Skocz do zawartości

Stacja robocza do grafiki 2d + 3d [8000 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

Witam. Dziewczyna zdecydowała się na zakup nowego komputera, który ma posłużyć przez długi czas i dzielnie służyć przez najbliższe lata. Zwracam się do was misie drogie o pomoc w złożeniu zestawu, bo raz, że na sprzęcie do grafiki się nie znam, dwa, że co wątek to inne propozycje.

  • Zastosowanie komputera : Projektowanie 2d (cały pakiet Adobe: Photoshop, Illustrator, InDesign) + 3d(After Effects, Maya) + trochę gier, żeby było też co robić po skończeniu projektów ;)
  • Maksymalna kwota : 8000 zł , 8500 MAX
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w ciągu najbliższych dni, do dwóch tygodni
  • Których części potrzebuję : buda + monitor + peryferia
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Celujemy w 27" qHD + drugi HD/FHD jeżeli starczy budżetu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak, był laptop
  • Własna propozycja:
  • Intel Core i7-6700
  • Asus B150 PRO Gaming
  • Kingston 32GB (2x16GB) 2400MHz CL12 HyperX Savage
  • Corsair CX550M 550W
  • MSI GeForce GTX 960 Gaming 4GB
  • Crucial MX200 250GB
  • 2x Western Digital Blue 1 TB
  • Thermalright HR-02 Macho rev.B
  • SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black
  • Liteon iHAS124
  • Logitech M100
  • Logitech Wireless Keyboard K270
  • Microsoft Windows 7 Professional OEM 64Bit PL SP1
  • Dell U2713H
W sumie ~8300 zł. Myślę z czego by zejść, na przykład może kupić używanego GTX 770?

Ktoś, coś? ;)

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

 

 

Asus B150 PRO Gaming

Strasznie przepłacone MOBO- pożadne H170  mamy w tej cenie jeżeli planowany jest jakiś RAID ewentualnie. Jeżeli nie to maksymalnie:

 MSI B150 PC Mate 

a jeszcze taniej jest:

 MSI B150M PRO-VDH

 

 

 

Kingston 32GB (2x16GB) 2400MHz CL12 HyperX Savage

Może na start 16 GB ? Nawet w jednej kości jeżeli mamy dedykowane GPU i zostajemy z trzema bankami:

 Crucial 16GB 2133MHz CL15

W niższych opóźnieniach nie ma co topić pieniędzy.

 

 

 

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4GB

Szukałbym używki 970-tki w tej cenie.

 

 

 

2x Western Digital Blue 1 TB

Zamiast drugiego HDD sugeruję 128 GB SSD na scratch disk:  Plextor M6S+ 128GB SATA3 

Zdecydowanie poprawi komfort pracy w Photoshopie i bardziej się przyda niż kolejne HDD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki! Udało się zrezygnować z systemu (będzie na razie z uczelni). Dodać drugi monitor:

LG 24MP48HQ-P

Dodać plextora, zmienić ramy na te Cruciale, zostawiając 32 GB (2x160 i zmienić płytę na PC MATE (jednak ATX wygodniejszy do grzebania od mATX).

Nad używaną 970 jeszcze się zastanawiamy. Ja jestem na tak, ale może być ciężko z przekonaniem ;)

 

Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanie. i7 6700 poradzi sobie spokojnie, czy warto by zastanowić się nad czymś mocniejszym, jednak bez oc?

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nad używaną 970 jeszcze się zastanawiamy. Ja jestem na tak, ale może być ciężko z przekonaniem

No nówka tak średnio by się opłacała - jak będzie premiera 1060-tki to będzie ich jeszcze większy wysyp także warto znaleźć coś jeszcze na nawet dwuletniej gwarancji.

 

 

 

Nad używaną 970 jeszcze się zastanawiamy. Ja jestem na tak, ale może być ciężko z przekonaniem

Ciężko poradzić zastępstwo- RX 480 nie wypada polecać w takiej wersji jak na razie on jest czyli niewypał referent, ale i tak trzeba czekać na wersje autorskie. 

 

 

 

Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanie. i7 6700 poradzi sobie spokojnie, czy warto by zastanowić się nad czymś mocniejszym, jednak bez oc?

Bez OC to się tutaj już nie ugra - Xeony mają lepsze zegary, ale wymagają lepszego MOBO z chipsetem C232. Jeżeli nie OC to taka "mocniejsza i7-ka" BEZ iGPU jest rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

i7 6700k + MOBO Z170 lub prostsze rozwiązanie - wymiana MOBO w powyższym zestawie na Asrock H170 Hyper i OC przez autorski system BCLK, który z tego co słyszałem jest prosty w obsłudze.

Link to post
Share on other sites

No to to jest alternatywa ;)
Dzięki, coś wybierzemy.

 

 

Finalnie zestaw wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/tnc9vV/

do tego po znajomości 970 strix 4 GB za 1000 zł 

i monitor: https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=661&g=492218&n=Dell-Monitor-U2713H-Mon-27-LED-Black-2560x1400&w=c

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

 

 

3d(After Effects, Maya
 

Pod AE 960 się nie nadaje z racji an niską przepustowość pamięci. W mayi lecisz przez V-ray Adv, RT czy Redshift ?


W zestawie zbędna dodatkowa pasta. Macho BW Rev. B wejdzie do RG1 ?

M6S+ zamień na Iridium Pro 120GB, szybszy do tego 5 lat gwary.

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze szkiełko - zamień tego co najmniej średniego DELLa na coś konkretnego pokroju EIZO CS - budżet już na to pozwala, a szkiełko to najważniejsza sprawa dla każdego grafika (szkoda tylko że połowa z nich nie zdaje sobie z tego sprawy).
Kolejna kwestia - jak to sprzęt na lata to może 6 rdzeniowy 5820 i ewentualna rozbudowa w czasie (zakładam że niestarczy na wszystko z obecnego budżetu).

 

 

M6S+ zamień na Iridium Pro 120GB, szybszy do tego 5 lat gwary.

Następny z Iridium ... o co chodzi z tym chodzi ? Wszędzie polecane są te dysk - rozumiem że cena niska, gwarancja 5lat, ale ten człowiek wydaje 8K zł i wciskanie niesprawdzonego przez czas dysku, do tego co najmniej średniego producenta nie jest raczej dobrym pomysłem - przynajmniej ja tak uważam. 
Swoją drogą ... te "wasze" Iridiumy to nic innego jak Toshiba + Phision, czyli słynny OCZ, zaś sam dysk to bliźniak Kingstona HyperX, w niższej cenie.

Link to post
Share on other sites

M6S+ to nie jest już ten sam dysk co M6S gorsze kości, do tego coś jeszcze było przy nim grzebane i jest przez to od niego wolniejszy.

Proszę bardzo za 239zł dostaniesz Plextora M6 Pro 128GB z 5 letnią gwarancją bez żadnych limitów zapisu, konkurent dla 850 Pro 128GB, który notabene kosztuje 150zł więcej.

 

Jak już czepiamy się dysków to tu cały konfig leży, 4 jajka bez OC pod 3D i V-ray ? bez jaj.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak już czepiamy się dysków to tu cały konfig leży, 4 jajka bez OC pod 3D i V-ray ? bez jaj.
Dokładnie tak jak piszesz - jak patrze na złożony zestaw to przychodzi mi na myśl "jak rozj@# 8K zł" - to nie jest ani pod 3D, ani pod PSa - wątek słaby, do tego mało rdzeni, ale tak to jest jak się człwoiem, skupia na detalach, bzdetach a istotne kwestie są pomijane - WTF ? A gdzie monitor? A gdzie CPU? A gdzie scratch disk/swap ? 

I to nie jest czepianie - po prostu ten zestaw dla grafika to gó**o nic więcej - nigdy w życiu nie chciałbym na tym pracować ... na koniec zestawik klawka + myszka za 85zł  co by precyzja była większa podczas pracy w 3D i 2D ...  :D


Przede wszystkim dla kogo ta maszyna - konkretnie. Co będzie robione, jaki soft, jakie wymagania, oczekiwania itd. Jak czytam "cały pakiet Adobe" ... nie poznałęm jeszcze takiej osoby co by na całym pakiecie pracowała, sam mam za sobą +15lat doświadczenia z "pakietem" i nie wiem czy chociaż 50% ogarnełem ... Napisz człowieku że to komputer dla uczącej się osoby, nie ukierunkowanej i do wszystkiego .. ale nie rób z niej multi-talentu i PRO, bo się troszke to miła z prawdą.  


Zestawik za ok.5,5K zł na s.2011: 5820, 32GB, 500GB SSD, gtx750Ti - tylko jeden dysk ssd, reszta do dołożenia zależnie od potrzeb.

 

Szkiełka : 

27" UHD > NEC ea275wmi / EIZO EV2736W , ale osobiście radzę zejść do 24" FHD porządnego: EIZO CS240 / CS2420

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

XT to nowa, niesprawdzona seria, grupowa regulacja napięć, kiepskie kondensatory. W tej cenie CX550M na DC-DC z częściowo japońskimi kondensatorami, Nippon Chemican do 105 stopni C jak główny, po stronie wtórnej mieszane Niipony z Susconem. Ponadto lepszy rpm wentylatora przez co jest też cichszy.

Link to post
Share on other sites

Co będzie robione, jaki soft, jakie wymagania, oczekiwania itd.

Pytanie - klucz. Te softy to są kombajny do tylu zastosowań , że czasami w obrębię jednego softu można składać PCta na ileś tam sposobów. A najlepiej będzie jak dziewczyna założy sobie konto i będzie udzielać się sama. Inaczej nie widzę absolutnie żadnego sensu w tym temacie. To sprawa dużo bardziej złożona niż zestaw do gierek.

Pod AE 960 się nie nadaje z racji an niską przepustowość pamięci.

?

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda następująco. Komputer musi być złożony za taki budżet, jaki jest ustalony i więcej nie będzie do niego nic dokładne, ani składane na części. Jest to nagły zastrzyk gotówki, jednorazowy. 

 

Zainteresowana będzie teraz na 3 roku studiów, dlatego nie ma ustalonego dokładnie jednego celu komputera. Używane są wszystkie wymienione programy po równo, za wyjątkiem Maya, na którą jest największy nacisk. Komputer jest tak na prawdę do nauki i wykonywania prac konkursowych i prac dorywczych. Nigdzie nie pisalem, że to zestaw dla pro. 

 

Nie jest to najbardziej zaawansowana stacja dla profesjonalisty, oraz na siebie nie zarobi. Ma pp prostu podnieść komfort pracy i gier w porównaniu do starego laptopa. 

 

Dlatego właśnie zgłosiłem się do was, jako że w sprzęcie do grafiki się nie znam. Złożyłem zestaw, który według mnie jest kompromisem pomiędzy wszystkimi zastosowaniami wymienionymi w wymaganiach. Do tego łatwe i lekkie OC przez bclk, i dysk na scratch. Wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, jednak to dalej sprzęt dla osoby średnio zaawansowanej. 

 

Jeżeli macie propozycje całej stacji ze szkiełkiem, bez GPU za 7k, to chętnie wysłucham propozycji. 

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Uczy się czy się nie uczy. Nie ma to znaczenia. Czytaj to co co masz napisane, każde słowo. Chodzi o to żeby zmaksymalizować zysk z tego komputera w konkretnych zastosowaniach. Bez wiedzy co robi konkretnie proponowanie w ciemno jest bez sensu.

 

Przykladowo druk i praca z kolorem praktycznie dyskwalifikuje 27' na rzecz EIZO CS.

 

Swoja droga...Uczy sie by byc grafikiem rozumiem?

Link to post
Share on other sites

Studiuję wizualizacje. Zatem tworzy plakaty, banery, filmy, animacje, interaktywne gry, modele 3D, projekty książek, tablice znaków. Na razie wszystkiego po trochu. Czasami pracę są drukowane, jednak przez uczelnie i średniej jakości. Nacisk jednak ma być nastawiony na animacje i modelowanie. Do tego dochodzi chęć odpalenia nowszych gier na wysokich detalach. 

 

Rozumiem, że wiedząc co dokładnie będzie robione można poprawnie dobrać sprzęt, jednak na razie jest to niemożliwe do określenia. 

Link to post
Share on other sites

Czyli generalnie w uproszczeniu jak to mowia grafika reklamowa.

Tego określenia mi brakowało ;)

 

Mogę liczyć na sugestię zestawu? :) 

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mogę liczyć na sugestię zestawu?  

 

 

Zestawik za ok.5,5K zł na s.2011: 5820, 32GB, 500GB SSD, gtx750Ti - tylko jeden dysk ssd, reszta do dołożenia zależnie od potrzeb.  
  

Ile tych sugestii potrzeba ?  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...