Skocz do zawartości

Smartfon z 3 czy 4 GB RAM?


Recommended Posts

Witam,

Zamierzam zmienić swojego Samsunga Note 3 na coś nowszego. Wybór padł na Xiaomi Mi Max ze względu na duży wyświetlacz i pojemną baterię ale mam pytanie. Czy odczuję różnicę w działaniu pomiędzy modelami z 3 oraz 4 GB RAM`u?

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

W Androidzie RAM'u nigdy nie jest za mało. Jeśli będzie więcej, to płynniej będą się otwierać okna, aplikacje, więcej można wtedy odpalić w tle, bo nie będzie przymulać.

Gdzie chcesz kupić tego Xiaomi?

Na http://xiaomi.com.pl/.

Z Chin nie chcę kupować ze względu na gwarancję.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Poczytaj opinie tego sklepu na forum miuipolska.

No fakt, na dwoje babka wróżyła ;)

Może jednak zamówię przez Goldwaya z Aliexpress?

Tylko wtedy mam pytanie. Jak wygląda kwestia gwarancji oraz serwisu?

Wysyłanie do Chin trwa długo co może mnie pozbawić telefonu na 2 miesiące :(

Link to post
Share on other sites

Aliexpress? :D

Serio chciałbyś wysłać telefon na drugi kontynent, na gwarancję i nie wiadomo czy telefon wróci do Ciebie?

A jak coś schrzanią to będziesz wysyłał kilka razy, dogadasz się po chińsku albo w najlepszym przypadku po angielsku?

Link to post
Share on other sites

Będę musiał przemyśleć temat. Dużo ludzi kupuje na AliExpress i nie mają z tym żadnych problemów. Nie wiem jak jest z gwarancją ale co do dogadania to też kupowałem na Ali tylko inne rzeczy (Poker keyboard) i kontakt z ludźmi ze sklepu jest nie raz lepszy jak kontakt ze sprzedającymi z allegro więc co do dogadania to nie mam większych obaw.

Link to post
Share on other sites

goldway sprzedaje tylko nowe oryginalne telefony.  Nie wiem czy nie otworzyli już serwisu do napraw w Polsce, takie zapowiedzi słyszałem od przedstawiciela na Polskę, jak chcesz to sam luknij, bo temat długi i mi się nie chce szukać: http://telchina.pl/hong-kong-goldway-wspolpraca-promocje-pomoc-t12201.html

 

A wracając do XIAOMI, nie ma oficjalnej sprzedaży w POlsce, ani gwarancji.  Gwarancja jest tylko od sklepów i obowiązuje tak długo jak sklep za to płaci. Przykładem może być sklep XiaomiforSale który miał gwarancję w micenter i co?

Ludzie drogo płacili za telefony z gwarancją w PL i zostali wydymani, nikt tam za darmo już nie naprawi telefonu ze sklepu XFS, a na stronie sklepu dalej info o serwisie z wrocławia. 

Reasumując, kupując telefon Xiaomi traktuj gwarancję z przymrużenie oka, raczej szukaj taniego sklepu , np goldway

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na miuipolska.pl doczytałem że sklep www.ibuygou.com ma serwis w Polsce - ale jest drożej mimo wszystko. Poczekam jeszcze na wyjście Asus`a Zenfone 3 Ultra i zobaczę czy jest sens dopłacać bo z tego co podaje Asus to telefon może kosztować ponad 2 tys. więc dużo więcej jak Mi Max.

XFS ma serwis chyba w Brnie a to zawsze bliżej niż w Chinach.

Poza tym warto poczekać bo w sierpniu wyjdzie nowy Honor V8 tak że jest na co czekać :)

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...