Skocz do zawartości

Komputer dla gracza i grafika 2D/3D do ok. 4500


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w złożeniu komputera o następujących właściwościach:

 

  • Zastosowanie komputera : gry, Photoshop, Blender
  • Maksymalna kwota : około 4500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu dwóch tygodni
  • Których części potrzebuję : buda bez monitora, klawiatury ani myszki
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : full HD, EIZO Foris FS 2434
  • Specjalne wymagania : "żeby nie był brzydki"
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/knIViK/

 

To ma być komputer dla mojej dziewczyny, która maluje w 2D i chce zacząć robić grafikę w 3D. Niestety, jak sam składałem, to przekroczyłem kwotę o 1500 zł, kwota jest elastyczna, ale nie aż tak ;)
Dziewczynie zależy na 16 GB RAM i dobrym procesorze. Trochę krzywo patrzy na zmianę na i5... 

Jeśli chodzi o kartę graficzną, to zastanawiam się, czy warto poczekać na 1060.

 

Link to post
Share on other sites

No to masz mały problem - standard w sumie w tego typu sprzętach - musi wybrać gry czy praca, bo jedno z drugim z takim budżetem nie idzie w parze.
Może mieć i7 + 16-32GB ramu i jakieś tam GPU (750ti), albo i5 + gtx970. Jest też szansa na taki bardziej "PRO" sprzęt ale wymagana dopłata do 5000-5500zł - mowa o 6 rdzeniowym 5820, głównie pod kątem 3D. Jak 2D jest prio to mainstreamowa i7 wystarczy w zupełności (oczywiście OC obowiązkowe).


W twoim zestawie kłuje w oczy starsznie drogie GPU, które według mnie nie jest tutaj najważniejsze. Poza tym ten element najszybciej się zestarzeje, cena  w dół spadnie ... odradzam tego typu zakup.
Dysk SSD 120GB - przesadziłeś :) nie dość że taniocha średniej jakości to do tego malutki (120GB obecnie to zbyt mało na os + programy i gry. Polecam Cruciala MX200 w miejsce Sandiska i minimum 250GB pojemności - ceny w dół lecą i niema co oszczędzać w tym miejscu. 

Link to post
Share on other sites

Na B150 6700K nie podkręcisz, nieopłacalny zasilacz, bardzo lichy SSD.

 

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/ 

1 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

1 x Crucial 16GB 2133MHz CL15
1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425
1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
1 x Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)
1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)
1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)
1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze
3637zł do tego polujesz na używaną 970 za te ~900zł

 

MOBO dobrze wyposażone z mocną sekcją zasilania,

dużo szybszy SSD na lepszym kontrolerze, 

równiez wyciszona obudowa wyposażona w trzy 120mm wentylatory z regulatorem obrotów, jak i piwnicą na PSU,

zasilacz z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.

Wydajniej to tylko używane i7 pod LGA 2011.

Link to post
Share on other sites

Na B150 6700K nie podkręcisz, nieopłacalny zasilacz, bardzo lichy SSD.

 

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/

1 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

1 x Crucial 16GB 2133MHz CL15

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)

1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze

3637zł do tego polujesz na używaną 970 za te ~900zł

 

MOBO dobrze wyposażone z mocną sekcją zasilania,

dużo szybszy SSD na lepszym kontrolerze, 

równiez wyciszona obudowa wyposażona w trzy 120mm wentylatory z regulatorem obrotów, jak i piwnicą na PSU,

zasilacz z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.

Wydajniej to tylko używane i7 pod LGA 2011.

Obudowę wziąłbym tańszą http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=72304

a DDR4 szybsze i z radiatorami

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=72215

Link to post
Share on other sites

 

 

Głównie robi 2D, 16GB powinno wystarczyć.
Powinno ... jak piszę że 16GB to przymało, jeszcze przy DigitalPaintingu to nie autor wie lepiej - ignorancja level master. Powodzenia w takim razie. 
Link to post
Share on other sites

Darro - daruj sobie tego typu komentarze, bo za długo tutaj nie zabawisz - to nie chodzi o kasę, tylko o komfort pracy. Następnie "nie wiem = nie piszę" - proste i logiczne.


Xarix wyczerpał temat pamięci - od siebie dodam że ilość ma znaczenie, a prędkość schodzi na drugi plan.
Minimum to 16GB, 32GB jest już OK, 64GB i więcej to już indywidualnie - zazwyczaj osoby decydujące się na takie ilości pamięci wiedzą w jakim celu je nabywają.


Jeszcze raz - składamy maszynę porządną pod DigitalPainting + co nie co 3D, czy może gamingową stację gdzie DP i 3D bedą działać jako tako, ale będzie można pograć ? Coś za coś jak to w życiu bywa  ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Zresztą przy obecnych cenach pamięci IMO branie tylko 16GB to bezsens.
 

I tak i nie, kasa, to nie jest budżet na zestaw do pracy i gierki. Trzeba z czegoś zrezygnować.

 

Można zejść z obudowy na M35 czy nawet RG3, ale tutaj tracisz na wyciszeniu, wentylacji i możliwości rozbudowy.

Z płyty zbytnio już sęe nie zejdzie, MSI Z170A- G43 PLUS to 30zł mniej a słabsza sekcja i gorsze wyposażenie.

PSU, cóż jest VS550 za 190zł, ale to już nieco gorsza platforma z krótszą gwarą.

GPU, można iść w używaną 770 za ~500zł.

Nie wiem, może gdzie indziej wyrwiesz 6700K w lepszej cenie i po zmianie innych gratów j.w. zmieścisz 32GB na start.

Link to post
Share on other sites

I tak i nie, kasa, to nie jest budżet na zestaw do pracy i gierki. Trzeba z czegoś zrezygnować.

Dokładnie.

 

Ale zauważ to:

Niestety, jak sam składałem, to przekroczyłem kwotę o 1500 zł, kwota jest elastyczna, ale nie aż tak  ;)

Link to post
Share on other sites

Same here - ręce opadają ... Zapytaj jej czy gierki za kilak lat na chleb zarobią  ;) 
Jak 16Gb starcza jej przy DP, a gierki są najważniejsze - to ja podziękuje i powodzenia życzę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...