Skocz do zawartości

Ocena zestawu + wybór karty graficznej


Recommended Posts

Witajcie,

Zdecydowałem się na taki zestaw, postawiłem na lepszą płytą główną aby było można w przyszłości dobrze kręcić procesor - przyda mi się moc obliczeniowa.

 

https://www.morele.net/inventory/info/FVZyJG/ - może ma ktoś jakieś uwagi ? :)

 

Chcę dokupić jeszcze kartę graficzną i tutaj zwracam się z prośbą do was abyście pomogli mi wybrać. Chciałbym kartę gdzie będzie można spokojnie pograć w najnowsze tytuły i żeby troszkę służyła. Czekałem długo na Radeona rx 480 ale się okazało że nie jest wydajniejszy od gtxa 970, bierze więcej prądu i podobno suszarka do włosów, a o OC już nie wspomnę. Na początku zdecydowałem się na gtx 1070 ale jednak szkoda mi tyle pieniędzy. Wolę dokupić jeszcze jakiś drugi monitor do pracy. 

 

Szukam karty w granicach 1300 zł max. Powinienem postawić na coś ze stajni radeona czy gtx 970 od MSI? Czy też jak dużo nie gram kupić coś poniżej 1000 zł? Gram sporadycznie. Do gtx 970 pewnie polityka nvidi sprawi że nie będzie już wydawanych lepszych sterowników aby zachęcić do nowych kart.

 

Dzięki za pomoc i wszelkie uwagi

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/

ten zasilacz spokojnie starcza, zakładając że nie planujesz więcej niż 1 karty graficznej. Duża oszczędność a zasilacz porządny.

 

Co do grafiki, patrząc na budżet, za 1300zł. Najlepiej poczekać co pokaże gtx 1060 i za ile będzie. Można rozważyć radeon rx 480 ale dopiero jak pojawią się niereferenty. A jak się śpieszy to brać gtx'a 970.

Link to post
Share on other sites

Jak poprosić o pomoc w dziale "Komputery, zestawy komputerowe"

 

Jak poprawnie skonstruujesz temat, to na pewno ktoś Ci pomoże. Zwłaszcza, że można zmienić kilka rzeczy. Zasilacz dla graczy,serio ? :roll:

Domyślasz się, że za niższą cenę można mieć podobny/lepszy zasilacz??

Sorki, faktycznie mogłem umieścić post nie w tym dziale. Zasilacz jak zasilacz nie skupiałem się że dla graczy, ale no za późno już zamówiony, faktycznie może dałoby się coś kupić lepszego ale nie wiem, no trudno :) Zorientuję się może jednak da się jeszcze wymienić.

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/

ten zasilacz spokojnie starcza, zakładając że nie planujesz więcej niż 1 karty graficznej. Duża oszczędność a zasilacz porządny.

 

Co do grafiki, patrząc na budżet, za 1300zł. Najlepiej poczekać co pokaże gtx 1060 i za ile będzie. Można rozważyć radeon rx 480 ale dopiero jak pojawią się niereferenty. A jak się śpieszy to brać gtx'a 970.

Właśnie nie wiem czy to jest dobry czas na kupowanie grafiki i pytanie za ile stara seria stanieje :) może poczekam na niereferenty rx 480 ale chyba są problemy z OC :) zailacz 450W wystarczy do i7 jakbym kiedyś chciał porządnie kręcić? 

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to, że nie zastosowałeś się do wzoru... Jak mamy Ci pomóc jak nie podałeś najważniejszych informacji? Czy tak ciężko zapoznać się z regulaminem :/

 

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Poza tym ten zasilacz który już zamówiłeś jest mocno przepłacony, a także można znaleźć lepszy zasilacz niż ten który podał Killer625 w takim przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera: programowanie (kompilacja dużych projektów), sporadyczne granie w fajnej jakości
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~1300 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Już zamówiony :) - do lekkich korekt
  • Których części potrzebujesz?: Karta graficzna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? TAK
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: full hd
  • Specjalne wymagania: cichy zestaw
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.n...ry/info/FVZyJG/ 

proszę o ocenę zestawu, myślę ze dogadam się z morele i ewentualnie można coś wymienić, faktycznie zasilacz mógłby być GOLD przeoczyłem to skupiając się na pozytywnych komentarzach wybranego przeze mnie BE QUIET!. Jakieś uwagi do wybranych kości ram lub czegoś innego? :) 

 

A nad kartą graficzną dalej się waham czy teraz kupować coś czy czekać :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz daj RM550X. Obudowa napewno nie ten żałosny Corsair. Jak coś z oknem to już lepiej NZXT 340 / Phanteks P400

 

Z GPU to albo GTX 970 albo czekaj na GTX 1060 

Pewnie tak zrobię i na grafikę poczekam. Zasilacz pewnie zmienię na taki jak polecasz lub coś innego cichszego w serio GOLD . A obudowa wydawała mi się w porządku dlaczego masz jakieś uwagi do niej? Chodzi o stylistykę czy jakoś wykonania i wyciszenie?

Edytowane przez holo93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...