Skocz do zawartości

Nowa myszka dla niedzielnego gracza FPS [~100zł]

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez silentmichal,

Recommended Posts

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem nowej myszki. W tej materii jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość :) . A więc do rzeczy:

§  Budżet: 100zł (+-30zł)

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Tracer shark TRM-149

§  Jaką masz obecnie podkładkę: brak (stół)

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: jedyna dostępna - 800DPI

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ~ 10cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS: Battlefield 3, 4, Crysis 3, SW:Battlefront, ale także różne RPG takie jak gry z serii Wiedźmin, Gothic itp.

§  Ile przycisków używasz w myszce: 3 standardowe (2 główne + kółko)

§  Chwyt: Taki sam jak w mojej starej myszce (niestety nie wiem czy to palm grip czy finger grip, jak mówiłem w tej kwestii jestem noob)

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Chyba 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka): 13cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Stara zaczyna szwankować (jedno kliknięcie powoduje taki skutek jakbym kliknął 2x, kółko źle przewija), poza tym  pewnie przydałyby się lepsze parametry (odświeżanie, może zmienne DPI albo coś)

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Liczba przycisków - nie potrzebuję żadnych dodatkowych, ale jeśli są w standardzie to mogą sobie być. Najważniejsze żeby się dobrze grało zarówno w FPSy jak i RPGi.

Pozdrawiam,

Michał.

Ciekawa propozycja, na spokojnie sobie ogarnę :)

A jeszcze co do starej myszki, mam tam takie "wyżłobienia" na palec serdeczny i mały (zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono):

362516_3_f.jpg

Są jakieś gryzonie z takimi "dołkami"? Czy to dużo większy koszt?

Czy może łatwo się przyzwyczaję do nowej myszki?

PS. Czy warto inwestować w podkładkę do myszy? Wspomnienia z dzieciństwa z takich podkładek mam raczej złe (ślizgająca się, szybko zużywająca i generalnie niepotrzebna tandeta :P). Ale pewnie przez 10 lat sporo się zmieniło?

Edytowane przez silentmichal

Aa rozumiem. A mam pytanie jeszcze do samej myszki, czy kółko robi w niej "cyk cyk" i czy jest jakoś ogumowane? Chodzi mi o to, że w niektórych myszkach spotykam się z takim kółkiem które sprawia wrażenie jakby było nasmarowane olejem i w ogóle nie czuć że się obraca, a to mi bardzo przeszkadza.

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

• 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

//EDIT

Więc zakupiłem tą A90 i dzisiaj odebrałem.

Faktycznie bardzo.. sympatyczna ta myszka ;).

Dobrze leży w dłoni, pięknie świeci, a co najważniejsze - działa naprawdę szybko i bez zarzutu. Statystyki w grze od razu się polepszyły a ja sam odczułem większą kontrolę nad żołnierzem (nie ma żadnych "poślizgów" albo opóźnień/akceleracji). Także jestem naprawdę zadowolony, dobrze mi doradziliście :).

Jedyne co mi troszkę przeszkadza to to, że aplikacja do myszki zajmuje 120MB RAMu, więc trochę sporo ale koniec końców.. przeżyję ;). Sama w sobie jest fajna, można sterować trybami pracy, kolorami, klawiszami i wszystkimi bajerami, aczkolwiek tłumaczenie polskie okropne. Przeinstalowałem na wersję angielską.

Co do podkładki - to była dobra decyzja żeby ją zakupić. Kupiłem ostatecznie A4 Tech XGame X7-300MP (taka jak 500MP tyle że jeden z wymiarów jest trochę mniejszy). Jedyna jej wada to taka, że jej rogi są podwinięte ale to nie problem bo wystarczy na dzień/dwa zwinąć ją na drugą stronę i się wyprostują.

Także z zakupów jestem zadowolony, polecam każdemu taki zestaw :). Wydałem dokładnie 100zł, ani grosza więcej czy mniej.

PS. Mam jeszcze tylko jedno pytanie, Domyślnie po zainstalowaniu tych dodatkowych sterowników wyłączona jest opcja "Zwiększ precyzję wskaźnika" w Panelu sterowania. Jak sobie to włączę to nic się nie skiełbasi i nie zepsuje?

Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...