Skocz do zawartości

GTX 970 wysokie temp w spoczynku


Recommended Posts

Witam serdecznie!

Mam jedno pytanie, bo przeglądając opisy ludzi na różnych stronach wysuwa sie wniosek, że inni posiadacze GTX 970 od MSI w spoczynku ich karty osiągają od 40 do 50 max stopni. Moja natomiast przy nic nie robieniu, tj. max facebook i youtube, osiąga temperatury 59-63. Nie jest to zadowalająca temperatura dla mnie a dla karty ciągła taka też nie jest pomocna. Dziwna sprawa pojawia się w grach typu wiedzmin, gram co prawda na ultra ale bez tych Hairworksów, fpsy stałe 45, ale temperatura osiąga maxymalną jaką ja ustawiłem, żeby się nie bać, że padnie karta - 73 stopnie i zaczyna zrzucać zegary i oczywiście spadają fpsy i musze wyłączać grę w strachu o kartę. Powiem od razu, że ostatnio podbijałem zegary, procesora o 150 i pamięci 100 programem Afterburner, ale i przed jak, w trakcie i po ustawieniu fabrycznych ustawień karta nie schodzi ze stałych 58 stopni w spoczynku.

Power limit ustawiony na 110

Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieje, że jasno przedstawiłem moje obawy :)

Edytowane przez Fiziek
Link to post
Share on other sites

@Colin2000:

MSI umożliwia wymianę pasty w kartach , mimo że na śrubce jest plomba. Na forum już nie jednokrotnie ludzie pisali do supportu MSI w tej sprawie. Jedyna różnica w porównaniu do EVGA to ta plomba na śrubce - nie mniej jednak obie firmy zezwalają na zmianę pasty.

Link to post
Share on other sites

a ty czasami nie masz wersji pasywnej wentyla włączają się dopiero przy 60s 

73 stopnie dla GPU to syberia kiedyś karty jak miał ponad 80C to było dobrze tylko zielone trolę się przyczepiły że radeony gorące  

73 dla tego gtxa to kaganiec jeśli masz słabą bude ustaw tak aby nie przekraczała 80C bo pewnie masz jakiegoś tracera za 60zł z biedry 

Link to post
Share on other sites

@up 

Skoro ma sie włączyć przy 60 stopniach to wersja półpasywna jak już - co mimo wszystko nie rozwiązuje problemu gdyż karta w spoczynku powinna do 40(kilku) stopni mieć. Co do maks temperatur - może sie zdziwisz ale swoją 970 zadusiłem przypadkiem do 90 stopni ( zauważyłem dopiero jak zrzuciła takty - bawiłem się wentylatorami i nie chciały się wkręcić wyżej jak 40% plus zamknięta obudowa w czerwcu ;/ - zły pomysł ). Aktualnie moja nie dobija do 70stopni nawet po OC ( zwykle zatrzymuje się na 65-68 stopni. 

Znajomy ma wersję Gaming ( właśnie z trybem pół pasywnym ) - przy zamkniętej obudowie ( jakiś Brutus od SPC ) dobija do okolic 70 stopni na stockowych zegarach, a w spoczynku ma około 40 stopni. 

Link to post
Share on other sites

Podstawowa sprawa to jaką autor ma budę oraz co w niej ma. Jeżeli odpowie na te pytania można myśleć  dalej. Jak miałem 970 od msi to w 500r osiągała w idle max 35 (w ciepłe dni) a w stresie max 74.

Bude mam SIlentiumPC Brutus M25. 2 wbudowane wentylatory, 2 dokupione Bequeit silent wingsy 2. Chlodzenie CPU mam tez be quiet pure rock ustawione wentylem do góry i normalnie wyciąga powietrze. Teraz mam ustawione wentylatorki ze od 50 stopni musza wlaczyc az nie spadnie do 43 i tak do tej pory ciagne, co jest nie na miejscu i nie chce zeby w ogole sie przegrzewala.

 

Jezeli chodzi o reszte sprzetu, nie wiem czy potrzeba, ale Intel i5-3470 niepodkrecany, temperatura normalna 40 stopni nie mniej nie wiecej, zasilacz bequiet 600 WAT Pure rock również, 16 gb ramu i ssd kingstona hyperx 120 gb + 2xHDD

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black

Ponawiam prośbę o pomoc

Edytowane przez Fiziek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...