P

 

Eh, ciężko na rynku z tymi kartami od AMD póki co. Trzeba czekać. Sam teraz czekam, bo chcę sobie porządne GPU sprawić, a mam na razie wybór pomiędzy 980Ti (używka) a 1070 (nówka), bo z niższych półek cenowych nic mnie nie interesuje (980 za drogi jak na oferowaną wydajność). Mnie na szczęście nie ogranicza wybór karty, bo monitor mam zwykły, taki o IPS 22" FHD.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostałem jeszcze ofertę za 1100 na MSI r9 390 i zastanawiam się czy nie brać tego, bo przecież nie stanieje o więcej niż 100 złotych do premiery RX 480...

 

Fanbooj aż takim filantropem nie jestem, pieniądze ciężko zarobione na budowie i na robieniu informatycznych przysług a ostatnio strony internetowej :P 

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

480

 

cóż warto poczekać miesiąc na rx 480 nitro według testów vulkan i dx12 jest to poziom 390 ale niższe TDP i pobór prądu 

a do tego czasu dozbiera się kasy na np nitro 8gb czy cuś 

 

 letko przegrywa z 390 ale to jest jakieś może 3% w wydajności

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...