Skocz do zawartości

Wymiana części w komputerze


Recommended Posts

Witam, zamirzam wymienić parę części w moim komputerze. Myślałem nad wymianą karty graficznej , RAMu i dysku twardego

 

Aktualny sprzęt:

CPU: Intel Core2 Duo E4300 1,8GHz (podkręcony z 1,8 do 2,8GHz)

karta graficzna: nVidia GeForce 7 7600 GS

dwa dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.7 80 GB mają z 10 lat

płyta główna: chipset Intel P965

pamięć RAM: DDR-2 667 1 GB i DDR-2 667 512mb

 

 

Wymieniam akrte graficzną bo nowsze Gry chodzą na minimalnej grafice... i ostatnio po mojej zabawie w podkręcanie coś się zepsóło bo kiedy włączam gry (crysis warhead, SPORE, sims3) to po 10 minutach grania resetuje mi się komputer (tak samo jest na wind 7 i win xp), RAMy i tu jest problem bo się zastanawiam czy dokupić tylko 2 gb w jednej kości czy te co mam wywalić i kupić 2 gb ale z częstotliwością 1066MHz. Dyski twarde jeszcze dają radę i tak się nad nimi zastanawiam czy kupić 500 gb czy lepiej zamiast dysku twardego dołożyć do karty graficznej...

 

czego oczekuje po nowym sprzęcie... napewno żeby komputer był szybszy w działaniu i to co najbardziej mnie interesuje to, to żeby wszystkie najnowsze gry chodziły na najwyższej grafice przy rozdzielcozści 1650 x 1050 z pełnym anty antyasalingiem. Najbardziej mi tu zależy na tym żeby na full ruszyły takie gry jak GTA4, Crysis, Mass Effect oraz Mafia II na którą czekam :)

system jakiego używam to windows 7

 

 

Myślałem o zakupie tych części:

karta graficzna: http://www.gral.pl/preview/Asus/Radeon_ ... _0_17.html

RAM: http://www.gral.pl/preview/DDR2_RAM/DDR ... ax_88.html

dysk twardy: http://www.gral.pl/preview/Samsung/Sams ... en_20.html

 

na części mam 700 zł

Link to post
Share on other sites

tak jest znikoma ale w tym sklepie mają te karty tyle że nie asusa ale Sapphire który jest za 469 zł

 

a co myślicie o ramie lepiej dokupić 2 gb czy lepiej wywalić te co mam i kupić 2 gb 1066MHz ? co do podkręcania to myślałem o tym ale wtedy jak z żywotnością ramu?

 

zasilacz to Zasilacz tracer 4life /400 400 wat

Link to post
Share on other sites

Zasilacz niestety do wymiany... Musiałbyś mieć trochę większy budżet. Moim zdaniem, z tym procesorem i dość niskim budżetem próbuj wziąć:

 

grafika: HIS 4670 IceQ ~300zł

dysk: jak wyżej ~200zł

zasilacz: http://www.allegro.pl/item656204974_now ... szawa.html ~130zł

ram: http://www.allegro.pl/item647262022_ocz ... fv_kr.html

 

Dodam, że to prawdopodobnie przez zasilacz są te problemy. Nie wyrabia, sprzęt nie może działać bez odpowiedniego zasilania i.. reset.

Link to post
Share on other sites

posty poznikały ale był post w którym użytkownik mi powiedział żebym zresetował biosa... tak zrobiłem i co :) i wszystko działa komp się nie resetuje przy grach... pewnie coś miałem namieszane ;)

 

torture

a radeon 4770 nie pójdzie na tym moim zasilaczu 400 watowym ?

 

a co do pamięci RAM to dlaczego te co mają 800 MHz ?

Link to post
Share on other sites

torture

a radeon 4770 nie pójdzie na tym moim zasilaczu 400 watowym ?

To nie kwestia tego, że zasilacz ma za mało watów, tylko że to bomba zegarowa. Nie ma żadnych zabezpieczeń, nie trzyma stabilnie napięć. Może działać bez problemu wiele lat, a może nagle paść i pociągnąć za sobą cały komputer - taki zasilacz z niespodzianką ;)

 

 

a co do pamięci RAM to dlaczego te co mają 800 MHz ?

Bo do twojego proca takie wystarczą, szkoda kasy na lepsze.
Link to post
Share on other sites

4770 nie jest jakimś wielkim prącożercą, 400W tarczy. Bardziej martwiłbym się o jakość tego zasilacza. Bardzo możliwe, że wszystko będzie działać, ale też mozliwe, że pewnego dnia już się nie odpali.

 

Pamięci 800, bo 1066 bardziej się nadają do OC właściwie. W wielku testach było pokazane, że nie ma za bardzo różnicy między 1066 a 800. No chyba, że różnica w cenie jest niewielka ;)

Link to post
Share on other sites

zaryzykuje i zostanę przy 4770 (a jak dostane wypłatę to kupie zasilacz i wtedy znów poproszę o pomoc... bo aktualny szumi)

 

 

a jeżeli teraz mam 1,5Gb ramu 667 i czy lepiej dołożyć 2 gb ramu 667mhz i mieć łącznie 3,5 czy lepie te wywalić i kupić tylko 2 gb 800

 

jest to duża różnica ?

 

 

i jeszcze co do kart graficznych to teraz 4770 porównuje z 4850 i znalazłem taką 4850

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Rad ... an_71.html

 

jest tańsza od 4770 hmm

Link to post
Share on other sites

Ja również polecam dokupić 2 GB ramu 667, chociaż w przypadku zakupu np. 2x2 GB OCZ Platinium 800 CL4 pewnie zobaczyłbyś pewną różnicę w wydajności.

 

3,5GB a w razie czego zawsze można podkręcić na te 800 MHz

Niestety nie zawsze można sobie od tak podkręcić. Zwłaszcza jeśli są to ramy z jakiejś serii Value (albo coś w tym stylu): bez radiatorów, które nie są kierowane do overclockerów, wtedy podkręcić ram jest naprawdę trudno.

Link to post
Share on other sites

no dobra to wtedy kupuje te ramy co podałem i dysk i zmieniam karte graficzną na radeona 4850 bo tańszy i niby troszkę lepszy od 4770

 

no i do kupie zasilacz tylko prosił bym od razu o taki żeby był cichy bo aktualny troszke jest głośny ;/ i żeby wystarczył na kolejne 2 lata xD albo i dłużej ...

 

wszystkie części kupuje z sklepu gral.pl wiec jak byście mogli to podajcie mi link do zasilacza z tej strony bo dość słabo się znam na zasilaczach a nie chce kupić tandety

Link to post
Share on other sites

Na pewno wszystko będzie chodziło znacznie lepiej, ale nie licz na taki całkowity FULL w 1650x1050... Żeby Crysis był na full z anty to potrzeba karty pokroju GTX285.

A co do grafiki to proponuję GTS250 1GB (9800GTX), chyba że wolisz AMD/ATI

Link to post
Share on other sites

geforce 9800 gtx ponad 600 zł a gdzie ram, dysk i zasilacz...

 

raczej jednak kupie 4850 bo tańszy ale jeszcze nie teraz muszę dozbierać na zasilacz

 

a za rok wymienię karte graficzną... nie musisz wszystko na najwyższych z anty... działać... ważne żeby ruszyło gta i mafia II

 

dobra dzięki za pomoc ! pod koniec następnego tygodnia wszystko kupie :lol:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...