Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne w kolorze [ok. 500 zł]


Recommended Posts

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego w cenie ok 500 zł (+/- 100 zł)

 

Do sporadycznego drukowania w domu (10-30 s miesięcznie). Drukarka powinna zapewniać dobrą jakość wydruku w kolorze - wydruki pojedynczych voucherów, zaproszeń, ofert itp przez fotografa. Czasem jakieś niezbyt obszerne dokumenty.

 

Możliwość drukowania zdjęć mile widziana.

 

Pierwotnie nastawiałem się na Brother Ink Benefit DCP-J105 z uwagi na dobre opinie i niskie koszty eksploatacji, ale poczytałem trochę forum i nie wiem czy to jest dobry wybór pod kątem moich oczekiwań.

 

Wydaje się, że mniej ważne są koszty eksploatacji (wydruków będzie mało), a ważniejsza jakość druku i brak problemów z zasychaniem tuszy ponieważ drukarka nie będzie zbyt wiele pracowała.

 

Mam w domu serwer NAS Synology DS215j, więc jakieś tam możliwości włączenia do sieci domowej by się przydały (o ile sam serwer nie zapewnia takiej funkcji przez port USB).

 

Będę wdzięczny za porady i propozycje.

Link to post
Share on other sites

http://www.sferis.pl/p/382591-urzadzenie-wielofunkcyjne-hp-deskjet-ink-advantage-4535-f0v64c.html

Zalety:

Tanie wkłady oryginalne - ok 40 zł więc jeśli planujesz drukować zdjęcia i zależy Ci na jakości to najlepiej będzie używać oryginałów

Drukuje zdjęcia w bardzo dobrej jakości, drukowanie ze smartfonu lub tabletu, nie wiem czy Ci się to przyda ale może to być przydatna funkacja

Głowica jest w kartridżu więc jeśli zdarzy Ci się jakoś bardzo długi przestój ( do miesiąca nie powinno się nic stać) i tusz Ci zaschnie to wymienisz tylko tusz

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jedyna wada tego urządzenia to bardzo słabo dostępne zamienniki tuszy, albo i w ogóle ich nie ma, ja nie znalazłem :D Ale jeśli drukujesz do 30 stron w miesiącu to nie jest źle, oryginalny tusz hp ma wydajność 360 stron, więc na długo wystarczy, podrzucam Ci jeszcze link do tuszu, zobacz specyfikację jeśli Cię interesuje http://dobretonery.pl/oryginal-tusz-hp-652-do-deskjet-1115-3835-4535-2135-3635-4675-360-str-czarny-black-p-17803.html na eksploatacji na pewno nie zbankrutujesz, raz na kilka miesięcy wymienisz pewnie tusz, który nie jest drogi :)

Link to post
Share on other sites

no nie wiem, jak dla mnie jakość wydruku w dobrych zamiennikach nie odbiega za bardzo od oryginałów, ale dla każdego ta kwestia indywidualna:) dla porównania sprawdziłem pojemności, w oryginałach jest ok 6 ml wg strony hp i ok 20 ml wg strony sferisu więc będzie zauważalna różnica w ilościach wydruku

Link to post
Share on other sites

Jasne, że zamienniki są bardziej wydajne jednak odwzorowanie kolorów nie jest do końca takie same jak w oryginałach. Koszt nie jest jakiś ogromny i można spróbować, może dla autora nie będzie to jakaś zauważalna różnica :) 

Uważam, że jest to kwestia do przetestowania bo każdy ma indywidualne podejście do tego typu rzeczy, dla jednych może nie mieć to znaczenia a dla innych już tak. Sam jadę na ACJ i szczerze, nie narzekam ale głównie używałem drukarki do notatek na studiach teraz jeśli coś potrzebuję, pracę magisterską w kolorze drukowałem na oryginałach bo było w niej kilka kolorowych elementów (obrazki,wykresy) a czarny miałem zamiennik bo tu nie widziałem różnicy:)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wszystko trzeba przetestować i samemu ocenić:) ja kiedyś zamówiłem jakieś tanie zamienniki z neta i próbowałem wydrukować ściągę małą czcionką, praktycznie nic nie było widać więc musiałem powiększyć, a że nie byłem mistrzem sprytu w tej kwestii to mnie nauczyciel przyłapał;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...