Skocz do zawartości

Stacja robocza do grafiki 2d + 3d [8000 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Większą czcionką nie można było ???

 

 

wychodzi 8,5
A odjąłeś z zestawu zbędnego gtx750ti ?  :/ 
Z czego zejść ? Z gierek, z GPU najlepiej - IMO zestaw do pracy ... to zestaw do pracy - odpuszczać np. 6rdzeni vs 4 rdzenie w imię gtx970 ?? 
opcja no2 > tańsze szkiełko - w sumie najtańsze z 27" UHD, byle IPS, ale to nadal spore straty w komforcie pracy.

 

Pisałem wyżej, dołożenie w przyszłości będzie niemożliwe, brak dochodów ;/
Przychód zerowy ??? FCK to jak ona ma zamiar cokolwiek ogarnąć w przyszłości ? A gdzie zleconka poboczne? Gdzie praktyka? Rozwala mnie to normalnie ... jeszcze na koniec niech się okaże że wspaniały chłopak za plecami swej luby wciska jej gtx970 - bo trzeba grać na czymś przecież ... Jak dla mnie to dorośnijcie do pewnych rzeczy i wtedy z chęcią pomogę. Jak ktoś stawia gierki i przyjemności ponad wiedzą, doświadczeniem i docelowo źródłem utrzymania to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia i dużo dużo szczęścia, bo będzie potrzebne  ;) 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Większą czcionką nie można było ???

Pisałem z telefonu, coś poszło nie tak... Mea culpa.

 

 

Z czego zejść ? Z gierek, z GPU najlepiej - IMO zestaw do pracy ... to zestaw do pracy - odpuszczać np. 6rdzeni vs 4 rdzenie w imię gtx970 ?? 

Namawiałem, namawiałem, udało się... Zostaje 750Ti - musi wystarczyć

 

 

Przychód zerowy ??? FCK to jak ona ma zamiar cokolwiek ogarnąć w przyszłości ? A gdzie zleconka poboczne? Gdzie praktyka? Rozwala mnie to normalnie ...

W przyszłości na pewno. Na razie robi masę projektów i zdobywa wiedzę i doświadczenie. Jednak próby zarobkowe na razie się nie powiodły, za wyjątkiem wygrania konkursu i dostania nagrody, która właśnie idzie na ten sprzęt.

 

 

jeszcze na koniec niech się okaże że wspaniały chłopak za plecami swej luby wciska jej gtx970 - bo trzeba grać na czymś przecież ...

Sam osobiście nie mam czasu na granie. Po całym dniu w pracy i na uczelni niestety nie mam chęci już na gry. Wole obejrzeć film, ale dziękuję za troskę. 

 

Udało mi się trochę odchudzić zestaw. Trochę tańsza obudowa z dodatkowych wentylatorem i stare chłodzenie ze względu na duży przyrost kosztów, nieproporcjonalnie do możliwości. Sugerowałem się testem:

https://www.techpowerup.com/reviews/Thermalright/Macho_RevB/6.html

 

Zestaw wygląda tak:

https://www.morele.net/inventory/info/KkHRbQ/

Do tego monitor:

http://www.graficzne.pl/index.php?p4002,eizo-coloredge-cs240-bkcn-lcd-24-z-cn&pozostale

Dojdą jeszcze peryferia.

 

Jeszcze jakieś opinie? Miło się słucha ludzi mądrzejszych od siebie, tylko proszę, bez takiego negatywnego podejścia.  ;)

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Rica1

Według mnie trzeba sobie  odpowiedzieć na kilka pytań;

Na czym ona obecnie pracuje ? Jaki sprzęt w jakie konfiguracji ? 

Ogarnia  wydajnościowo jakoś dotychczasowa konfiguracja ?

Jak przedstawia się to na chwilę obecną ?;

Piszesz, że to na siebie nie zarobi to tym gorzej;

Na wieki sprzętu nie kupisz;

Stawiałbym na ten procesor

http://foxkomputer.pl/pl/p/Procesor-Intel-Core-i7-6700K-Skylake%2C-socket-1151%2C-4.2GHz%2C-95W%2C-cache-8MB%2C-BOX-BX80662I76700K/461

podkręcił go na max;

i składał komputer samodzielnie;

przykład wyimaginowany;

nie z renderuje ci coś tam się w minute i 15 sekund tylko w minuta i 49 sekund;

Edytowane przez darro
Link to post
Share on other sites

Na razie jest stary laptop z i5 drugiej, albo trzeciej generacji z 4 GB ram, matryca FHD. W każdym razie doprowadza do szewskiej pasji i zaczyna już mulić przy 5 kartach w firefoxie i otwartym PS z jednym projektem z jedną wartstwą w FHD. Musze przyznać rację, że używanie go to kara za grzechy. Niestety nie było wcześniej funduszu na nic innego. Pomijam proste rendery po parę godzin, bo nie chcę używać słów niecenzuralnych.

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-6600k-3-5ghz-box-bx80662i56600k/pd/D4F6WMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Skapiec.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11845449

podkręcasz go na 4,5 GHz

do tego 16 GB pamięci

i SSD 256 GB

i nic jej nie będzie muliło !!!

PRZYROST WYDAJNOŚCI BĘDZIE BAARRDDZZOOO  DUUŻYYY !!!!

3200- 3500 zł  MAX !

Link to post
Share on other sites

Darro czlowieku Ty nie masz pojecia o czym piszesz.

 

 

 

Jeszcze jakieś opinie? Miło się słucha ludzi mądrzejszych od siebie, tylko proszę, bez takiego negatywnego podejścia.   ;)

Monitor - z graficzne można się niekiedy dogadać o dodatkowy upust jeśli dziewczyna jest użytkowniczką na jakimś forum graficznym ;)

 

Co do negatywnego podejścia: tak to wyglądało jakbyś z góry założył , że sprzęt na siebie nie zarobi. Nie wiem co rozumieć przez  

Jednak próby zarobkowe na razie się nie powiodły,

ale czasami osoby w/po szkołach zapominają , że tutaj liczy się portfolio i to jakie masz umiejętności miękkie. Lepiej jak w toku nauki będzie już coś zarabiać(trzeba się starać). Wtedy przejście z "trybu" studenta do docelowego będzie "płynne".

Link to post
Share on other sites

Darro czlowieku Ty nie masz pojecia o czym piszesz.

Mam pojęcie; dobre pojęcie.

' Już podrasowanie tego laptopa np: zwiększyć pamięć do 8 GB  i dodać SSD polepszyło by komfort pracy  na tym laptopie ! ).

'' Nie mów, że kręcona i5 6600K do tego 16 GB ramu i SSD to sprzęt, który nie jest ZNACZNIE wydajniejszy od obecnie posiadanego przez tą dziewczynę laptopa !!!!!!!!!    :D

Edytowane przez darro
Link to post
Share on other sites
Monitor - z graficzne można się niekiedy dogadać o dodatkowy upust jeśli dziewczyna jest użytkowniczką na jakimś forum graficznym

Niestety nie jest :/

 

 

Co do negatywnego podejścia: tak to wyglądało jakbyś z góry założył , że sprzęt na siebie nie zarobi.

Zależy ile będzie służył, ale na razie nie zarobi pieniężnie. W końcu zwróci się w części ;) Chociaż cały jest ufundowany z nagrody za konkurs.

 

 

ale czasami osoby w/po szkołach zapominają , że tutaj liczy się portfolio i to jakie masz umiejętności miękkie. Lepiej jak w toku nauki będzie już coś zarabiać(trzeba się starać). Wtedy przejście z "trybu" studenta do docelowego będzie "płynne".

Właśnie portfolio jest cały czas robione poprzez branie udziału w konkursach i różnych projektach warszawskich organizowanych przez uczelnię. Oczywiście "zarabianie na siebie" to również jest możliwość tworzenia portfolio na przyszłość i taki na razie jest cel. 

 

 

Nie wiem co rozumieć przez   Cytat Jednak próby zarobkowe na razie się nie powiodły,

Tzn że szkice do płatnych projektów zostały odrzucone, po tym jak dostała już zlecenie. 

 

 

 

Mam pojęcie; dobre pojęcie.

Wiesz? Chyba Panu jednak podziękuję. Na tyle sam wpadłem, jednak jak widać g*wno się znałem, tylko że potrafię to zauważyć.  

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No i poszło w dobrą stronę  ;) 
Szkiełko CS240 - nie będzie żałowała i pewnie posłuży ładnych kilka lat - jak dla mnie słuszny wybór.
Co do maszyny - wygląda to dobrze, sprawdź tylko czy ten Aquarius pomieści Macho żeby nie było jaj.
Procek oczywiście do podkręcenia - 4,2GHz to minimum, celowałbym w okolice max. 4,5GHz, ale sprawdź dobrze pod obciążeniem jak z temperaturami będzie - Macho nie jest superwydajnym chłodzeniem (ale to nadal bardzo dobry produkt) i nie dokonca jestem pewien czy takie 4,5GHz jest wstanie schłodzić - jak coś 80-85 stopni to max dla CPU, generalnie poniżej 80 stopni to dobry wynik.
Co do CPU - 5820 pokazuje pazur głównie podczas renderów, oraz w wszelkich obliczeniach wielowątkowych. Dzięki OC można podnieść znacząco wydajność wątka, a ta znowu ma znaczenie podczas modelowania i wszelkich obliczeniach jednowątkowych. W taki sposób otrzymujesz w miarę uniwersalny CPU - dobry do rendera i dobry w procesach projektowania. Dla przykładu wyżej wspomniany 6700K posiada "mocniejszy" wątek (niewiele, ale jednak), za to w obliczeniach wielowątkowych szans juz z takim 5820 niema - 4rdzenie vs 6rdzeni to jednak spora różnica, jakby nie patrzeć o połowę wiecej rdzeni. Na koniec dodam że sam posiadam 6rdzeniowca od ponad 4lat i do tej pory nie mam zardzo perspektyw na zmianę na cos "lepszego". Więcej rdzeni to zbyt duże problemy z ciepłem i docelowo słabe wyniki OC. Jeszcze 8 rdzeniowec dajcie boże coś tam sie podkręci (o 4,5GHz można zapomnieć), ale ostatnia nowość w formie 6950X 10c/20t to w moich oczach porażka -> do jednowatkowych obliczeń zbyt niskie zegary, do wielowątkowych ...  w tej cenie spokojnie można Xeona zakupić z większą ilościa rdzeni, dobrze pogrzebać to pewnie dual-Xeon by się wycisnęło, a z taki potworem 10rdzeni 6950X niema szans. Realnie procek dla nikogo  ;)


Wracając do tematu - dobra decyzja z tym gtx750Ti - jak coś zerknij bo są wersje 4GB - niby bardziej przyszłościowa, z tym że mam pewne obawy czy tak olbrzymie sceny wchodzą w grę żeby na 4GB się połasić. I najważniejsze - jak lubi grać to niech teraz stara się zarobić na nowe GPU ... i tak to powinno wyglądać: wpierw praca, a później przyjemność jako nagroda za dobrze wykonaną pracę (motywacja), ale nigdy na odwrót, bo człowiek zamiast się rozwijać to tylko tępieje od grania, rozleniwia się ... sam to widzę po sobie, szczególnie zaraz po premierze jakiegoś wyczekiwanego tytułu ... praca na bok i granie ... później zawalone terminy, coraz to gorsza opinia wśród klientów ... początek końca jeśli w porę człowiek się nie ogarnie.
Co do pracy i dorabiania - na początku polecam robić za darmo, no prawie za darmo ... znacznie niższa stawka niż średnia rynkowa (co jest uzasadnione brakiem doświadczenia, renomy itp.) byle podłapać klienta. Tu już nie chodzi o to co umie, a czego nie umie, tylko chodzi o najważniejsza część - kontakt z klientem. Nauka słuchania ze zrozumieniem, wyczucia tego co klient chce - czasem balans pomiędzy jego oczekiwaniami, a tym co aktualnie rynek "wchłania", co jest modne i na topie, tak aby finalnie zaspokoić wszystkich. A jak klient uparty i wszystko wie najlepiej ... to w takim wypadku niech sobie sam projektuje - swoją drogą wynajmować kogoś kto się zna, żeby mu narzucać wszystko to raczej średni pomysł, a tego typu klientów jest coraz więcej ostatnio. Dobrze takich kilku przerobić w między czasie i nauczyć się reagować odpowiednio - ja tam odrzucam zlecenie, chociażby nie wiem ile mi zapłacono - szkoda życia, nerwów na frajerów  8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

sprawdź tylko czy ten Aquarius pomieści Macho żeby nie było jaj.

Według producenta obsługuje chłodzenia do 170mm wysokości. Macho ma 162, dlatego najpopularniejsze obudowy odpadły, jako że mają do 160, czyli na styk i wcisk.

 

 

Procek oczywiście do podkręcenia - 4,2GHz to minimum, celowałbym w okolice max. 4,5GHz, ale sprawdź dobrze pod obciążeniem jak z temperaturami będzie
 

Oj trzeba będzie posiedzieć nad tym trochę, mam nadzieję, że się uda. Mój 6400 niestety wyżej niż na 4,3 przez bclk nie chce chodzić - szkoda.

 

Dzięki bardzo za pomoc i wyjaśnienia ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze wrócę do tego Macho - sugerujesz się złym testem - jak dla mnie fatalnym > Grandis = D15 !?! WTF!?! 
Do tego CPU testowy to 4 rdzeniowiec - znacznie chłodniejszy od 6 jajek. O ile dobrze pamiętam jakies dwa lata temu składałem s2011 z Macho i coś kojarzę że przy 4,3GHz nie dawał rady, z tym że to była starsza generacja CPU, w wyższym procesie technologicznym i troszkę cieplejsza.
Jednak nadal nie sugerowałbym się wynikami testów 4 rdzeniowców - to nie ta liga.


Zerknij na ten test 2500K@4,5GHz, oraz Xeon 2687W < temu Xeonowi bliżej do 5820 OC, za to test z 2500K ładnie obrazuje pozycję D15 względem konkurencji. Nie żebym był jakims fanboy'em Noctuy, po prostu od modelu D14 niema za bardzo konkurencji - cena jednak troszkę boli, no i gabaryty - trzeba unikać pamięci z wysokimi radiatorami (ewentualnie G.,skille wchodzą na styk) i obudowę odpowiednią dobrać. Sprawdź dobrze czy niema czasem wolnych paru złoty żeby jednak dołożyć do tej Noctuy - ewentualnie może gdzieś D14 tanio wyrwiesz - dużo nie odstaje od D15.


 

 

Oj trzeba będzie posiedzieć nad tym trochę, mam nadzieję, że się uda.

Procki tej klasy to pewniaki w pewnym sensie - jeszcze nie trafiłem sztuki co by @4,5GHz nieposzła, także spokojna głowa. Samo podkręcanie raczej nie jest zbyt skomplikowane - mnożnikiem normalnie sie kreci, więcej problemów w sumie z wyłączeniem turbo,C1E, EIST i innych zbędnych bajerów niż z samym podkręceniem. Od razu polecam na "twardo" go ustawić, czyli bez zbijania taktowania, napięć - przynajmniej ja tak od zawsze kręcę tego typu procki, może mało energooszczędne (ile ten procek zje tego prądu), ale za to mniej zabawy w szukanie napięć dla poszczególnych stanów i najważniejsze stabilniej.

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na ten wykres - maksymalne obciążenie:

https://tpucdn.com/reviews/Thermalright/Macho_RevB/images/CPU_OC_max.gif

Grandis i Macho są tutaj 4 stopnie za D15. Przy mniejszych obciążeniach różnica jest mniejsza.

 

Znalazłem też taki wątek:

https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/3lbzu4/managed_to_oc_5820k_to_45ghz_using_125_vcore/

Jednak Intel Burn Test to jest katowanie nie z tej ziemi. Dlatego dołożyłem porządniejszą pastę.

 

Będzie musiało wystarczyć. Jeżeli można do niego dołożyć drugi wentylator, to tak zrobimy. Jeżeli nie, to na początek trzeba będzie trochę zejść z taktowania, o ile temperatura będzie za duża. A dopiero wtedy będzie się myślało o wymianie na coś lepszego, bo jednak dodatkowe 200 zł boli  :/

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Ok - w takim układzie 4,3Ghz i będzie juz spoko - niema co walczyć o te 200Mhz, a jak coś zawsze chłodzenie możesz wymienić w przyszłości. 
Co do testów - zerkaj zawsze na testy pod max obciążeniem - ogólnie szukaj tabelek gdzie temperatury są wysokie, po takich testach widać doskonale które chłodzenie tak naprawdę daję radę. Przy słabszych CPU różnice są zbyt małe, a wyniki często nierealne.
A jak wyglądałby zakup grandisa + wentylatory dwa ? Zmieścisz się w budżecie?, bo coś mnie się zdaje że ten grandis lepszy od Macho, tylko wentylatory w nim kuleją (głośne są, wydajności nie sprawdzałem, ale pewnie bez szału).

Link to post
Share on other sites

 

 

Patrzyłem na ten wykres - maksymalne obciążenie: https://tpucdn.com/r.../CPU_OC_max.gif Grandis i Macho są tutaj 4 stopnie za D15. Przy mniejszych obciążeniach różnica jest mniejsza.  

 

Zerknij jaki procesor jest w platformie testowej. Jest to i7 4770K na glucie a nie 5820K na lucie.  Na glutach nie widać większych różnic pomiędzy poszczególnymi coolerami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wybaczcie, ale trochę się zeszło z zakupem przez wakacje i inne zawirowania. Na szczęście troszkę wzrósł budżet. Szkiełko CS240 kupione i jest w wysyłce. Została buda. Chcieliśmy się wyrobić do 7 tysięcy. Na razie wygląda to tak:

 

https://www.morele.net/inventory/info/s2oOgQ/

 

Wszystko jest ok? Zastanawiam się, czy nie dołożyć do troszkę mocniejszego zasilacza.

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Szybszy i tańszy RAM z radiatorem https://www.morele.net/pamiec-crucial-ddr4-ballistix-sport-lt-32gb-2400-4-8gb-cl16-bls4c8g4d240fsb-720769/

PSU 550W przy tej karcie i procesorze będzie miał jeszcze ogromny zapas mocy.

Osobiście wywaliłbym M6S+ i zamiast 85o Pro wrzucił 950 Pro.

Jak dasz radę dołóż do D15, przy 5820K będzie różnica względem Macho BW.

Zamiast RED'a wrzucił tańszy i szybszy dysk w postaci  https://www.morele.net/dysk-toshiba-hdd-2tb-sata-iii-7200rpm-3-5-dt01aca200-547305/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...