Skocz do zawartości

8800 GTX - problem


Recommended Posts

Witam.

Otóż od wczoraj pojawił się u mnie dosyć poważny problem z w/w grafiką. Ale po kolei. Na samym początku od czasu do czasu, były jakieś zwisy systemu. Potem wyskakiwało mi czarne ekrany, a po chwili "system windows naprawił nieprawidłowe działanie sterowniku (kod 43)... no a teraz mam zielone linie wzdłuż ekranu (przy biosie już się sypie) ... i pisze ze posypał się sterownik. Nastąpiła zmiana rozdzielczości... Przeinstalowywałem sterownik na nowszy, starszy... nie pomogło. Z tego co przeczytałem, to karta do wyrzucenia, ale trafiłem na angielski post o moim problemie i z tego co widzialem ludzie mu dziękowali. Także jeżeli ktoś byłby w stanie wytłumaczyć?

 

"Not to worry, I've fixed it now, solution is as follows.

 

I found a few differences in readings on the bottom rear section of the board, but it's literally filled with loads of tiny components it would be a very hard job to narrow it down to a single component since they're all connected on the circuit board and it's been a long time now since I was doing fault finding for my diploma in electronics.

 

Rather than replace all the components on that section of the board I followed someone else’s guidance that’s also experienced this problem:

 

1) Removed the heat sink and I/O shield so the card was naked

2) Made four metal balls of aluminium foil

3) Pre-heated my over to 385oF

4) Placed the card on a metal baking try using the balls of aluminium to support the card on four corners (not touching any components)

5) Waited for the over to reach the correct temperature then placed the card in the over for 9 minutes

6) Removed the card from the oven once my stop-watch had reached 9 minutes and placed on the side for 1 hour to cool down

7) After waiting about an hour I re-attached the heat sink and I/O shield then tossed the card back in my computer and voila problem solver, no more vertical green dots on boot and no more error code 43

 

Please note: This is not a guaranteed fix and although this has worked for me and many others this might not work for your card and could potentially cause more harm. If your card is under warranty then send it back to be properly repaired, but if you're not going to get your card repaired and you're only going to throw it away anyway then it might be worth giving this a go."

 

Bardzo dziękuje z góry za wszelką pomoc :P

Link to post
Share on other sites

8800 maja do tego ze sie po jakims czasie psuja... ale mozna je "naprawiac" wygrzewajac je w piekarniku :P. Wydaje sie to dziwne ale to dziala, bylo juz pare takich tematow, ale w skrocie: Sdejmuje sie z karty plastikowe elementy i ogolnie CALE chlodzenie, obwija, albo tylko kladzie sie karte na foli aluminiowej i owija sie ja tak zeby nei dotykala do zadnych elementow sama z siebie w piekarniku, potem ustawia sie piekarnik na jakas temperature (chyba cos kolo 200 stopni :< nie pamietam dokladnie) i do piekarnika na 10 min, potem sie wyciaga odczekac trzeba troche czasu, zalozyc nowa paste termoprzewodzaca na karte, spowrotek chlodzenie i jakis czas cieszyc sie naprawiona karta, do momentu jak znowu cos w niej padnie :/

Link to post
Share on other sites

to musisz wpisać w google frazy typu "wygrzewanie karty graficznej". na spryciarze.pl był też poradnik. z tego co pamiętam zdejmujesz wszystko z karty poza śledziem żeby miała z jednej strony na czym się oprzeć. rozgrzewasz piekarnik do 180 st C. jak sie nagrzeje wsadzasz kartę na równe 8 minut z termoobiegiem. po 8 minutach wyłączasz tylko grzałki i zostawiasz włączony wentylator i pokrywe aby karta wystygła. jak już będzie się dało ją dotknąć to ją wyjmujesz, czekasz aż ostygnie całkiem. potem nakładasz pastę, chłodzenie , tańczysz taniec nekromana żeby wszystko się udało i gotowe ;)

Link to post
Share on other sites

ja przewaznie skladam w ofierze 2 dziewice i 8 kotow a potem tanie meksykańskiej burzy... z natury dziala.

O dziwo ta metoda jest bezpieczna, jesli oczywiscie nigdzie nie uszkodzisz mechanicznie karty i pozwolisz jej ostygnac po calym zabiegu, a nastepnie zamontujesz nowa paste i dobrze wlozysz uklad chlodzacy, jesli zrobisz wwzystko powoli i dokladnie na pewno karta odpali... a czy zacznie dzialac poprawnie? Tego nikt nie wie ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...