Skocz do zawartości

Inwestować w starego PC czy nie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez daryzda,

Recommended Posts

Witam. Na wstępnie zaznaczam że jestem laikiem komputerowym więc nie znam sie na wszystkim.
Posiadam dosyć stary komputer stacjonarny, mam go już chyba z 4-5 lat. 
Gram tylko i wyłącznie z w Cs:go, w grę która ma niezbyt duże wymagania.
W grze tej, posiadam około 50-60 fps na rozdziałce 800x600. Zdarzają się oczywiscie spadki fps'ów np. gdy stoję przy "smołku". Monitor mam 60hz.
Chciałbym mieć przynajmniej te 100-120 fpsów żeby mieć płynność gry i wyświetlania obrazu bo w grze takiej jak cs jest to ważne.
Jednakże nie posiadam dużego budżetu, zaledwie 500 zł. Nie chciałbym kupowac nowego pc, ponieważ gram tylko w jedną gre, w dodatku 4fun, więc szkoda mi przeznaczać większe sumy na nowy komputer.
Dlatego moje pytanie brzmi: czy jest sens wymienić jakiś podzespół/podzespoły za te 500 zł i czy to w jakiś sposób może zwiększyć ilość klatek w grze?  Jeśli tak, to proszę o porady co zrobić a jeśli nie, to ok zrozumiem, wiem że za tą sume mało da sie zrobic, tymbardziej w starym komputerze (żeby nie powiedzieć złomie).

Płyta główna: acpi x64-based pc
Procesor: 
AMD athlon II X2 245 Processor 2 90 GHz
Karta graficzna: ATI Radeon HD 5450

O zasilaczu niestety nie posiadam informacji :/
No i  tylko 4 gb ramu.

 

Edytowane przez P4blit0
Link to post
Share on other sites

Z tego co sie orientuje to CS:GO siedzi glownie na procesorze wiec przydalaby sie zmiana na cos z 4 rdzeniami.

Ta HD 5450 nadaje sie do wyswietlania pulpitu a nie do gier nawet z tak slabymi wymaganiami.

Pierwsza opcja to taka ze kupujesz jakas uzywana karte graficzna i pewnie zasilacz (musialbys zrobic zdjecie tabliczki znamionowej i wkleic tutaj na forum).

Druga ze sprzedajesz obecne podzespoly i skladasz nowy zestaw z czesci uzywanych

Bardziej bym sie sklanial ku tej pierwszej opcji tym bardziej ze napisales ze grasz tylko w tą jedna gre dla zabawy.

Link to post
Share on other sites

Tutaj link do zasilacza: http://imgur.com/cXDYTXv
Przydałoby się wymienić procesor na 4 rdzenie ale pierwszą opcją jest zakup karty i zasilacza. To co mam wybrać? :P
Ramu nie ruszać?
Myślę że każda karta graficzna jest lepsza od tej obecnej, więc nawet używki byłyby okej. Dlatego nie zależy mi na czymś super mocnym. Jeśli cena wynosiła by trochę ponad 500 zł to nic się nie stanie. Prosiłbym o podanie jakichś typów modeli które pasowałyby do płyty głównej, bo słabo się znam w temacie :/

 

Edytowane przez P4blit0
Link to post
Share on other sites

Ten Foxconn niby nie znajduje sie na czarnej liscie zasilaczy ale do pewnych konstrukcji tez sie raczej nie zalicza - tym bardziej ze jak piszesz ma juz 4-5 lat i pewnie nie daje juz takiej mocy jak na poczatku.

Tutaj spokojnie sprawdzilby sie nowy zasilacz o mocy 400 - 450 W np. (Corsair vs 450 W).

Za reszte kasy kupisz uzywana karte graficzna pokroju gts 450,HD 6770, HD 7770 (moim zdaniem do tego procesora nie warto wkladac nic powyzej).

Napisz jeszcze jaki dokladnie posiadasz model plyty glownej bo z tego opisu niestety nic nie wynika "acpi x64-based pc" :)

Link to post
Share on other sites

Przy tym budżecie polecasz mu nowy zasilacz? Chyba żartujesz

 

Szukaj jakiejś używki Fortrona 400W. Mi się udało wyrwać kiedyś do budżetowego kompa fortrona 350w za 30zł...

Możesz próbować licytować to

http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-925-z-oryginalnym-radiatorem-amd-i6333937831.html#thumb/1

 

Zostaje (w zaleznosci od ceny proca i zasiłki) jakieś 200, może 220 zł na kartę. Celuj w HD5850/HD6850/HD7770 (tu warto już licytować). Generalnie licytacje/olx to twój przyjaciel teraz.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zostaw tego PSU Foxcona w spokoju, jest ok. Prawdopodobnie wyprodukowany przez Deltę lub Fortrona spokojnie wystarczy do Athlona X4 i GTX 750. Bo takie podzespoły najbardziej opłaca się kupić do około 500zł. Athlon II X4 630 : http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x4-630-4x2-8ghz-am3-gwarancja-w-w-i6318759766.html .  GTX 750 2GB GDDR5 : https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-750-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-mhdmi-426018336-3330-698973/ . Parę dyszek musiał byś dołożyć, chyba że GPU może być używane wtedy w 500zł się zmieścimy. Jak coś to parametry twojej mobo : http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000442 . I uwaga Phenomy są obsługiwane do 95W, czyli trudne do dostania, dlatego zaproponowałen Athlona x4.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Na pewno zmiana na 4 rdzenie dalaby wiekszego kopa niz tylko wymiana samej karty graficznej.

Jesli kolega wyzej pisze ze zasilacz da rade to jak najbardziej mozna by wymienic takze i procesor :)

Link to post
Share on other sites

Kilka dyszek to nie jest problem, jak jest potrzeba to nawet do 600 zł mogę zwiększyć budżet. Ważne żeby były efekty :P Chłodzenia w takim razie i zasilacza nie musiałbym wymieniać?

Jakie jest chłodzenie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...