Skocz do zawartości

Temp CPU z dnia na dzień


Recommended Posts

Antywirusa jeszcze nie instalowałem. Zakładka procesy- https://scr.hu/JDndmp

 

Dodam, że nie instalowalem tych 200 aktualizacji, bo po prostu nie chcą się zaintalować. Ciągle błąd i ciągle 2h czekania na darmo.

 

@edit żadnego wirusa nie ma. Dobra, jak będę w pon wymieniał kartę graficzną to zmienie pastę na procku.

Edytowane przez ExpieZi
Link to post
Share on other sites

Zrób screena z zaznaczoną opcją pokaż procesy wszystkich użytkowników.

 

Wyłącz aktualizację systemu (nigdy nie sprawdzaj czy są dostępny aktualizację) , ona potrafi zeżreć cały ram i zrób restart komputera.

Edytowane przez Damian47PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyłączyłem go. O dziwo po wyłączeniu Windows Update temp. procka spadły do 35. Najwiecej to mi opera zabiera.... po wymianie karty graficznej i tak przechodzę na win10. Lecz wiesz... czy te 200 aktualizacji są potrzebne? Koniecznie je instalować?

Edytowane przez ExpieZi
Link to post
Share on other sites

weźcie jak widzę coś takiego "pokaż zakładkę procesy" to mi się niedobrze robi. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawy że ta zakładka nie pokazuje WSZYSTKICH procesów.

 

Po pierwsze - nie podałeś nawet czy jesteś na boxowym coolerku czy coś innego masz

Po drugie - wchodzisz zakładka wydajność > Monitor zasobów > zakładka Procesor i sortujesz według użycia.

 

Obstawiam proces svhost.exe (netsvcs). Jest on odpowiedzialny za m.in. Windows Update. W windows7 często występuje błąd który powoduje bardzo wysokie użycie procesora i ramu przez tą usługę.

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

weźcie jak widzę coś takiego "pokaż zakładkę procesy" to mi się niedobrze robi.

 

Po pierwsze - nie podałeś nawet czy jesteś na boxowym coolerku czy coś innego masz

Po drugie - wchodzisz zakładka wydajność > Monitor zasobów > zakładka Procesor i sortujesz według użycia.

Naprowadziło mnie że po formacie jest dwa dni. Więc zapytałem o procesy. Nie wszyscy wiedzą, ale update dość znacznie obciąża komputer. Po drugie miał zajęte ogromną ilość ram (9gb aż) a u mnie np, update z 4gb brał sobie 3,9 i komputer stawał w miejscu. Wiec pytanie o procesy było jak najbardziej uzasadnione.

Link to post
Share on other sites

Naprowadziło mnie że po formacie jest dwa dni. Więc zapytałem o procesy. Nie wszyscy wiedzą, ale update dość znacznie obciąża komputer. Po drugie miał zajęte ogromną ilość ram (9gb aż) a u mnie np, update z 4gb brał sobie 3,9 i komputer stawał w miejscu. Wiec pytanie o procesy było jak najbardziej uzasadnione.

Chodzi mi o to że ludzie nie wiedzą że ta zakładka nie pokazuje wszystkich procesów / usług systemowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...