Skocz do zawartości

Problem z przejściówką?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez toxicgrief,

Recommended Posts

Cześć,

 

po złożeniu otrzymanych podzespołów chciałem sprawdzić czy wszystko działa, okazało się, że nie mogę podpiąć monitora do płyty głównej bo moja płyta główna ma wejście DVI-D i HDMI. Kupiłem więc przejściówkę HDMI/VGA która najwyraźniej nie działa bo monitor wyświetlił komunikat "No signal detected" (uprzedzam pytania, nie mam jeszcze karty graficznej, ale jak niżej napisałem przejściówka nie działała również na u brata). Przejściówkę jutro zwracam i pytanie do was, co mam zrobić... Zakupić kabel HDMI/VGA czy DVI-D/VGA, jak możecie to podajcie jakiś sklep internetowy w którym to dostanę. Z góry dzięki :)

 

1.Konfiguracja komputera: (MSI z170 G-43 Plus, XFX XTR 650W, i5-6500, kingston hyperx fury 2x4gb, HDD WD Blue).

2.System operacyjny: (Windows 10 64-bit).

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: (kłopot wystąpił po całkowitej zmianie podzespołów). 

4.Używany program antywirusowy: brak.

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: sprawdzałem przejściówkę podpinając pod kartę graficzną brata i monitor też nie odbierał sygnału.

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma przejściówek działających HDMI VGA bo HDMI to sygnał cyfrowy a VGA analog bez konwertera się nie obejdzie koszt koło 100 zł, czy jest sens? DVI-D to też jest TYLKO cyfrowe złącze i nie ma przejścia na VGA jest ale z DVI-I/DVI-A.

277px-DVI_Connector_Types.svg.png

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...