Skocz do zawartości

Internet 6mb, czy to mozliwe w moim przypadku ?


Recommended Posts

Witam !

Dostalem propozycje od Netii, za 59zl/m moge dostac 6mb internet,

sygnal szedlby na lini TP,

faktycznie taka predkosc dostane czy tez przez to ze mieszkam na wsi to z tych 6mb faktycznie dojdzie np 3mb ?

Pamietam jak dawniej znajomy mowil mi ze mial lacze 4mb ale wlasciwego przesylu mial z 2mb,

poniewaz ponoc uslugodawcy daja przykladowo te 6mb a i tak wiedza ze do klienta tyle nie dojdzie i bedzie mial i tak mniej.

Chialbym wiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci.

 

Podczas rozmowy z konsultantem Netii , dowiedzialem sie ze 4mb dla mnie jest nie mozliwe (bo to tylko na ich laczu takie moze byc) i ze jak na moje lacze od TP moga mi dac 6mb.

Link to post
Share on other sites

Podczas rozmowy z konsultantem Netii , dowiedzialem sie ze 4mb dla mnie jest nie mozliwe (bo to tylko na ich laczu takie moze byc) i ze jak na moje lacze od TP moga mi dac 6mb.

TP nie ma usługi 4Mb więc trochę racji miał aczkolwiek przycinanie prędkości i tak oni by robili (znaczy się Netia).

Tak naprawdę to jaką prędkośc możesz osiągnąć zależy od parametrów linii. Zobacz w statystykach modemu jakie masz parametry (SNR up/down, Line Attenuation up/down)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zobacz jaką masz synchronizacje łacza. Jakie masz parametry lini? To jest ważne. Może być i tak, że linia nie daje rady z 6MB.

 

Na łaczach TP jeśli dana linia spełnia wszystkie kryteria odnośnie danej prędkości to będzie dobrze. U mnie z marginesem dl:20 up:23 i tłumieniem dl:14 up:8, na łaczu 6MB mogę założyć 20MB i to będę miał, tak jak pisałem wszystko zależy od łacza, odległości od centrali itd, a to czy to jest TP, Netia czy inne, to nie ma najmniejszego znaczenia. Wymysły użytkowników, którzy nacieli się albo na TP albo na kogoś innego. Tak to już jest :pajac:

Link to post
Share on other sites

Udalo mi sie wejsc do routera i mam tak :

Line Rate - Upstream (Kbps): 639

Line Rate - Downstream (Kbps):3945

 

Downstream Upstream

SNR Margin (dB): 6.2 15.5

Attenuation (dB): 50.0 21.6

Output Power (dBm): 1.1 12.8

Attainable Rate (Kbps): 3612 740

Rate (Kbps): 3945 639

 

Nie wiem czy podalem wam dosc dostatecznie informacji bo duzo tego wszystkiego w routerze.

Mam nadzieje ze te podstawowe sprawy podalem :pajac:

Wrzuce jeszcze screany wrazie czego :

http://obrazki.elektroda.net/96_1297928500_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.net/17_1297928500_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Line Rate - Downstream (Kbps):3945

Czyli masz 4Mbps. rzeczywisty transfer będzie coś ok. 3,5Mbps. Więcej nie będzie :pajac:

 

Attenuation (dB): 50.0 21.6

Spore tłumienie na downlinku, pewnie linia długa. Nic więcej nie wyciągnie.
Link to post
Share on other sites

Za daleko jesteś od centrali, i jeśli jest możliwość przepną cie bliżej, jeśli nie to mogą cię chyba przełączyć na standard adsl+2 ale nie wiem jak to jest teraz, też miałem tak samo jak ty, chciałem mieć 6MB mając wcześniej 2MB. Przepieli mnie na centrali bo byłem oddalony o 4km, teraz to jest kilknaście metrów i jest dobrze i stabilnie pingi ~30ms. Najlepiej zgłoś to do tp :pajac: a i pamiętaj o ofercie netbook za 1zł mało osób wie, w tp nie wszyscy nawet wiedzą o tym ale ciiisza 8-)

 

P.S. Chciałbym mieć moje łącze w pracy, w domu :

 

http://www.speedtest.net/result/1161274565.png

Link to post
Share on other sites

Te wszystkie informacje raczej nie mają za bardzo pokrycia z rzeczywistością...

 

Obecnie tak to u mnie wygląda, output power wzrośnie do 1.1, czasem do 18,5 lub 25,5 ale zwykle trzyma się na 0-1.1. Margin 6-8 a tłumienie zawsze utrzymuje te 44.

 

Obecne parametry z momentu wykonywania testu łącza

http://img17.imageshack.us/img17/2163/asdjni.jpg

 

i prędkość jaka została uzyskana

http://www.speedtest.net/result/1161266203.png

 

 

Co ciekawe, przez pierwsze dwa tygodnie posiadania neo6MB średnia prędkość wynosiła 650-730kb/s. Natomiast od ubiegłego piątku transfer w dzień zmalał do 6-8kb/s lub do prędkości odpowiedniej na neo1024 (tylko w weekend w ciągu dnia tak było, zobaczymy czy w następnym też coś podobnego się trafi...). Ponoć może być to zapchane łącze lub prace techniczne u operatora czy coś...

Tak czy siak, sprawdzałem na routerze parametry linii w obydwu przypadkach gdy net mi zwolni lub mknął jak szalony, to i tak parametry linii były identyczne lub bardzo zbliżone. A według jednej ze stron, w której podaje się margin, tłumienie itd to max prędkość dla mnie to 4MB więc raczej za bardzo już nie wierzę w tego typu oceny bo mimo to jakoś po 700kb/s leciało.

Link to post
Share on other sites

Richter - tylko ze ja nie mam internetu bezposrdenio od TP.

Mimo tego moge zadzwonic do TP i poinformowac o zmianie lini abym mial pelne 6mb ?

 

philips - chyba masz troche racji, robilem testy na 2 stronach i na kazdej inny ping i predkosc internetu.

Link to post
Share on other sites

Powinieneś problem zgłośić do tp nie powinno tak być, ale wcześniej sprawdź na innym kompie czy jest tak samo, oraz jeśli masz router zainstaluj modem, czasem bywa tak że router też lubi czasem zaszaleć i pomaga aktualizacja firmware+konfiguracja od nowa.

Link to post
Share on other sites

philips - chyba masz troche racji, robilem testy na 2 stronach i na kazdej inny ping i predkosc internetu.

Ja już pomijam te wszystkie strony z testami łącza bo są nieco zakłamane, bardziej opieram się na torrentach lub normalnym ściąganiu jakiegoś ciut większego pliku lub tego testera łącza (wybierasz plik np o pojemności 50MB i pokazuje realną prędkość pobierania). Obecnie leci mi 746-755kb/s.
Link to post
Share on other sites

Jak cos to jak to dokladnie zglosic do TP ?

Ale co chcesz zgłaszać do TP? Z tego co napisałeś wcześniej wynika że masz umowę z Netią na 4Mbps i taką usługę masz.

 

Na opcję 20Mbps raczej bym nie liczył, przynajmniej nie na obecnej linii.

Link to post
Share on other sites

philips- u mnie jest 405kb/s z tej strony podanej od Ciebie

Richter- bylbym wdzieczny za odpowiedz

 

Edti :

Jak cos to jak to dokladnie zglosic do TP ?

Ale co chcesz zgłaszać do TP? Z tego co napisałeś wcześniej wynika że masz umowę z Netią na 4Mbps i taką usługę masz.

 

Na opcję 20Mbps raczej bym nie liczył, przynajmniej nie na obecnej linii.

To aby przepieli mi linie aby bylo pelne 6mb - jesli jest taka mozliwosc.

Umowe z Netia podpisalem na 6MB

Link to post
Share on other sites

Dzwonilem do Netii i kazali mi sprawdzic jaka ma synchronizacje moj router - tylko nie mam pojecia o czym mowa i jak to zrobic. Wdl ich informacji to widnieje 6mg elegancko i ze to moze byc u mnie.

Kazali sprawdzic czy synchronizacja routera pozwoli na taka predkosc.

 

Jak sprawdzic ta synchronizacje ?

Link to post
Share on other sites

Tylko ze wdl tej kobiety, jak sprawdze ta synchronizacje routera i w niej wyjdzie ze router wiecej nie moze przyjac , to oznacza to ze router jest do bani i on ogranicza mi te 6MB, jesli wyszloby ze router pozwala mi na 6mb to wtedy zglosi do centrali i w mgnieniu oka mi wszystko zrobia.

 

Wiec reasumujac jesli mowila prawde to musze kupic nowy router skoro pozwala mi tylko na 4mb, co troche dla mnie dziwne bo widzialem posty ludzi ktorzy maja taki sam router przy 20mb O_o ?

 

EDIT :

Tylko czy czasem to co dalem na zdjeciu to nie sa dane lini od TP ?

Bo kazano mi sprawdzic synchronizacje routera czy nie ogranicza on szybkosci lacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...