Skocz do zawartości

Problem z sygnałem wideo


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: (h110m-dgs, hd7770, i5 6400,ram crucial 8gb 2133,zasilacz corsair vs 450w, dysk seagate 500gb,goodram ssd 248.

2.System operacyjny: (W7 Home Premium, 64-bit)

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: podlany komp

4.Używany program antywirusowy: żaden

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: wymiana p. gl. na nową, sprawdzenie pozostalych komponentów

6.Informacje dodatkowe: No więc historia taka: wlala mi się woda do case, wyłączyłem i procedura osuszania weszla. Po 2 dniach podłączyłem wszystko i spróbowałem odpalić. Niestety brak sygnału na monitorze przez wejście dvi przez plyte i hdmi przez k. graf doprowadziło mnie do sytuacji iż poszedłem na diagnostyke komponentów. Wszystko sprawne, p. gl. do wymiany. Więc teraz przyszła nowa, montuje ja i co się okazało? Dokładnie ten sam problem - wiatraczki chodza, wszystko podlaczane cacy, ale sygnału nie ma. Podłączane zostały różne monitory różnymi kablami, k. graf była wymieniana na inną, dyski odłączane, jak i napędy - słowem - nie mam pojęcia co jest. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Proponują podłączyć wszystko poza obudową.Rozłóż sobie płyte na np kartonie od niej,podłącz głośniczek systemowy,zasilacz,zamontuj procka i odpal bez pamięci ram jak będzie sygnał dźwiękowy znakiem tego mobo sprawne.Musimy wykluczyć uszkodzenie płyty.Kompy po zalaniu to nie łatwy temat do przerobienia.Dostaniemy nowy element,podmienimy ale jak gdzieś jest zwarcie wystarczy raz podłączyć i odpalić i już mamy coś upalone.

 

Jak sprawdzisz sobie w ten sposób mobo dołóż ram i dysk twardy,spróbuj odpalić kompa jeszcze na integrze jak zadziała to dołóż potem grafike.

 

Sprawdź wizualnie moduły pamieci ram czy nie ma jakichś śladów po zalaniu(białych miejsc,wysuszonych kropli).Jak masz możliwość to podmień też pamięć ram może jakaś kropla dostała się na któryś z modułów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...