Skocz do zawartości

Problem z SS Rival i nowa myszka


Recommended Posts

Witam. 


O ponad dwóch lat posiadam SS Rivala i mam z nim dość popularny problem związany ze scrollem. Mianowicie podczas scrollowania w górę  mimowolnie "skacze" w w dół.


 


Długie, samodzielne poszukiwania modelu, który byłby godnym (i trochę tańszym) zamiennikiem Rivala niestety się nie powiodły, dlatego zacząłem szukać innego rozwiązania i postanowiłem założyć ten temat


 


Da się to jakoś naprawić? Nie licząc wytartych bocznych gum, które na dobrą sprawę nie przeszkadzają, to tylko scroll kwalifikuje go do wymiany. Może istnieje jakaś nieznana mi metoda zaradzenia tej usterce? Nie za bardzo chcę wydawać ponad 200 zł na mysz, ale z drugiej strony  Rival idealnie mi pasował.


 


 


 


§  Budżet:  chciałbym zamknąć w 200 zł


§  Jakiej myszki obecnie używasz:  SS Rival


§  Jaką masz obecnie podkładkę:  A4 Tech X7 Gaming 300


§  Z jakich wartości DPI korzystasz:  550


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:   35-40


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):Europa universalis (komfort jest dość ważny ;)   ) CS GO, LOL,


§  Ile przycisków używasz w myszce: 2 pod kciukiem, (scrolla boję się dotykać)


§  Chwyt: palm grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 13 - 13,5 cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: problemy techniczne ze scrollem


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Rival jest ideałem, tyle, że nowy jest trochę za drogi. Chciałbym, żeby była możliwie jak największa, i posiadała dobry sensor


 


Będę wdzięczny za każdą pomoc!


 


Link to post
Share on other sites

To może Zowie FK2? Warto dopłacić.

Na agito za 219 zł nie wydaje się najgorzej. Jak jest z jej wielkością? Z tego co mi się wydaje to podobna do Rivala

 

EDiT: spojrzałem na EC2-A... . W recenzjach piszą, że FK2 jest dość mała

Zetknął się ktoś kiedyś z tą myszką? http://www.roccat.org/pl-PL/Products/Gaming-Mice/Kova-Plus/

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...