Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem karty na vga


Recommended Posts

Witam mam trochę głupi problem , przy odpinaniu kabli od komputera uszkodziłem przejściówkę vga na dvi (24-1) . W karcie mam wejście pod hdmi dvi i vga a w monitorze tylko vga . Gdy chce podłączyć kartę graficzną na vga to na ekranie pojawia sie tylko no signal . Jest jakiś sposób zeby to podłączyć na vga ? Czy muszę kupić nową przejściówkę ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli to była zwykła przejściówka z DVI-I na VGA to takie kosztują chyba z 5zł nowe więc nie wiem w czym problem kupić przejściówkę.
Owszem są jeszcze konwertery obrazu z innych portów na grafice do VGA ale tracisz na jakości obrazu a i takie konwertery kosztują 50-100zł i w górę i nie gwarantują dobrej jakości i kompatybilności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzsiaj pochodziłem troche po sklepach i nie znalazłem zadniej przejściówki vga cyfrowej były tylko analogowe a one mi nie pasują .

A jeśli w karcie graficznej mam wejście vga w monitorze tez i kiedy podpinam je kablem na monitorze pokazuje sie tylko no signal , mozna to jakoś naprawić ? 

Link to post
Share on other sites

Napisz może jaką masz kartę graficzną bo już się trochę pogubiłem. Skoro masz VGA na karcie i VGA na monitorze to zwykły kabel VGA załatwia sprawę (a przynajmniej powinien jeśli nic nie popsułeś), jeśli jednak nie masz VGA na grafice to albo masz w niej DVI-I które ma sygnały Cyfrowe i analogowe (24+5) lub DVI-D które ma tylko cyfrowe (24+1). Także jeśli na grafice nie masz VGA, a DVI masz w wersji DVI-D to nie potrzebujesz przelotki, ty potrzebujesz wtedy konwertera obrazu z cyfrowego na analogowy (koszt takiego to od 50zł w górę) jeśli chcesz to podłączyć pod monitor który ma tylko VGA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To albo oprócz popsucia przejściówki przy odpinaniu popsułeś też gniazda w karcie grafiki albo kabel VGA (jeśli masz możliwość sprawdź na innym kablu VGA). Możesz jeszcze przyjrzeć się gniazdom na karcie grafiki czy nie zostały w tym złączu DVI-D żadne ułamane piny w środku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim razie to by wskazywało na usterkę czegoś innego, jeśli masz obraz i w biosie możesz śmigać a komp się resetuje gdy ma wejść do windowsa. Może to być wina dysku twardego, albo uszkodzony, albo pojawiły się na nim bad sectory albo może gdzieś wtyczki od dysku się w kompie w środku poluzowały. Posprawdzaj wtyczki zasilania dysku i kabel sata czy dobrze siedzi do dysku i przy płycie głównej.
czy wtyczki odpinałeś na włączonym komputerze? Bo jeśli tak to poprostu mogłeś szarpnąć całym komputerem i dysk mógł się uszkodzić.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możliwe ze karta jest uszkodzona ? Lub np jest problem ze sterownikami karty ? Przed czyszczeniem komputera zrobiłem format moze mieć na to jakiś wpływ ? Teraz zauważyłem ze  bios uruchamiał sie z karty zintegrowanej. Niby jak komputer widzi karte w biosie 

Link to post
Share on other sites

A podłączyłeś kabel do karty graficznej czy do złącza na płycie głównej?
Bo jeśli podłączyłeś pod płytę główną to nie dziw się że chodzi ze zintegrowanej.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj wyjąć i ponownie zamontować kartę graficzną w slocie, a potem podłącz monitor pod tego Geforcea i zobacz czy będzie to samo.

Możliwe też że w biosie masz ustawione aby obraz był wyświetlany ze zintegrowanej karty graficznej, i musisz wtedy w biosie przestawić by korzystał z dodatkowej karty graficznej i wtedy podepniesz się pod tego GEforcea.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy po formacie zainstalowałeś jakiś system operacyjny?
I jeszcze raz, Jak masz podłączony monitor do karty graficznej dodatkowej to pokazuje ci się logo msi i potem czarny ekran może być czarny ekran ale gdzieś w lewym górnym rogu może być mała migająca biała kreseczka? Czy w trakcie tego komputer się wyłącza lub resetuje czy po prostu stoi na czarnym ekranie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Błąd A2 podobno oznacza że jest to wina Dysku HDD lub SSD lub jakiegoś CD/DVD romu/nagrywarki.
Także sprawdź dobrze kable od napędów płyt, oraz dysków twardych czy są dobrze podpięte, czy nie są powyginane lub uszkodzone kable między dyskiem a płytą główną.
Czy po formacie udało ci się zainstalować system operacyjny?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy w ostatnim czasie coś dołożyłeś lub dokupiłeś do tego komputera?
Jaki masz zasilacz? marka, model, moc ile wat.
I czy po tym jak błąd a2 zniknął próbowałeś zainstalować system? kazałeś mu by ruszył instalację z płyty?

Link to post
Share on other sites

Spróbuj na zintegrowanej grafice poprzez bios wgrać/zaktualizować do najnowszej wersji biosu.
Nowa wersja Bios wersja V2.B do pobrania z oficjalnej strony MSI:
https://pl.msi.com/Motherboard/support/H97M-G43.html#support_download

Ściągnij go, wrzuć plik biosu na jakiś pendrive i w biosie M-Flashem go zaktualizuj do tego najnowszego.
I po aktualizacji spróbuj zainstalować system.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

tez nic


Teraz przy próbie instalacji pojawiła sie nazwa procesora usb porty sata i powiadomienie ze wszystko sie zresetowało . Są 2 możliwości f1 - run setup i przenosi do biosu oraz f2 przez co komputer znowu resetuje sie w kółko . 

Edytowane przez oskarmargo
Link to post
Share on other sites

Powoli kończą mi się pomysły, gdy człowiek tego nie widzi na własne oczy to ciężko jest coś zdiagnozować przez internet.

Możesz jeszcze spróbować wypiąć i wpiąć ponownie pamięci ram, i sprawdzić czy coś się zmieniło.

Przyjrzyj się jeszcze czy wiatrak na procesorze chodzi jak należy, czy nic go nie blokuje czy się nie zatrzymuje czy w trakcie pracy komputera kręci się tak jak powinien.

Jeśli to nie pomoże spróbuj jeszcze całkowicie odłączyć komputer od wszystkiego, szczególnie od zasilania. Potem możesz jeszcze spróbować delikatnie wyjąć Biosową bateryjkę z płyty głównej, i tak na wyjętej bateryjce i kompie odpiętym od wszystkiego przytrzymaj wciśnięty przycisk zasilania przez 30s może minutkę. Potem załóż bateryjkę, wejdź do biosu i po pierwsze ustaw w biosie poprawną datę i czas, ustaw grafikę na dodatkową podłącz się pod nią i spróbuj zainstalować system.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...