Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś może polecić mi kartę graficzną do 200 zł. Nie ważne czy nowa czy używana, czy ładna czy brzydka, kotlet czy nie :) Byle najmocniejsza jaką da rade do tej kwoty :)

Kartę chciałbym używać okazyjnie do grania by te 25-30 fps  (??) uzyskać na średnich lub niskich w FHD w GTA 5 lub Wieśku 3. Obecnie mam procesor i7-4790K, kompa do gier używam rzadko ale od czasu do czasu by się przydało. Bo integra to mi starcza z nowszych gier tylko do Starcrafta 2 

Link to post
Share on other sites

W tej cenie najlepszy będzie radeon 7770 nic lepszego nie kupisz, w wieśku na Low to jakieś 20-30 fps, a w gta to spokojnie 60 fps na niej będziesz miał, dopiero radeon 7850 daje możliwość komfortowej gry w Full HD w wiedźmina, ale on to koszt około 300 zł.

Link to post
Share on other sites

A spróbowałeś chociaż na tej zintegrowanej karcie grać w GTA5? Ja miałem okazję zagrać na zintegrowanej grafice w i5 4590 2x8gb ramu i na najniższych lub nisko średnich w rozdzielczości 1440x900 było te 30-40fps chyba nawet. Także na najniższych w FHD twoja zintegrowana karta powinna dawać rade na gdzieś 20-30 FPS zrobić.
Edit: a jeśli koniecznie chcesz kartę graficzną to tak jak wyżej 7770 w tej cenie. w tych 30 fps na średnich czy nawet średnio wysokich już pograsz.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Próbowałem w GTA 5 na niej grać ale płynność była dopiero w takich ustawieniach, że gra wyglądała mniej więcej tak :

http://tnij.org/wlxdnha

:)))

Za to na lapku z i7-5500u i 850M gta śmiga całkiem całkiem w średnich. Myślałem, że jakiś Geforce 9800GT uciągnie to bo grałem na takim w FarCry 3 kiedyś i nie było źle. Ale technika lub wymagania tak poszły do przodu...

Do integry musiałbym pewnie pamięci z 1600Mhz zamienić na 2400Mhz



 

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecił 5850, za 150-200zl na allegro znajdziesz. W grach ma zwykle lepszą wydajność od 7770 i dobrze się kręci (30% powinno dać radę).

Aczkolwiek nie wiem w najnowszych tytułach wygląda ich starcie.

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem (zwłaszcza, że ta, którą udało mi się kupić to był referent, więc spokojnie się smażyła do 80'C bez OC nawet), chodziło mi o to, że to ogólnie stare karty, które idzie wyrwać tanio, a nadal są niezłe do bazowych zastosowań.

Link to post
Share on other sites

Można ale Geforce z serii 400 i 500 to już nie są dziś w dobrej kondycji. Kupować dziś za 200zł GTX 560 czy jakiego kolwiek GTX 500 to tak jakby kupić dziś PS3 FAT która jest do reballingu lub była po reballingu i za 2-3 miesiące będzie go znowu potrzebować ponownie.

Link to post
Share on other sites

 

Ryzyko takie samo jak przy starych Radeonach HD 4xxx, 5xxx, 6xxx.

 

Ale Radeony w tych seriach które wymieniłeś nie mają IHSa, więc jeśli są w dobrym stanie to wystarczy wymienić pastę w odpowiednim momencie i jeszcze posłużą.

A Geforce seria 4xx i 5xx Mają IHSa, i jak zaczną w GTA5 chodzić po 80-90 stopni to zmiana pasty im niewiele pomoże i prędzej czy później się rozkleją.

Seria 4xx i 5xx tak jak wyżej mówiłem po około 4 latach użytkowania cierpi na to samo co PS3 FAT ze słynnym ylod.

Chyba że ktoś lubi się bawić potem w piekarnik by znowu karta wstała na tydzień lub przy odrobinie szczęścia na 2-3 miechy.

By to działało dłużej trzeba się bawić w otwieranie procesora graficznego z puszki tak jak w konsolach PS3 i wymienić pod "puszką" ( i na "puszce" ) pastę:

Link to post
Share on other sites

@@joggy

Brak problemów z IHS'em nie wiąże się z brakiem możliwego problemu z kulkami BGA, to są dwie różne sprawy. Tak naprawdę nigdy nie ma pewności kiedy sprzęt padnie jeśli zastosowano w nim bezołowiową cynę a układy BGA są szczególnie podatne na awarię. Teoria o większej niezawodności Radeonów jest ciężka do udowodnienia :)

Link to post
Share on other sites

IHS sam w sobie nie jest zły i zgodzę się że nie zawsze wszystko od niego zależy.Chociaż o ile ktoś to zrobił dobrze jak w słynnych 2500K czy praktycznie w każdym procesorze AMD gdzie zamiast pasty jest cyna która dobrze odprowadza ciepło to chodzi długo i można jeszcze kręcić.
Karta graficzna jak nie osiąga więcej jak 70-75 stopni przez całe swoje życie to nie ma dużego ryzyka że się kulki BGA się rozkleją ale mówię z doświadczenia. Miałem kilka miesięcy temu GTX 560 który po 4 latach się właśnie rozkleił (kupiłem go za 60zł dla eksperymentu). Po wygrzaniu póki nie przekraczał 70 stopni to wszystko było pięknie (chodził przez tydzień), ale wystarczyło że włączyłem ze 2 razy furmarka na 5-10 minut żeby sobie doszedł do około 85 stopni i znowu musiałem go grzać. Furmark to może i dużo ale tak naprawdę wystarczyło mu włączyć już np. The Crew na średnich by miał 78 stopni, poprzedni właściciel tej 560tki grał na nim w GTA 5 i mówił że na GTA 5 to już norma była po 80-90 stopni zanim się rozkleił (a był to MSI GTX 560 (bez TI) Twin Frozr II OC. Potem już musiałem go grzać co 2-3 dni, aż do dnia kiedy postanowiłem mu zrobić delida jak na filmiku powyżej... Tyle że nie miałem niestety odpowiednich narzędzi i wyciąłem mu jakąś ścieżkę do któregoś z vramu i po przekroczeniu 400MB ramu już się wieszał i resetował kompa. Sprzedałem uszkodzonego za 100zł  :D .
W przeszłości miałem 8600GT (on nie ma ihsa) chłodzonego pasywnie który regularnie chodził po 80-90 stopni i na moje szczęście rozkleił się chyba z tydzień czy dwa przed końcem gwarancji ;) .
Dziewczyna z kolei w swoim stacjonarnym kompie też ma pasywnie chłodzone 8600GT który się jakieś pół roku temu rozkleił. Wygrzałem go na stacji Hot air, założyłem na rdzeń nowiutką dobrą pastę i do pasywnego chłodzenia dołożyłem jeszcze 12cm wiatrak :D . Taki 8600GT bez ihsa ze świeżą pastą i z dużym wiatrakiem nawet w Furmarku ma MAX 67 stopni i chodzi do tej pory ;) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...