Skocz do zawartości

Komputer Dla gracza do 10500 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Granie na wysokich ustawieniach

  • Maksymalna kwota :10500

Czy będę podkręcać sprzęt? :Tak

Których części potrzebuję :Cała Buda

Rozdzielczość mojego monitora :1920x1080 144hz

Części z poprzedniego komputera :dyski twarde,nagrywarka

Specjalne wymagania :Podstawka 2011-3,dużo usb i obudowa nzxt h440 midi-tower

Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/4cr4c/

Inne :mogę się zgodzić na wodne chłodzenie :P

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Jakie dokładnie są to dyski twarde?

Myślę że do gier aż nadto wystarczy topowy skylake na 1151.

Moja propozycja: klik

 

CPU: i7 6700k- pakowanie się w 2011-3 wg mnie to trochę strata kasy. Minimalny albo zerowy zysk fps i o wiele większy wydatek.

Chłodzenie: nzxt Kraken X61- chłodzenie wodne w zintegrowanym, cichym i wydajnym zestawie.

MOBO: Asrock Gaming K4- przy tym chłodzeniu i płycie można już pobawić się w fajne OC. 

Buda: Taka jaką proponowałeś (pozwoliłem sobie dodać LEDy bo taka buda z oknem i podzespoły aż proszą się o podziwianie.

PSU: Chiftec GDP-750C Dałem aż 750W aby w przyszłości można było dołożyć drugą kartę do SLI.

 

Sprzęt za taką kasę będzie się nudził przy grach w FHD.

Cały zestaw kosztuje 8,4k PLN za pozostałą kasę polecam zakup monitora 1440p, najlepiej ten.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Jakie dokładnie są to dyski twarde?

Myślę że do gier aż nadto wystarczy topowy skylake na 1151.

Moja propozycja: klik

 

CPU: i7 6700k- pakowanie się w 2011-3 wg mnie to trochę strata kasy. Minimalny albo zerowy zysk fps i o wiele większy wydatek.

Chłodzenie: nzxt Kraken X61- chłodzenie wodne w zintegrowanym, cichym i wydajnym zestawie.

MOBO: Asrock Gaming K4- przy tym chłodzeniu i płycie można już pobawić się w fajne OC.

Buda: Taka jaką proponowałeś (pozwoliłem sobie dodać LEDy bo taka buda z oknem i podzespoły aż proszą się o podziwianie.

PSU: Chiftec GDP-750C Dałem aż 750W aby w przyszłości można było dołożyć drugą kartę do SLI.

 

Sprzęt za taką kasę będzie się nudził przy grach w FHD.

Cały zestaw kosztuje 8,4k PLN za pozostałą kasę polecam zakup monitora 1440p, najlepiej ten.

Słabej jakości PSU, słaba płyta lepiej już ASRock z170 extreme 4.

Reszta w miarę ok.

Choc ja na twoim miejscu szedłbym w 2011-v3 lub Xeona E3-1230 v5

Link to post
Share on other sites

CPU: i7 6700k- pakowanie się w 2011-3 wg mnie to trochę strata kasy. 

Pakowanie i7 do gier to strata kasy... 

 

1 dysk SSD 500GB to również bez sens. Szybko zacznie mulić przez "nawał" plików/gier i nici z "cudów" SSD-ka.. 

 Lepszą opcją będzie zainwestowanie w GoodRam Iridium PRO 240GB z długą i świetną gwarancją na system + parę najczęściej granych gierek + Western Digital Blue 1 TB na resztę. 

Cenowo nawet taniej wyjdzie porównując do jednego SSD-ka 500GB. 

 

PSU: Chiftec GDP-750C 

Kiepski i budżetowy zasilacz przy takim budżecie to również nie najlepszy pomysł...

Link to post
Share on other sites

 

 

Buda: Taka jaką proponowałeś (pozwoliłem sobie dodać LEDy bo taka buda z oknem i podzespoły aż proszą się o podziwianie.

Szkoda kasy na takie LEDy- w dziale giełda ktoś sprzedaje nieporównywalnie taniej całe zestawy.

 

 

 

PSU: Chiftec GDP-750C Dałem aż 750W aby w przyszłości można było dołożyć drugą kartę do SLI.

No to jakiś dramat jest zestaw za ponad 10k i taki zasilacz :roll: 

Corsair RMx 550W będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

 

 

Pakowanie i7 do gier to strata kasy... 

Z drugiej strony budżetu już na mocniejszym GPU nie dopniemy.

W kwestii GPU - tutaj dostaniemy tańszą i też bdb wersję:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=72736

 

Płyta najlepiej Asus Z170 Pro Gaming - wysoka półka jakościowa, a sama płyta podchodzi pod cashback Intela:

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : Granie na wysokich ustawieniach

 

Pakowanie  i7-5930K w cenie prawie 2700 zł w zestawie do gier w rozdzielczości FullHD to śmiech na sali. Zdecydowanie lepiej będzie złożyć coś na 6700K pod OC na 1151 + monitor QHD + 144 Hz + Gsync lub coś w ten deseń. Wydać 10000 zł na sprzęt pod monitor FullHD ? Za taką kasą na boku można kupić auto i komputer który spokojnie wystarczy.  

Link to post
Share on other sites

To jest mój monitor który posiadam https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460pg-661811/
W przyszłości planuje programowanie i grafikę komputerować i monitor 4k stąd chcę sprzęt z wyższej półki. Przez3 albo 4 miesiące według was może będzie sięmarnował ale po tym czasie będzie wykorzystany w 100%


Pakowanie  i7-5930K w cenie prawie 2700 zł w zestawie do gier w rozdzielczości FullHD to śmiech na sali. Zdecydowanie lepiej będzie złożyć coś na 6700K pod OC na 1151 + monitor QHD + 144 Hz + Gsync lub coś w ten deseń. Wydać 10000 zł na sprzęt pod monitor FullHD ? Za taką kasą na boku można kupić auto i komputer który spokojnie wystarczy.  

Auto juz posiadam a te piędziądze są wyłącznie przeznaczone na komputer który ma mi długo służyć :P.
PS. Będę kupował monitor 4k lecz to za jakies 2 miesiące

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...