Skocz do zawartości

Parę nowych podzespołów, będzie ok?


Recommended Posts

Nie będzie ok.RX 480 do procesora z zablokowanym mnoznikiem to kiepski pomysł.Za ta cene bierz GTX 970 od EVGA i dopłac 40zl do zasilacza Super Flower Amazon 450w.Bedzie lepiej, bezpieczniej i wydajniej

Kolega woli przyszłościowe 8gb i nową generacje kart.

Czemu kiepski?

Link to post
Share on other sites

Kolega woli przyszłościowe 8gb i nową generacje kart.

Czemu kiepski?

Temu że przy zablokowanym CPU grafika od AMD traci na wydajności i przegrywa masakrycznie z gtx 970, który jest w tej samej cenie.RX 480 nawet przy procku I7 6700k kręcony do 4,5GHz ledwo dogania gtx 970 i to też nie wszędzie.Po prostu te karty to niewypal.Zwlaszcza, że mają problemy z pobieraniem ponad 80w z linii PCI-E, zarejestrowano nawet ponad 100w z tej linii, przy czym maksymalnie może być tam 75w.Przy starszych płytach można uszkodzić złącze PCI-E.

 

Przyszłościowe 8GB vRAM nic Ci nie da, stracisz conajmniej 15fps w porównaniu do gtx 970.

Edytowane przez Stasio132
Link to post
Share on other sites

Temu że przy zablokowanym CPU grafika od AMD traci na wydajności i przegrywa masakrycznie z gtx 970, który jest w tej samej cenie.RX 480 nawet przy procku I7 6700k kręcony do 4,5GHz ledwo dogania gtx 970 i to też nie wszędzie.Po prostu te karty to niewypal.Zwlaszcza, że mają problemy z pobieraniem ponad 80w z linii PCI-E, zarejestrowano nawet ponad 100w z tej linii, przy czym maksymalnie może być tam 75w.Przy starszych płytach można uszkodzić złącze PCI-E.

 

Przyszłościowe 8GB vRAM nic Ci nie da, stracisz conajmniej 15fps w porównaniu do gtx 970.

To może przekonam go do 390, sam używam dobrze się sprawuje.

Link to post
Share on other sites
Temu że przy zablokowanym CPU grafika od AMD traci na wydajności i przegrywa masakrycznie z gtx 970,

Warto wspomnieć, że tylko w DX11. 

 

To może przekonam go do 390, sam używam dobrze się sprawuje.

DX11 przy zablokowanym CPU sterownik będzie je mocno obciążać.

 

Zacznijmy od początku:

 

 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

 

 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

To może przekonam go do 390, sam używam dobrze się sprawuje.

 

Warto wpsomnieć, że tylko w DX12. 

DX11 przy zablokowanym CPU sterownik będzie je mocno obciążać.

 

Żadnych AMD pod zablokowany procesor.DX12 poprawia sytuacje narzutu sterownika, ale nadal jest to widoczne.Dodatkowo DX12 jest jeszcze bardzo rzadko wykorzystywany.

 

Bierz GTX 970 od EVGA za około 1300zł i będzie najwydajniej

No i zasilacz na Super Flower Amazon 450W

Link to post
Share on other sites

Żadnych AMD pod zablokowany procesor.DX12 poprawia sytuacje narzutu sterownika, ale nadal jest to widoczne.Dodatkowo DX12 jest jeszcze bardzo rzadko wykorzystywany.

 

Bierz GTX 970 od EVGA za około 1300zł i będzie najwydajniej

No i zasilacz na Super Flower Amazon 450W

Używam 390 przy i5 4460 i sprawuje się wyśmienicie.

  • Zastosowanie komputera : Granie
  • Maksymalna kwota : 1600+- 20 dychy
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Tylko karta i zasilacz
  • Których części potrzebuję : Karta graficzna i zasilacz
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1366x768
  • Specjalne wymagania : WIesiek ultra
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : i5 760, asus p7h55-m, ramy 2x4gb zasilacz no name 500w. buda https://www.morele.net/obudowa-fever-sh09a-bk-bk-shinobi-lcd-ppfc400-159540/
  • Własna propozycja zestawu : 390 + antec 500
  • Inne : ---
Edytowane przez Xtremox0912
Link to post
Share on other sites

Żadnych AMD pod zablokowany procesor.DX12 poprawia sytuacje narzutu sterownika, ale nadal jest to widoczne.

Aha

http://pclab.pl/art70318-24.html

http://pclab.pl/art70318-18.html

 

Bierz GTX 970 od EVGA za około 1300zł i będzie najwydajniej

Nie ma to jak pchać nowe stare karty przed premierą następcy....

 

Super Flower Amazon 450W

Ponad 200 zł za 450 W i brak modularności to trochę przegięcie. Corsair CX 450W.

 

 

Używam 390 przy i5 4460 i sprawuje się wyśmienicie.

Nie grałeś w grę mocno obciążającą procesor.

 

 

 

Rozdzielczość mojego monitora i model : 1366x768

Do takiej rozdziałki to 960-tka wystarczy... 

Poza tym przy takim CPU to GPU będzie przez nie ograniczane, a 390-tka przybiłaby gwóźdź do trumny swoim narzutem sterownika.

Link to post
Share on other sites

CPU jest słabe jak na mocniejsze GPU, monitor ma małą rozdziałkę - szkoda pieniądze wyrzucać w błoto.

 

Grałem w wieśka, primala, gta v nie wiem czy to gry mocno obciążające procek.

Zagraj w Crysisa 3 lub jakiegoś RTS - zobaczysz jaki Ci FPS gruchnie.  

#7 post z tematu:

http://forum.benchmark.pl/topic/183786-czy-i5-4440-będzie-za-słaby-do-msi-r9-390/

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

 

 

EVGA jakoś ma ponad 1300MHz na rdzeniu a jeszcze dla odważnych można ją wyżyłować.Poza tym mówiłem o zablokowanych mnożnikach a ty mi dałeś testy z i7 6700k :V Gdzie tu logika? 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_amd_radeon_rx_480_polaris_test_karty_graficznej?page=0,19

Wolniejszy referent chyba nie dziwi ? Różnica za mała żaby zdecydować o wygranej lub przegranej tej karty pomijając problemy konstrukcyjne referenta... 

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premiera_amd_radeon_rx_480_polaris_test_karty_graficznej?page=0,19

Wolniejszy referent chyba nie dziwi ? Różnica za mała żaby zdecydować o wygranej lub przegranej tej karty pomijając problemy konstrukcyjne referenta...

No właśnie i zobacz sobie w tym linku sytuację RX 480 przy zmianie procka na zablokowana jednostkę.Nie wspomnę o poborze około 80 - 100w z linii PCI-e Edytowane przez Stasio132
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wspomnę o poborze około 80 - 100w z linii PCI-e

Tylko po OC i w referencyjnych konstrukcjach.  

 

http://i.imgur.com/rQsAM8b.jpg

Widzę i5 4460, widzę i3 4170 - porównywalne wyniki, które są słabsze z racji CPU.

Link to post
Share on other sites

Okej, nadal kolego widzę że albo nie czytasz moich wypowiedzi w całości, albo czytanie ze zrozumieniem boli.

 

Mowie, ze dx12 poprawia ta sytuacje z procesorami, a w dx11 nie jest tak kolorowo, a ty nadal sypiesz testami z dx12...

 

Co do Super Flowera Amazon 450w, testowałem go i odpadal przy obciążeniu 130%, czyli potrafił oddać 600w i taki zestaw zasilić.Wiec nie mów mi tu o słabej konstrukcji, bo ten Corsair tyle by nie dał rady.Za jakość się płaci

Edytowane przez Stasio132
Link to post
Share on other sites

 

 

a ty nadal sypiesz testami z dx12...
 

Dlaczego tak kurczliwie tego DX11 się trzymasz ? Coraz więcej gier będzie otrzymywać DX12 od razu na premierze bez czekania na jakieś łatki i taki argument będzie odchodzić do lamusa, że narzut sterownika jest duży. Jeżeli karta ma być przyszłościowa to lepiej poczekać na autorskie wydania nowej architektury, a nie wciskać leżak magazynowy...

 

 

 

Co do Super Flowera Amazon 450w, testowałem go i odpadal przy obciążeniu 130%, czyli potrafił oddać 600w i taki zestaw zasilić.Wiec nie mów mi tu o słabej konstrukcji, bo ten Corsair tyle by nie dał rady.Za jakość się płaci

Korsarz to nie żadna tania budżetówka, więc o jakości to mi tu nawet nie mów. Poza tym zdajesz sobie sprawę, że zestaw potrzbuje w porywach 300 W, a zasilacz ma na 12 V ponad 400 W ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...