Skocz do zawartości

Zestaw 3 monitorów do 3000 zł. Zestaw na wymiane za 3+1


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu próbuje znaleźć dla siebie rozwiązanie które spełni moje oczekiwania.

 

Dotychczas posiadałem 4 w formacie T 3 na poziomie oczu i jeden wyżej, Główny 25,5', i trzy satelity 21,5 1920/1200, 3x 1920/1080. Wszystko ustawione na uchwycie własnej konstrukcji na VESA na biurku narożnym.

 

Główny monitor użytkowany może nie za często, ale zawsze do gier. Głównie RPG i ukochany Wiedźmin.

 

Po małej przeprowadzce doczekałem się w końcu upragnionego biurka 250x90 cm i nie chciałem już montować tam niedocelowych stelaży więc monitory stoją w lewym rogu w kolejności 21/21/25/21.

 

Rozwiązanie nie przypadło mi do gustu poza tym monitory stare, na matrycach TN, kąty dają mocno o sobie znać przy tym ustawieniu,Monitory stoją obecnie na nogach.

 

Docelowym rozwiązaniem miało być 3 x 27 wstępnie MX279H Asusa, niestety po policzeniu wszystkich za i przeciw chciałbym zostawić sobie część powierzchni roboczej wolnej od ekranów i skłaniam się bardziej do 3 x 25'

 

MX259H niestety odpadło w przedbiegach ze względu na brak VESA a monitory mają wisieć swobodnie na ścianie.

 

Nie zależy mi jakoś szczególnie na rozdzielczości wyższej niż 1080,obszar roboczy na 3 monitorach zrekompensuje mi powierzchnie roboczą. Poza tym szkoda mi kasy na 3 monitory po min. 2 tys.

 

W końcu przechodzę do meritum. 

 

Proszę o doradzenie mi 3 monitorów o jak najcieńszej ramce (najważniejsza sprawa) które mógłbym złożyć w zestaw. i będą jak najlepszej jakości w podanym przedziale cenowym.

 

Kompletnie nie zależy mi na funkcjonalności zewnętrznej (USB, głośniki itp.)

 

Od kilku tygodni przeglądam Internet wzdłuż i wszerz i dalej nie mogę się zdecydować więc proszę o pomoc.

 

Z modeli które mi ostatnio leżą na oku to: DELL U2415 tu nie bardzo mi odpowiada format 16/10

 

oraz...

 

już sam nie wiem co :/

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

To tylko 2,5cm różnicy. Z 25" jest iiyama XU2590HS-B1, opinie zbiera dobre, ale nie widziałem go na żywo, więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Ma VESĘ, matryca IPS, warto podejść gdzieś gdzie go mają i sprawdzić. 

Link to post
Share on other sites

coraz bardziej dumam nad Dell U2515H, Boję się tylko że główny monitor w tej rozdzielczości pogrąży mnie w kosztach z kartą. Do wiedźmina będę potrzebował co najmniej drugie HD 7950 w CF.  Szczerze mówiąc już miałem kupić 3 x ASUS MX259H ale nie ma VESY i tu jest pies pogrzebany :/

 

Nie wiem czy słusznie celuje ale szukam monitora z matrycą AH IPS. Ktoś coś na ten temat?

 

Jakoś też tak mi żal przesiadać się z 25,5' na 24 przy głównym monitorze do gier. Nie gram w FPS i myślę że jakoś bym zniósł ten brak 144 HZ itp ale 25,5 było dla mnie idealną wielkością przy Full HD do gier.

 

Mimo wszytko gry to ułamek mojej pracy przy komputerze i ciągle nie mogę wybrać idealnego rozwiązania.

 

W tej chwili zastanawiam się nad 3 x iiyama prolite xu2590hs b1 ale design trochę do mnie nie przemawia po DELLu i Asusie.

 

 

EDIT/

 


Zdecydowałem się praktycznie ostatecznie na 3 x Dell U2515. Może jakieś ostatnie uwagi które wybiją mi ten pomysł z głowy lub pomogą mi go zaakceptować?

 

Zdecydowałem się dlatego że nie widzę jakoś WQHD na 24 calach. Myślę że rozmiar wszystkiego by mnie drażnił a powierzchni roboczej mi nie zabraknie.

 

Druga sprawa to to że nie chcę ładować kupę pieniędzy w kartę żeby pograć na full detalach.

 

A trzeci argument to cienkie ramki i obowiązkowa VESA.

 

Trochę żałuję że nie mogę znaleźć takiego modelu w 25' a i z drugiej strony żałuję że nie kupię 3 x WQHD ale boję się tego biednego wiedźmina.

 

Poza tym przy 3 x FullHD mogę spróbować coś puścić w Eyevinity a przy WQHD mogę o tym zapomnieć.

 

Co myślicie?

Edytowane przez Shamman
Link to post
Share on other sites

Może jeden 34" 3440x1440p? Nie ma ramek, nie rozciąga się obraz przy bokach jak w eyefinity, łatwiejszy do napędzenia niż 3x 2560x1440p, lepszy do filmów, jest kilka ciekawych opcji. Np. 34UC88-B

Może jeden 34" 3440x1440p? Nie ma ramek, nie rozciąga się obraz przy bokach jak w eyefinity, łatwiejszy do napędzenia niż 3x 2560x1440p, lepszy do filmów, jest kilka ciekawych opcji. Np. 34UC88-B

Link to post
Share on other sites

Wybrałem zestaw 3 x Dell U2415 do pracy i dodatkowo Dell U2715 na przyszłość jak kupie GTX 1080. Narazie przyszły 3 mniejsze i jestem zachwycony.

 

Generalnie cienkie ramki robią robotę a Full HD do 24' jest w zupełności wystarczające. Czerń mogła by być lepsza ale za to nadrabia kolorami.

 

Generalnie Polecam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...