Skocz do zawartości

Prawdopodobnie problem z Pcie


Recommended Posts

Drodzy forumowicze. Dwa dni temu zabrałem się do zyszczenia całego komputera po powrocie do domu z zakurzonego akademika. Po rozebraniu, wyczyszczeniu oraz ponownym złożenia karta przestała przesyłać sygnał do monitora. Zdarzały mi się wcześniej takie przypadki lecz pomagało wyjęcie karty z pci i ponowne jej włożenie. Co do czyszczenia: płytę główną czyściłem wyłącznie pędzelkiem i nie ruszałem pci a kartę przedmuchałem sprężonym powietrzem. Uważam że jest to problem z pci, ponieważ karta (gtx 770) została sprawdzona na innym mobo i działała normalnie. Do mojego mobo został wsadzony gtx 970 i sytuacja była identyczna - komputer normalnei się odpalił, przesyła prąd do myszki i klawiatury oraz po przełączeniu kabla na wyjscie hdmi z mobo wszystko działa bez zarzutów. I tutaj pojawia się moje pytanie - czy w przypadku wadliwego pci można gdzieś przelutować nowy slot czy będzie potrzebne wysłanie mobo na gwarancji? Chciałbym unikać przestoju w dostępie do komputera ponieważ potrzebny jest mi on do pracy. Aha, płyta główna to asrock b85 pro4.

edit. 
moja obudowa nie pozwala na sprawdzenie drugiego pci przez sloty na hdd a nie chcę odpalać komputera z wyjętymi podzespołami 

Edytowane przez grigori93
Link to post
Share on other sites

Spróbuj na integrze dostać się do Biosu - może masz np nie aktywny port PCI-e/ wyłączony / piorytet na integre.

Zamontuj normalnie kartę, monitor podłącz pod płytę główną ( integrę ) wejdź do biosu. Tam postaraj się sprawdzić czy port w ogóle widzi że jest coś w nim zamontowane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...